antykoncepcja - rodzaje antykoncepcji

Rozróżniamy cztery podstawowe metody zapobiegania niechcianej ciąży. Obecnie na rynku dostępna jest antykoncepcja mechaniczna, hormonalna i chemiczna. Dodatkowo popularną metodą jest ta naturalna. Warto wiedzieć, w jaki dokładnie sposób działa każde z powyższych rozwiązań. Dzięki temu można dobrać najlepszy sposób, który będzie dopasowany do własnych potrzeb i stanu zdrowia. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje związane z tym bardzo istotnym zagadnieniem. Zachęcamy do dalszej lektury. (więcej…)

plamienie przed okresem

Chociaż plamienie może mieć naturalne przyczyny, to jednak zawsze lepiej jest się upewnić czy nie posiada ono podłoża na tle chorobowym. Wiele kobiet zastanawia się ile może trwać plamienie przed okresem i czy jest to normalne zjawisko. Skąpe krwawienia mogą występować nie tylko przed okresem, ale również w środku cyklu menstruacyjnego lub po jego zakończeniu. Jeżeli wydzielina z pochwy posiada w sobie niewielkie ilość  krwi, które nie są związane z menstruacją, a plamienie przedłuża się i trwa nawet kilka miesięcy, nie należy tego bagatelizować, bowiem wymaga to pilnej  konsultacji z ginekologiem. (więcej…)

prezerwatywy - kondomy

Tabletki i plastry antykoncepcyjne nie znajdują się na liście środków wydawanych bez recepty lekarskiej. Istnieją jednak sposoby na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą bez konieczności konsultacji ze specjalistą. W niniejszym artykule przedstawimy ich listę wraz z informacjami na temat ceny i skuteczności antykoncepcji bez recepty. (więcej…)