Botoks na włosy – czym jest, dla kogo, cena, jak długo się utrzymuje?

mycie głowy przed zabiegiem botoxu na włosy

Botoks stanowi dość popularną substancje stosowaną we wszelkiej maści gabinetach medycyny estetycznej. Coraz popularniejszym staje się jednak stosowanie go we fryzjerstwie. Botoks położony na włosy może bowiem zdziałać cuda regenerując i odnawiając zniszczone kosmyki. Z tego względu zabieg ten staje się coraz bardziej popularny. Warto wiedzieć, iż można go wykonać zarówno u profesjonalisty jak i w domowym zaciszu.

Botoks na włosy – na czym polega?

Botoks na włosy stanowi profesjonalny zabieg fryzjerski, którego głównym celem jest odbudowa włosa i znaczna poprawa jego kondycji. Rezultatem zastosowania botoksu na włosy jest efekt ich odżywienia, rozświetlenia i przywrócenia włosom ich naturalnej miękkości i blasku.

Jak jednak wygląda sam zabieg? Botox na włosy ma niewiele wspólnego ze wstrzykiwaniem treści w skórę, jak dzieje się to w przypadku zabiegów twarzy. Zabieg w kontekście włosów opiera się na wtłoczeniu w strukturę włosa składników odżywczych, które mają za zadanie wypełnić ubytki pomiędzy ich korą a otoczką. Botoks przeznaczony do włosów stanowi mieszaninę kolagenu, kwasu hialuronowego oraz jagód acai bądź innego przeciwutleniacza. Ma więc niewiele wspólnego z kontrowersyjnym zabiegiem medycyny estetycznej, w której korzysta się z toksyny botulinowej. Zabieg ma też zupełnie inny przebieg, ponieważ nie korzysta z wszelkiego rodzaju igieł. Bezinwazyjny botox na włosy stanowi więc bezpieczny sposób na regeneracje i odżywienie włosów.

Skąd więc nazwa zabiegu?

Istnieją punkty styczne pomiędzy botoksem wykonywanym w klinikach medycyny estetycznej a tym realizowanym przez fryzjera. Oba zabiegi mają za zadanie wygładzić – w pierwszym wypadku zmarszczki i bruzdy widoczne na skórze, zaś w drugim pasma włosów. Warto też podkreślić, iż oba upiększają pacjenta. Być może z tego względu wynika nazwa zabiegu, który ma kojarzyć się klientowi z rezultatami o wysokim poziomie estetycznym.

Jak przeprowadza się zabieg botoksu na włosy?

Nieinwazyjny zabieg botoksu na włosy trwa około 40 minut i można go podzielić na trzy zasadnicze etapy:

  • Mycie włosów specjalistycznym szamponem – takie działanie ma za zasadnie otworzyć łuski włosa, co pozwoli im lepiej przyswajać składniki odżywcze. Z reguły mycie wykonuje się dwukrotnie, celem zapewnienia optymalnego efektu. Następnie odciska się włosy z nadmiaru wody w ręcznik tradycyjny bądź papierowy.
  • Nałożenie serum – drugi element stanowi ten najistotniejszy. Serum ma za zadanie poprawić kondycję włosów. Z uwagi na to, iż jest ono nakładane za pomocą strzykawki niektórym kojarzy się z tradycyjnym zabiegiem botoksu.
  • Aplikacja maski na serum – jej nałożenie wiąże się z koniecznością zamknięcia wcześniej otwartych łusek włosa. Powinno się ją zostawić na włosach na około 20 minut, a następnie spłukać wszystkie nałożone na głowę preparaty.
Przeczytaj także:  Jak wykonać olejowanie włosów? Jak olejować włosy?

Po tym opisie można zauważyć, iż do zabiegu nie korzysta się z żadnego rodzaju dodatkowych urządzeń. Aby przeprowadzić botox na włosy nie trzeba także używać dodatkowego źródła ciepła do aktywacji preparatów, jak dzieje się w przypadku np. keratynowego prostowania. Ciekawym jest, iż botoks na włosy stanowi działanie zewnętrzne – aktywne substancje są bowiem zawarte w serum, a dzięki wcześniejszemu otwarciu łusek włosa substancje ,,naturalnie” wnikają w ich strukturę.

Dla kogo botoks na włosy?

Zabieg ten jest dedykowany każdej osobie, której zależy na poprawie kondycji swoich włosów. Podczas zastanawiania się nad umówieniem się na botoks na włosy warto jednak pamiętać, iż ma on działanie przede wszystkim odżywcze. Nie pozostawia włosów obciążonych czy osłabionych, a odżywione i przyjemne w dotyku. Na zabieg powinny zdecydować się osoby z następującymi przypadłościami:

  • włosy zniszczone farbowaniem, rozjaśnianiem bądź stylizacją
  • włosy cienkie, z tendencją do wypadania
  • w okresie letnim – przesuszone kosmyki
  • w okresie zimowym – włosy osłabione i zniszczone mrozem
  • włosy matowe, szorstkie, puszące się i pozbawione blasku

Jak widać, botox na włosy może być stosowany w wielu przypadkach. Bezinwazyjny zabieg pozwala w dość łatwy i przystępy sposób porządnie odżywić zniszczone z różnych powodów włosy. W rezultacie pozostawi je zregenerowane, lśniące i delikatnie miękkie. Warto więc sprawdzić ile kosztuje wykonanie takiego zabiegu.

Przeczytaj także:  Dlaczego ekologiczne kosmetyki do włosów są najlepsze?

Botoks na włosy – cena w salonie

Większość ekspertów zaleca wykonywanie botoxu na włosy w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Pomimo tego, iż sam zabieg nie należy do skomplikowanych, specjaliści posiadają dostęp do najlepszych produktów. Dzięki stosowaniu sprawdzonych preparatów przeznaczonych do wykonywania botoksu na włosach można spodziewać się zadowalających efektów. Koszty wykonania tego zabiegu wahają się w okolicach 120-150 zł, a cena jest zależna od dwóch czynników – miasta oraz długości włosów. Zdarza się jednak, iż rewitalizacja włosów za pomocą botoksu kosztuje nawet 30 zł, w przypadku klienta o wyjątkowo krótkich włosach. Oprócz wcześniej wymienionych czynników, o cenie decyduje także skład preparatu aplikowanego na włosy.

Dla osób zorientowanych w standardowym przedziale cenowym usług fryzjerskich koszt zrealizowania botoksu na włosy może wydawać się niewielki. Nie inaczej dzieje się w przypadku zestawienia go z innymi zabiegami mającymi na celu poprawę kondycji włosa. Botoks na włosy jest bowiem znacznie tańszy niż krioterapia czy kreatynowe prostowanie.

Botoks na włosy – jak długo się utrzymuje?

Trwałość efektu zabiegu jest zależna od kilku czynników. Warto jednak wiedzieć, iż rezultat uzyskany po zabiegu może utrzymywać się przez kilka miesięcy. Okres wygładzenia i delikatności włosów może się znacznie skrócić w przypadku częstego mycia włosów. Osobom, które poddały się zabiegowi zaleca się więc myć włosy co trzeci dzień. 

Przedłużenie rezultatów botoksu na włosy jest także możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji. Specjaliści polecają, aby po zabiegu nie stosować szamponów wykonanych na bazie silikonów, parabenów czy alkoholu, na rzecz tych zawierających keratynę czy kwas hialuronowy. Odpowiednio dobrana odżywka bądź maska z pewnością wzmocni trwałość efektu botoksu na włosy.

Informacja prawna