Jak rozjaśnić ciemne włosy? Kilka domowych sposobów

ciemne włosy - rozjaśnianie

Zmiana koloru, a czasem jedynie odcieniu włosów często stanowi istotną dla kobiety. Jest symbolem zakończenia pewnego etapu w swoim życiu i przejście w następny. Powszechnie wiadomo, iż farbowanie oraz rozjaśnianie włosów jest procesem, który wyniszcza pasma. Tak dzieje się jednak głównie podczas stosowania klasycznych metod. Jeśli chcesz uniknąć odwiedzin u fryzjera lub boisz się używać silnego rozjaśniacza – trafiłaś na idealny artykuł. Dowiesz się w jaki sposób możesz rozjaśnić ciemne włosy domowymi sposobami.

Jak rozjaśnić włosy domowymi metodami?

Rozjaśnienie włosów często wiąże się z ich osłabieniem, zaś uzyskany efekt może również pozostawiać wiele do życzenia. Mocno inwazyjne metody chemiczne nie zawsze stanowią najlepsze rozwiązanie, a szczególnie, jeśli zależy ci na naturalnym efekcie. To właśnie dla tych kobiet idealne mogą okazać się domowe metody rozjaśniania włosów, stosowane nie tylko przez nasze babcie, ale również największe światowe gwiazdy. Ponadto, domowe sposoby stanowią również idealny sposób na sprawdzenie czy jaśniejszy odcień w rzeczywistości nam odpowiada.

W przypadku wybrania rozjaśniacza czy farby zmiana będzie znacznie bardziej radykalna. W przypadku uzyskania niezadowalającego efektu kolejna zmiana może nastąpić dopiero po kilku tygodniach a nawet miesiącach po to, aby nie obciążyć bardziej włosów. Właśnie dlatego warto skorzystać z mniej inwazyjnych metod rozjaśniania włosów. Poniżej zamieściliśmy te, które cieszą się największą popularnością.

Przeczytaj także:  Jak domowymi sposobami poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

1. Rozjaśnianie włosów rumiankiem

Jednym ze sposobów na połączenie niskobudżetowego domowego SPA oraz procesu rozjaśniania włosów jest rumianek. Oprócz powszechnie znanych właściwości oczyszczających i kojących, napar z tej rośliny sprawdza się również doskonale w procesie nadawania pasmom jaśniejszych odcieni. Możesz rzecz jasna stosować szampony i inne kosmetyki pielęgnacyjne z rumiankiem a jednocześnie skorzystać z tej metody.

Jeśli chcesz rozjaśnić włosy o dwa tony za pomocą naparu z rumianku powinnaś zagotować łyżkę suszu w 1 l wody przez 10 minut. W ostudzonej mieszance wymocz włosy i pozostaw do wyschnięcia. Następnego dnia możesz umyć głowę i spodziewać się wyraźnego efektu rozjaśnienia.

2. Rozjaśnianie włosów sokiem z cytryny

Kolejna propozycja jest równie skuteczna w procesie rozjaśniania ciemnych włosów. Cytryna stanowi wręcz kultowy owoc, cechujący się licznymi właściwościami korzystnymi dla naszego zdrowia. Sprawdza się także w kontekście nadawania włosom znacznie jaśniejszych tonów.

Przeczytaj także:  Jak dopasować kolor włosów. Jaki kolor będzie idealny dla Ciebie?

Mieszanka rozjaśniająca na bazie soku z cytryny jest bardzo prosta w wykonaniu. Wystarczy wycisnąć sok z dwóch połówek cytryny i wymieszać go z letnią wodą. Po wymieszaniu należy zaaplikować mieszankę na suche włosy i pozostawić na kilka godzin. W tym czasie możesz owinąć głowę ręcznikiem dla zwiększenia efektu. Po tym czasie umyj włosy i sprawdź efekt końcowy. Jeśli będzie niewystarczający – wykonaj rozjaśnienie ponownie.

3. Rozjaśnianie włosów cynamonem

Jeszcze jedną naturalną substancją przydającą się nie tylko w kuchni, ale także w pielęgnacji jest cynamon. Pozwala osiągnąć zadowalające efekty, a przy okazji nie zniszczyć kosmyków. Użycie cynamonu zapewnia subtelny, delikatny efekt rozjaśnienia włosów.

Aby przygotować maseczkę na włosy z cynamonem musisz połączyć łyżkę cynamonu z odrobiną wody. Powtarzaj proces, aż uzyskasz wystarczającą ilość gęstej masy. Powstałą mieszankę należy wetrzeć na umyte pasma i pozostawić na kilka godzin. Po upływie czasu należy zmyć cynamonową papkę ciepłą wodą, umyć włosy delikatnym szamponem i nałożyć ulubioną odżywkę.

4. Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną

Informacja prawna