Jak pielęgnować włosy po botoksie?

pielęgnacja włosów po botoksie

Czy wiesz, jak dbać o włosy, skoro niedawno zrobiłaś botoks na włosy? Pielęgnacja włosów po botoksie nie należy do najprostszych. Bardzo, bardzo ważne jest, abyś naprawdę dobrze wiedziała, jak po takim zabiegu dbać o włosy. Kluczowe jest postępowanie zgodnie z instrukcjami, które otrzymaliśmy po wyjściu z salonu.

JAK DŁUGO NALEŻY CZEKAĆ, BY UMYĆ WŁOSY PO UŻYCIU BOTOKSU

Najprawdopodobniej myślisz, że wszystko się skończyło, gdy wyszłaś z salonu po zabiegu botoksem. Ale prawda jest taka, że botoks do włosów to kuracja zawierająca mieszankę białek, aminokwasów, kolagenu, witamin i przeciwutleniaczy, które są używane do ożywienia zniszczonych, pozbawionych życia, mocno puszących się włosów. Produkt ma zdolność wnikania w naskórek, przywracając utraconą keratynę i zapewniając włosom wszystkie składniki odżywcze, które zostały utracone w wyniku używania narzędzi termicznych, farb i normalnego starzenia. Chociaż kuracje botoksem na włosy sprawiają, że włosy stają się prostsze, najważniejsze w kuracji jest to, że jest to, że jest ona prawdziwie regenerująca. Wszystko to może jednak nie zdać egzaminu, jeśli umyjesz włosy np. dzień po zabiegu. Powinno się unikać wody przez co najmniej 3 dni. Nie możesz myć włosów ani moczyć ich. Jeśli to możliwe, należy unikać też intensywnych ćwiczeń fizycznych, aby nadmierna potliwość nie zaszkodziła efektom zabiegu.

Przeczytaj także:  Oliwa z oliwek - dlaczego warto ją wybrać do pielęgnacji włosów

DLACZEGO PIELĘGNUJĄC WŁOSY PO BOTOKSIE NALEŻY UNIKAĆ WODY?

Woda eliminuje proteiny botoksu włosowego gdy jest plastyczny, co może pozostawić nieprzyjemne ślady na włosach. Brak mycia włosów przez trzy dni wydaje się okropny, ale pamiętaj, że za zabieg wstrzykiwania botoksu wcale nie należy do najtańszych. Efekty kuracji botoksem średnio utrzymują się do sześciu miesięcy i zawsze będą się różnić w zależności od produktów, których używasz kiedy myjesz włosy. Aby jak najdłużej zachować efekty, warto przeanalizować schemat pielęgnacji włosów i trzymać się z dala od produktów pełnych chemii. Jakich środków myjących użyć, aby efekty działania botoksu utrzymywały się dłużej?

NIE CHCESZ ZNISZCZYĆ SWOJEGO BOTOKSU, PIELĘGNUJĄC WŁOSY PO NIM?

Im dłużej czekasz na umycie włosów, tym bardziej pozwalasz, aby produkt wchłonął się we włosy. Nawet nie ma co myśleć o używaniu szamponu, którego zwykle używasz, a tym bardziej takiego, który masz w sprzedaży w supermarkecie. Powinno się wybrać szampon o zrównoważonym pH, około 5,5, który pomoże Ci utrzymać zamknięte skórki i nie zawiera silnych siarczanów, które z kolei usuwają keratynę z włosów. Przejrzyj etykietę szamponu i upewnij się, że produkt nie zawiera laurylosiarczanu sodu i chlorku sodu. Jeśli chodzi o odżywkę, to w miarę możliwości szukaj produktu, który w swoim składzie zawiera naturalne oleje z nasion, hydrolizowane proteiny i ekstrakty roślinne.

Przeczytaj także:  Aloes na włosy - skuteczny preparat codziennego użytku

ZALECENIA, ABY TWOJE PIELĘGNACJA TWOICH WŁOSÓW PO BOTOKSIE DAŁA NAJLEPSZE I NAJDŁUŻSZE REZULTATY

Działanie botoksu do włosów będzie słabło szybciej, jeśli będziesz częściej myć.

Aby zachować pożądane rezultaty, unikaj codziennego mycia włosów.

Zaleca się raz w tygodniu nakładać głęboko nawilżającą maskę, aby zapewnić włosom dodatkowe nawilżenie oraz przywrócić im siłę i gładkość. Postaraj się znaleźć maskę, która zawiera hydrolizowaną keratynę, olej arganowy, kwas hialuronowy i ceramidy, aby naprawić i ożywić zniszczone włosy.

Jeśli to możliwe, unikaj nadmiernego używania suszarki do włosów i prostownicy, a jeśli ich używasz, nałóż na włosy osłonę termiczną.

Farbujesz włosy? W miarę możliwości lepiej jest najpierw pokolorować włosy, a następnie wykonać kurację botoksową. Jeśli farbujesz włosy trwałymi farbami, chemikalia w kolorze zmienią naskórek i złagodzą efekty kuracji botoksem.

Wystawianie włosów na działanie słonej wody i chloru może skrócić żywotność botoksu. Jeśli pływasz, zakładaj czepek pływacki, zawsze spłukuj włosy wodą z kranu natychmiast po kąpieli zarówno w morzu, jak i w basenie.

Pielęgnacja włosów po botoksie jest sprawą kluczową, ponieważ, jeśli będzie zła, zniszczy cały efekt dość kosztownego zabiegu i na pewno będzie to miało wpływ nie tylko na nasz portfel, ale przede wszystkim na samopoczucie, w związku z czym warto zadbać o to, aby wszystko przebiegło jak najlepiej.

Informacja prawna