Brak ochoty na seks u partnera – co pradzić?

kobieta płacze bo on nie ma ochoty na seks

Panuje przekonanie, że panom tylko jedno w głowie. Myślą o seksie co 7 sekund i w zasadzie ciągle są gotowi, a panie często w sypialni cierpią na ból głowy. A jednak do gabinetów seksuologów trafia coraz więcej par, które jako problem wskazują: partner ciągle nie ma ochoty na seks. Co może być powodem i czy naprawdę jest się czym przejmować.

Przejściowy brak ochoty na seks

Po pierwsze nie należy wpadać w panikę. To normalne, że w pewnych okresach ochota na seks jest większa, w innych mniejsza. Związek przechodzi różne etapy, do tego każdy z partnerów także się rozwija. To, że przez jakiś czas – nawet kilka miesięcy – temperatura w sypialni jest niższa, nie jest to powodem do paniki. To może być naprawdę przejściowe i nie musi znaczyć, że związek już się wypalił. Z biegiem lat relacja się zmienia i prawdopodobnie po takim etapie uda wam się znaleźć sposób, by na nowo rozniecić namiętność, urozmaicić swoje życie seksualne i odnaleźć dawny ogień.

Przeczytaj także:  Gdy związek wisi na włosku. Czy możecie sobie pomóc?

Brak libido u mężczyzn – przyczyny

Jeśli jednak mężczyzna nie ma ochoty na seks chronicznie, warto się temu przyjrzeć. Tak naprawdę brak libido może być wynikiem wielu czynników. Oczywiście na pierwszym miejscu jest stres i przepracowanie, ale jeśli w weekend lub w czasie urlopu seksu nadal nie ma, warto się nad tym zastanowić. Brak libido u mężczyzn może być wynikiem poważnych zaburzeń układu krwionośnego i hormonalnego, dlatego nie wolno tego bagatelizować. Jest to także jeden z objawów depresji, czasami bywa to wynikiem przyjmowania leków różnego rodzaju. Warto więc zrobić podstawowe badania, a o problemie powiedzieć lekarzowi. Jeśli wszystko jest w porządku na poziomie cielesnym, warto przyjrzeć się strefie psychicznej.

Spadek libido: niestereotypowe spojrzenie na sprawę

Jednym z najczęstszych problemów związanych z seksem jest patrzenie na związek poprzez stereotypy. Wielu parom wydaje się, że jest średnia, i że seks należy uprawiać trzy lub cztery razy w tygodniu. Tymczasem to błędne myślenie – stwórzcie swój własny rytuał. Presja i nacisk tylko zwiększą kłopoty. Wielu mężczyzn zbliżenie z partnerką traktuje jako zadanie, w którym muszą się sprawdzić. A seks powinien być zabawą, dlatego warto odpuścić presję i rozluźnić się, pośmiać się razem i ciekawie spędzić czas. Seks nie musi być kumulacją wieczoru, ale lekka atmosfera i wzmacnianie więzi na pewno temu sprzyjają.

Przeczytaj także:  Jak zrobić lodzika, aby doprowadzić faceta do szaleństwa?
Informacja prawna