Pielęgnacja włosów, która czyni cuda

mycie włosów szamponem - pielęgnacja włosów domowe sposoby

Pielęgnacja podstawowa, wybór szamponu

Odpowiedni wybór szamponu jest kluczowy, bo to właśnie ten element myjący jest podstawą dalszej pielęgnacji włosów. Należy pamiętać, że przede wszystkim powinniśmy skupić się na tym, aby był on jak najbardziej delikatny, pozbawiony parabenów i silikonów. Te możemy wykorzystać w innych kosmetykach takich jak, maski, odżywki, czy różnego rodzaju preparaty zabezpieczające końcówki włosów. Warto wybrać więc te ziołowe propozycje lub szampony przeznaczone dla niemowląt.

Maski, odżywki, zabezpieczenie końcówek

O ile szampon może być delikatny i pozbawiony silikonów to odżywki i maski już muszą je zawierać. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że nakładamy je na końce włosów lub od połowy, a nie na skórę głowy. To właśnie włosy bowiem od połowy najbardziej narażone są na uszkodzenia i przesuszenie. Najlepiej więc wybrać takie, które rzeczywiście otoczą włosy parasolem ochronnym stworzonym z silikonowej powłoczki. Jednak należy mieć na uwadze, że co jakiś czas należy usunąć wszelkie preparaty silikonowe z włosów i pozostałości po nich, dokładnie myjąc włosy szamponem przeciwłupieżowym. To bowiem ten ma najsilniejsze działanie.

Przeczytaj także:  Jak dbać o włosy w sposób odpowiedni?

Domowe sposoby w pielęgnacji włosów

Jak stworzyć domowy szampon

Mało kto wie, że możemy we własnym domu stworzyć własny szampon, który równie świetnie umyje włosy i skórę głowy. Wystarczy nam siemię lniane, które musimy zalać gorącą wodą wystarczą 2 łyżki ) i dodać do mieszanki ulubione zioła. Warto wybierać takie zioła, które są odpowiednie dla naszych konkretnie włosów. Przykładowo, jeśli mamy do czynienia z przetłuszczającymi się włosami możemy użyć pokrzywy i skrzypu polnego lub rumianku. Rumianek doskonale sprawdza się blondynkom, bo przy okazji rozjaśnia włosy.

Domowe maseczki na włosy

Jeśli zorientowaliśmy się, że nie mamy w domu żadnej maski do włosów, to możemy ją zrobić samodzielnie. Wymieszać ze sobą białka jajek, dodać oliwy z oliwek i łyżkę miodu. Następnie wszystkie spłukać najpierw letnią wodą, a później ciepłą.

Informacja prawna