Fioletowy szampon – idealny dla blondynek i nie tylko

włosy

Szampon fioletowy stanowi idealny kosmetyk dla kobiet, które poddały swoje włosy procesowi rozjaśniania. Uzyskane po wizycie w salonie efekty stają się bowiem słabsze już po kilku tygodniach. Stosowanie fioletowego szamponu pozwoli utrzymać uzyskany po zabiegu kolor, a także zachować ich chłodny połysk. Ten kosmetyk nie jest przeznaczony jedynie dla blondynek, ale dla każdej z pań, która chce przedłużyć trwałość efektu rozjaśnienia włosów.

Jak działa fioletowy szampon?

Fioletowy szampon jest kosmetykiem zawierającym fioletowy pigment. Ten składnik jest odpowiedzialny nie za farbowanie włosów, ale za nadawanie im chłodnego i jaśniejszego odcienia. Podczas kontaktu z włosem otula on pasma o cieplejszej barwie, tym samym zabezpieczając je przed zżółknięciem. Aby fioletowy szampon był skuteczny wystarczy stosować go wymiennie ze zwykłym szamponem.

Dla kogo jest fioletowy szampon?

Przede wszystkim fioletowy szampon zaleca się osobom, które rozjaśniają włosy, blondynkom oraz posiadaczkom włosów siwych. W szerszym znaczeniu jednak ten kosmetyk może być także używany przez brunetki, a nawet szatynki. Fioletowy szampon sprawdza się bowiem doskonale jako element pielęgnacji włosów farbowanych, przez które czasem przebijają się cieplejsze refleksy. Ciemne włosy są również narażone na lekkie rozjaśnienie przez wystawienie ich na działanie promieni słonecznych. Zastosowanie fioletowego szamponu pozwoli zachować chłodniejszy odcień również na włosach o ciemniejszych barwach.

Jak stosować fioletowy szampon?

Częstotliwość stosowania fioletowego szamponu powinna być zależna od efektu, który chcesz otrzymać, a także od kondycji twoich włosów. Część kobiet stosuje go raz w miesiącu, zaś niektóre kilka razy w tygodniu. Według opinii korzystających z kosmetyku osób, optymalne efekty korzystania z fioletowego szamponu można zauważyć przy regularnym stosowaniu. Na początek raz w tygodniu powinien wystarczyć, aby móc cieszyć się chłodnym odcieniem włosów przez dłuższy czas. Należy pamiętać, iż im częściej będziesz myła włosy fioletowym szamponem tym większe jest prawdopodobieństwo uzyskania efektu fioletowej poświaty.

Przeczytaj także:  Szampon do włosów kręconych — co należy wiedzieć?

Wybierz odpowiedni kolor szamponu

Odcień fioletowego szamponu powinien być dobrany odpowiednio do koloru twoich włosów. Jeśli jesteś posiadaczką jasnego, wręcz platynowego blondu, wybierz ten kosmetyk, który ma najciemniejszy odcień. Analogicznie, jeżeli masz ciemne włosy – nie musisz koncentrować się na znajdowaniu mocno napigmentowanego fioletowego szamponu. Odpowiednio dobrany produkt będzie nie tylko bezpieczny, ale również skuteczny już po kilkukrotnym użyciu.

Uważaj na ubrania

Na pierwszy rzut oka, nie jest to tak oczywiste, jednak fioletowy szampon jest produktem, który dość mocno się pieni. Co prawda zawarty w nim pigment nie spowoduje, iż wasze włosy nagle staną się fioletowe, jednak przy kontakcie z ubraniem może trwale go zabarwić. Podczas aplikowania fioletowego szamponu odradza się więc noszenia ulubionej koszulki czy koszuli, a przebranie się w ubrania podobne jak te zakładane do farbowania włosów.

Łącz produkty

Co zrobić, jeśli już znalazłaś swój ulubiony fioletowy szampon i chciałabyś go często stosować? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć go z innymi produktami np. zwykłym szamponem lub odżywką. Ta druga mieszanka będzie tym korzystniejsza dla twoich włosów, gdyż jednocześnie je odżywi i ,,ochłodzi” ich odcień. Warto jednak wiedzieć, iż łączenie produktów może spowodować osłabienie efektu końcowego.

Przeczytaj także:  Szampony bez SLS: dlaczego warto ich używać?

Znajdź swój kosmetyk

Należy wiedzieć, iż fioletowy szampon nie jest jedynym źródłem pigmentu niwelującego ciepłe tony włosów. Na rynku jest dostępnych znacznie więcej produktów oferujących podobne efekty. Wśród nich można znaleźć odżywki, mgiełki czy płukanki do włosów, które mogą stanowić zarówno wspomaganie procesu ochładzania barwy włosa. Wybór zależy od indywidualnych preferencji, jednak warto mieć na uwadze istnienie tychże preparatów.

Jak myć włosy fioletowym szamponem?

Aby osiągnąć maksymalne efekty należy stosować fioletowy szampon w poprawny sposób. Poniżej przedstawimy instrukcje mycia włosów fioletowym sposobem krok po kroku.

  1. Spłucz włosy letnią wodą
  2. Nałóż na włosy porcje fioletowego szamponu w takiej samej ilości jak zwykły szampon
  3. Spień szampon w miejscach występowania ciepłych tonów. U nasady włosów, jeśli występuje odrost lub na końcówkach w przypadku efektu ombre
  4. Dla wzmocnienia efektu, pozostaw mieszankę na czas od 5 do 15 minut, w zależności od stopnia zżółknięcia
  5. Spłucz dokładnie mieszankę i przystąp do codziennej pielęgnacji włosów 
  6. Umyte włosy pozostaw do samodzielnego wyschnięcia lub wysusz je i wystylizuj wedle uznania

Dodatkowa porada

Fioletowy szampon stanowi niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się z włosów żółtych tonów. Aby szampon mógł zadziałać poprawnie warto jednak pozwolić fioletowemu pigmentowi wniknąć w strukturę włosa. W związku z tym po nałożeniu szamponu powinno się odczekać kilka chwil przed rozpoczęciem jego spieniania na włosach. Sama piana bowiem oczyści jedynie skórę głowy, a nie pomoże w dekoloryzacji zżółceń. Fioletowy szampon zastosowany w taki sposób przyniesie znacznie lepsze efekty.

Informacja prawna