Lakiery hybrydowe, które nie uczulają

które lakiery hybrydowe nie uczulają

Lakiery hybrydowe – które nie uczulają? Hybrydy goszczą na półkach sklepowych już od bardzo dawna. Są one dostępne dla każdego, bez znaczenia, czy ktoś przebył odpowiednie kursy, czy też wręcz przeciwnie. Zwiększone użycia lakierów hybrydowych w warunkach domowych, pociągnęły za sobą także zwiększoną ilość reakcji alergicznych. W internecie aż roi się od najróżniejszych historii z hybrydami w tle.

Czym jest lakier hybrydowy?

Najprościej można powiedzieć, że jest to polimerowa odmiana lakieru do paznokci, która cechuje się naprawdę wysokim poziomem, jeśli chodzi o trwałość oraz intensywność kolorów, co wynikiem jest bardzo mocniej pigmentacji produktu. Ograniczona jest od rozpuszczalników, a jego utwardzenie polega na przemianie konsystencji płynnej na stałą, a wszystko to dzięki pomocy katalizatorów stymulowanych światłem lampy LED, czy też UV.

Objawy uczulenia

Naprawdę duża ilość kobiet zmaga się z uczuleniami na lakier hybrydowy. Ów niemiły aspekt może pojawić się nawet wtedy, kiedy regularnie stosujesz ten produkt, a wcześniej żadne powikłania nie miały miejsca. Za takie alergiczne reakcje, najczęściej odpowiadają substancję zawarte w większości lakierów. Jeżeli po aplikacji lakieru po niedługim czasie wyczuwalny jest świąt lub pieczenie w okolicach wałów paznokciowych, czyli skóry wokół paznokci, można uznać to za pierwszy objaw alergii. Co ważne, a może i najważniejsze, w przypadku naprawdę silnego uczulenia, hybryda może wywołać swędzenie nie tylko palców, ale też i całych dłoni. Może dojść do tego łuszczenie się skóry i też puchnięcia palców.

Przeczytaj także:  Onycholiza - objawy, leczenie, domowe sposoby na onycholizę

Szkodliwe składniki

Istnieją składniki, które można znaleźć zarówno w lakierach hybrydowych, jak i lakierach klasycznych. Decydując się na manicure, nie można uniknąć chemii w 100%, ponieważ kolorowe paznokcie nie są niczym naturalnym, no, chyba że będą one barwione jagodami, czy też sokiem z buraka. Na dzisiejszym rynku trudno jest znaleźć produkt bez dodatku substancji, które nie mają bardzo marnej reputacji.

Parabeny to związki, które nie są rakotwórcze, ani genotoksyczne, czy teratogenne. Są także praktycznie nietoksyczne. Do działań niepożądanych, które są możliwe, a występują jednak stosunkowo rzadko, zalicza się przede wszystkim nadwrażliwość kontaktową. Warto wspomnieć, że parabeny działają też agonistycznie w stosunku do receptorów estrogenowych. Ich aktywność jednak w tym zakresie jest bardzo nikła.

Formaldehyd oczywiście jest wysoko toksyczny dla wątroby, układu oddechowego, rozrodczego, nerwowego, odpornościowego, czy też skóry. Wywołuje krwawienie z nosa, wysypkę, astmę, podrażnienia oczu, gardła i nosa. Jako dopuszczalne dzienne spożycie wynosi aż 0,15mg na kilogram masy ciała.

Błędy w aplikacji, które mogą uczulić

Aplikacja lakieru hybrydowego na przepiłowane, uszkodzone paznokcie, ponieważ taka płytka jest nadwrażliwa. W pierwszej kolejności trzeba ją odżywić oraz doprowadzić do ładu i składu dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji.

Zalewanie skórek, kiedy wcześniej wycinane one były cążkami, albo nożyczkami. Takie zaniedbanie piecze, jak i jest niezwykle trudne do wyczyszczenia. Co gorsza, naraża to na bezpośredni kontakt organizmu z chemią.

Przeczytaj także:  Lakiery hybrydowe - wiele zalet, wiele możliwości

Stara lampa, ponieważ te zużywają się po pewnym czasie i tracą także na mocy utwardzania. Lakier hybrydowy na paznokciu, który nie został wcześniej utrwalony, zwiększa ryzyko podrażnień, a te mogą prowadzić do uczuleń.

Czy możliwe jest leczenie uczulenie na hybrydy?

Alergia wcale nie oznacza rezygnacji z manicure hybrydowego, więc pierwszym krokiem do wyleczenia tego mankamentu jest natychmiastowe zmycie lakieru. Jeśli reakcja organizmu jest intensywna, pomocnymi okażą się środki przeciwalergiczne, takie jak wapna. Skórę należy posmarować kremem z apteki, który posiada witamine A, więc przyspieszy regeneracje skóry. Jednak jeśli i takie działania nie przyniosą poprawy, a reakcja alergiczna na hybrydę dalej sieje spustoszenie, koniecznością stanie się wizyta u lekarza, który dobierze odpowiednie leki na receptę.

Lakiery, które nie uczulają

Najbezpieczniejszą formułę zawierają lakiery hybrydowe 3free stworzone specjalnie dla alergików. Ftalan dibutyl (DBP), aldehyd mrówkowy i toulen są trzema głównymi składnikami wywołujące silne reakcje alergiczne. Występują one bardzo często w lakierach. Więc jak zatem kupować hybrydy, które wolne będą od takich składników? To proste, przede wszystkim celować w produkty, które mają informacje o formule 3free. Niestety marek kosmetycznych, które mogą poszczycić się taką formułą, jest bardzo mało.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie rezygnacji z hybryd, ponieważ efekty, które dają na paznokciach, są niezastąpione. Lakiery hybrydowe to gwarancja trwałości, której nie mogą dać te tradycyjne. Warto o tym pamiętać.

Informacja prawna