Kubeczki menstruacyjne zostały odkryte i rozpowszechnione na świecie w latach 30 XX wieku. Ich popularność była całkiem spora dopóki nie zastąpiły ich jednorazowe środki higieniczne. Kobiety zaczęły chętniej sięgać po tampony i podpaski, które uznały za wygodniejsze. Wielki powrót kubeczków miał miejsce kilkanaście lat temu. Choć w Polsce mówi się o nich dopiero od kilku lat, zyskują coraz większą popularność dzięki swojej użyteczności i walorom ekologicznym. (więcej…)

plamienie przed okresem

Chociaż plamienie może mieć naturalne przyczyny, to jednak zawsze lepiej jest się upewnić czy nie posiada ono podłoża na tle chorobowym. Wiele kobiet zastanawia się ile może trwać plamienie przed okresem i czy jest to normalne zjawisko. Skąpe krwawienia mogą występować nie tylko przed okresem, ale również w środku cyklu menstruacyjnego lub po jego zakończeniu. Jeżeli wydzielina z pochwy posiada w sobie niewielkie ilość  krwi, które nie są związane z menstruacją, a plamienie przedłuża się i trwa nawet kilka miesięcy, nie należy tego bagatelizować, bowiem wymaga to pilnej  konsultacji z ginekologiem. (więcej…)

sposoby na wywołanie okresu

Domowe sposoby na wywołanie okresu

Miesiączka stanowi niekiedy źródło wielu komplikacji w życiu kobiety. W niektórych przypadkach pojawia się on zbyt późno tym samym wzbudzając niepokój. Z kolei pojawienie się okresu zbyt wcześnie może stać się nieoczekiwaną niespodzianką, na którą nie jest się zazwyczaj przygotowanym. Istnieją jednak sposoby na kontrolowanie kapryśnej miesiączki. W tym artykule poznasz domowe sposoby na wywołanie okresu. (więcej…)

jak przyspieszyć lub opóźnić okres

Przesunięcie okresu w czasie interesuje szczególnie kobiety, które planują wyjazd bądź inną ważną okoliczność. Miesiączka może bowiem stanowić sytuacje kłopotliwą podczas urlopu lub wesela. Opóźnienie okresu jest równie istotnym zagadnieniem dla czynnych sportsmenek, ponieważ krwawienie może wiązać się z dolegliwościami umożliwiającymi wzięcie udziału w zawodach. Dla kobiet zainteresowanych możliwością przesunięcia okresu mamy dobrą wiadomość – istnieje możliwość jego opóźnienia o kilka dni. W podobny sposób można również go przyspieszyć. Niniejszy artykuł zawiera fakty i mity na temat metod opóźniania okresu. (więcej…)

okres w czasie ciąży - czy to normalne

Zajście w ciążę oznacza jednocześnie brak okresu na kilka najbliższych miesięcy. Jednak kobiety zmagają się z krwawieniami lub plamieniami w czasie ciąży. Jakie są tego powody i co należy w takiej sytuacji robić? (więcej…)