Czym jest i ile kosztuje botoks włosów?

botoks na włosy - cena

Botoks na włosy staje się coraz popularniejszym zabiegiem fryzjerskim. Z racji tego coraz więcej kobiet zastanawia się nad tym, czym jest, a także ile kosztuje botoks włosów.

Czym jest botoks na włosy?

Botoks na włosy jest zabiegiem regenerującym włosy. Posiada on wiele zalet. Pomaga on w odbudowie zniszczonych włosów, a także je wygładza. Dzięki zastosowaniu botoksu włosy stają się odporniejsze na uszkodzenia. Zabieg ten wykonany poprawnie nie niszczy włosów. Dodatkowym atutem jest cena botoksu na włosy, gdyż nie jest ona zbyt wysoka.

Dla kogo nada się botoks?

Zabieg botoksu włosów nadaje się właściwie dla każdego rodzaju włosów. Jest on całkowicie bezpieczny. Botoks ma na celu przede wszystkim regenerację, szczególnie warto się na niego zdecydować, gdy:

  • włosy są cienkie i wypadające
  • włosy są osłabione farbowaniem lub rozjaśnianiem
  • włosy po wakacjach, zniszczone od słońca i wody
  • zimą, kiedy włosy są przesuszone
  • włosy z tendencją do puszenia się, a także pozbawione blasku

Jak wyglądają poszczególne etapy botoksu włosów?

Zabieg botoksu powinien być wykonywany przez uprawnioną do tego osobę. Osoba bez odpowiedniego szkolenia może zniszczyć nasze włosy. Na wykonanie botoksu nie trzeba rezerwować sobie całego dnia, gdyż nie zabiera on zbyt wiele czasu. Czas trwania zależy oczywiście od długości włosów, jednak zazwyczaj jest to około 40 minut. Zabieg botoksu włosów składa się z kilku etapów:

  1. Na pierwszym etapie włosy myte są za pomocą specjalnego szamponu, który zmywa zanieczyszczenia. Wykonuje się to w celu otworzenia łusek włosa. Często na tym etapie włosy myte są dwa razy.
  2. Kolejnym krokiem jest osuszenie włosów za pomocą ręcznika.
  3. Na trzecim etapie nakładane jest serum. Rozprowadza się je strzykawką na pasmach włosów.
  4. Następnie na włosy nakładana jest specjalna maska, która ma na celu zamknięcie łusek włosa.
  5. Ostatnim krokiem jest dokładne umycie włosów z nałożonych wcześniej preparatów. Po umyciu włosy zostają odsączone z nadmiaru wody, a następnie wysuszone.
Przeczytaj także:  Szampon do codziennego mycia włosów przetłuszczających - jak dobrać?

Jak długo utrzymuje się efekt botoksu włosów?

Botoks na włosy nie jest oczywiście zabiegiem na zawsze. Po pewnym czasie jego efekty są mniej widoczne, a w pewnym momencie znikają całkiem. Wiele zależy od włosów, jakie posiadamy, a także od tego, jak często będziemy je myć. Rekomenduje się, aby po zabiegu botoksu myć włosy co 3 dni. Efekt botoksu włosów zazwyczaj utrzymuje się od 10 do 15 myć. Zabieg powtarzany regularnie pozwoli zachować lśniące, wygładzone, elastyczne i mocniejsze włosy dłużej. Podczas mycia włosów powinno używać się szamponów bez silikonów, alkoholu i parabenów. Warto zastosować również dobrej jakości maski, które mogą pomóc w zachowaniu efektu botoksu włosów na dłużej.

Dowiedz się jak pielęgnować włosy po botoksie.

Ile kosztuje botoks włosów?

Cena botoksu włosów zależy od ich długości, gęstości, salonu, w którym wykonywana będzie usługa. Wpływ na cenę ma również miasto oraz marka produktu. Ceny wahają się od 120 do 250 zł. Cena w przypadku krótkich włosów może być nawet niższa. Posiadaczki bardzo długich i gęstych włosów mogą zapłacić nieco więcej.

Przeczytaj także:  Ombre blond - sposób na idealną koloryzacje włosów

Czy można wykonać botoks w domu?

Możliwe jest wykonanie botoksu w domu. Cena botoksu na włosy wykonana w domu będzie niższa niż w przypadku wykonania zabiegu u specjalisty. Na rynku dostępne są sera służące do wykonania zabiegu samodzielnie, jednak wykonywanie go samemu nie jest polecane. Botoks wykonany samodzielnie da nam o wiele gorszy efekt niż u odpowiedniego fryzjera. Wykonując go nieumiejętnie, można uszkodzić włosy. Zabieg ma pomóc w odnowie włosów, a nie jeszcze bardziej je zniszczyć.

Czy warto zdecydować się na botoks włosów?

Podsumowując, jeśli chcemy pięknych, zdrowszych, lśniących, lepiej układających się włosów, powinniśmy spróbować tego zabiegu. Czas wykonania jest krótki, więc dla kobiet, które nie lubią spędzać wielu godzin w salonie fryzjerskim, będzie to dobre rozwiązanie. Także cena botoksu na włosy nie jest bardzo wysoka, co dodatkowo działa na jego korzyść. Większość kobiet, która zdecydowała się na botoks włosów, jest zadowolona z efektów.

Informacja prawna