Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?

włosy blond

Kobieta ma czasem ochotę na odrobinę szaleństwa w kontekście wyglądu własnych włosów. Na szczęście, aby tego dokonać nie jest koniecznym udanie się do salonu fryzjerskiego. Koloryzacja włosów może odbywać się także w domowym zaciszu, przy zachowaniu bezpiecznych warunków. Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób możesz wykorzystać wodę utlenioną w procesie rozjaśniania włosów. Sprawdź więc jak ona działa i w jaki sposób zmienić za jej pomocą barwy kosmyków.

Woda utleniona – jak działa?

Woda utleniona, czyli inaczej nadtlenek wodoru jest powszechnie stosowana do dezynfekowania wszelkiego rodzaju ran. Cechuje się właściwościami odkażającymi i przeciwbakteryjnymi. Warto jednak wiedzieć, iż nadtlenek wodoru posiada również ciekawe zastosowanie w kontekście kosmetycznym. Jego zastosowanie wspomaga leczenie zmian skórnych takich jak trądzik. Ponadto, łącząc wodę utlenioną z sodą oczyszczoną można uzyskać bardzo skuteczną pastę wybielającą obecne na skórze blizny.

Aby użyć wody utlenionej jako rozjaśniacza, należy wymieszać do z wodą w proporcji 1:1.

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną – krok po kroku

  • W pierwszej kolejności powinnaś zawsze wykonać próbę uczuleniową. Aby to zrobić musisz wymieszać niewielką ilość wody utlenionej (stężenie 3%) z ciepłą wodą w proporcji 1:1.
  • Przed rozpoczęciem rozjaśniania włosów przy pomocy nadtlenku wodoru, umieść mieszankę na niewidocznej partii włosów. Jeśli następnego dnia nie doznasz efektów uczulenia – miksturę możesz nałożyć na włosy.
  • W tym celu należy przygotować nową mieszankę. Powinnaś rozpylić ją na całą długość włosów, najlepiej przy pomocy atomizera.
  • Przeczesz włosy po to, by rozprowadzić produkt równomiernie na wszystkie pasmach.
  • Pozostaw mieszankę na głowie przez około 20 minut. Po upływie czasu umyj włosy delikatnym szamponem.
Przeczytaj także:  Nafta kosmetyczna - jak ją stosować?

Działanie wody utlenionej jest z reguły dość delikatne. Celem uzyskania znacznie bardziej wyraźnego efektu zaleca się powtarzanie zabiegu w odstępie 3-4 dni, aż do momentu osiągnięcia pożądanego tonu włosów.

Czy rozjaśnianie włosów wodą utlenioną jest bezpieczne?

Na temat tej metody krążą różne opinie. Trudno zaprzeczyć, iż woda utleniona stanowi doskonały rozjaśniacz, a szczególnie w przypadku jasnych włosów. Korzystanie z nadtlenku wodoru powinno jednak odbywać się w kontrolowanych warunkach. Należy wiedzieć, iż nawet mocno rozcieńczona woda utleniona może negatywnie wpłynąć na kondycje Twoich kosmyków. Częste korzystanie z tej metody może powodować nadmierne przesuszanie się pasm, co z kolei przyczyni się do rozdwojenia końcówek i zwiększenia prawdopodobieństwa nadmiernego wypadania włosów. Ponadto, kosmyki mogą stać się matowe i łamliwe, a jak wiadomo – zniszczone włosy wymagają nie tylko więcej uwagi, ale także odpowiednio dostosowanej pielęgnacji.

Przeczytaj także:  Czym zmyć farbę do włosów z mebli?

Warto więc unikać nadmiernego korzystania z metody rozjaśniania włosów przy pomocy wody utlenionej. Jeśli jednak zależy ci na przeprowadzeniu tego zabiegu powinnaś pamiętać o dobraniu odpowiednich proporcji.

O czym musisz jeszcze pamiętać?

Zjawisko rozjaśniania włosów zawsze wiąże się z ich obciążeniem. Nie inaczej dzieje się w kontekście korzystania z wody utlenionej. Po zmianie pigmentu kosmyków na jaśniejszy odcień zaleca się unikanie wystawiania ich na bezpośrednie działanie słońca. Koniecznym jest również nie ukrywanie faktu skorzystania z tego rodzaju zabiegu przy późniejszym spotkaniu ze specjalistą. Ma to szczególne znaczenie, jeśli po jakimś czasie stosowania wody utlenionej do rozjaśniania włosów zechcesz wykonać tę usługę profesjonalnie u fryzjera. Jeśli pominiesz tę informacje – chemiczne preparaty zawarte w rozjaśniaczu fryzjerskim mogą doszczętnie spalić Twoje włosy.

Informacja prawna