Czy to już koniec miłości w związku?

Wiele kobiet obserwując swoje związki, małżeństwa po jakimś czasie zaczyna się zastanawiać, czy to już koniec miłości? Czy to ten moment, który prowadzi po równi pochyłej w dół doprowadzając do rozstania? Kiedy mówimy o faktycznym końcu miłości, a kiedy bierzemy pod uwagę chwilowe znudzenie drugą osobą?

Odrzucenie i kłamstwo

Jest bardzo duża różnica pomiędzy odrzuceniem drugiej osoby, a jej okłamywaniem. Warto przytoczyć tu bardzo prosty przykład. Wracasz z pracy bardzo zmęczona i marzysz tylko o tym, aby położyć się do łóżka lub wyciągnąć się w wannie podczas długiej, pachnącej kąpieli. Podchodzisz pod dom i widzisz, że światła w oknach się świecą. Pierwsza myśl, jaka przychodzi Ci do głowy, to „O nie! On (mąż,partner) już tam jest”. Ta myśl jest tak silna, że odrzuca się i pomimo zmęczenia postanawiasz jednak na razie do domu nie wracać. Byleby z tą drugą osobą jak najmniej przebywać. Osoby mające takie myśli instynktownie odrzucają od siebie partnera i nie żywią już do nich uczuć. Może gdzieś na dnie tli się jakieś uczucie, jednak jest ono naprawdę minimalne.

Przeczytaj także:  Brak ochoty na seks u partnera - co pradzić?

Kłótnia z partnerem w dużej mierze pokazuje, że jednak w jakimś stopniu zależy nam na obecności męża. Pomimo tego, że w gniewie jesteśmy w stanie powiedzieć sobie wiele przykrych, bolesnych słów, to jednak za kilka chwil już ich żałujemy. Na tyle, że jesteśmy w stanie wyciągnąć jako pierwsze rękę na zgodę, aby doprowadzić do pojednania. Warto przypomnieć sobie tutaj jedno, popularne w ostatnich czasach powiedzenie „„nie mogę żyć z Tobą, nie mogę żyć bez Ciebie”.

Osoby odrzucające swojego partnera powinny pomyśleć o zakończeniu wspólnej przygody, dzięki czemu szybciej znajdą drogę do nowego szczęścia. Rozstanie jest bolesne, jednak czasem jest konieczne, jeżeli chcemy myśleć o radości i uśmiechu na swojej twarzy. Jeżeli jednak często dochodzi do kłótni, to warto pomyśleć o tym, żeby w swoim związku przeprowadzić z parterem/mężem porządną i długą rozmowę. Pozwoli ona na wyjaśnienie wszystkich waśni raz a porządnie. Wszystko ku chwale miłości w związku.

Przeczytaj także:  Jak urozmaicić życie seksualne?

Kobiety a rozwód

Jak pokazują badania o rozwód częściej występują…kobiety. Dlaczego? Ponieważ w ich głowach lepiej wykształcony jest instynkt samozachowawczy. W szczególności, jeżeli pod uwagę bierze się dzieci pozostające w związkach. To panie częściej skłonne są do tego, aby po długich przemyśleniach powiedzieć, że to koniec. Nie zawsze jest to spowodowane ich fanaberią. Po prostu często dochodzi do tego, że panowie stosują wobec nich przemoc. W takich wypadkach za nic nie można pozostawać. Poza tym dochodzi też do głosu sprawa wzorca męskiego. Jeżeli kobieta widzi, że nie może liczyć na swojego wybranka – woli odejść. Dzieci nie muszą podziwiać mężczyzny, który nie stara się nawet być dobrym ojcem. W ich oczach z czasem może urosnąć do człowieka z etykietą „dawca nasienia”. W tym wypadku lepiej się rozstać i żyć szczęśliwie, niż marnować swoje życie na pusty związek bez żadnych perspektyw. Czasem miłość przychodzi po wielu latach od rozstania.

Informacja prawna