Jak dopasować kolor włosów. Jaki kolor będzie idealny dla Ciebie?

wybór koloru włosów - jak dopasować kolor włosów - paleta kolorów włosów

Jak dopasować kolor włosów?

Czasem kobieta ma ochotę na zmianę. Dzieje się tak nie tylko w przypadku osiągnięcia szczupłej sylwetki czy metamorfozy własnej szafy. Często zdarza się również, iż zmiana koloru włosów stanowi formę przeobrażenia i symbolicznego rozpoczęcia nowego okresu w życiu. Dzięki łatwej dostępności wszelkiej specyfików umożliwiających koloryzację włosów, zmiana wizerunku może być łatwa i przystępna. Przed jej dokonaniem warto jednak zastanowić się jaki kolor włosów będzie idealnym dla Ciebie oraz Twojego typu urody.

Kolor włosów ma znaczenie

Zarówno fryzjerzy jak i obserwatorzy doceniają te włosy, które charakteryzują się zdrowym wyglądem, blaskiem i elastycznością. Nie są to jednak jedyne wartości, na które powinno się zwracać uwagę. Kolor włosów stanowi tak samo istotny element całości fryzury jak i ich kondycja. Odpowiednio dobrany kolor włosów jest w stanie dodać uroku osobie, która go nosi, zaś źle dobrany – wywołać efekt odwrotny.

Podkreśl swoją osobowość

Pigment włosa powinien współgrać z jego właścicielem, a nie zawsze się tak dzieje. Mowa tu szczególnie o naturalnych barwach włosów, które często są mało wyraziste. Z tego powodu dobór współgrającego z typem urody koloru włosów jest bardzo istotny. Potrafi on wpłynąć na podkreślenie walorów twarzy, podnieść poziom atrakcyjności danej kobiety a w efekcie podnieść jej poczucie własnej wartości. Właśnie z tego względu należy zwracać szczególną uwagę na to jaki kolor będzie odpowiadał określonemu typowi urody. Poniżej sprawdzisz wskazówki, które pomogą ci rozpoznać twój typ urody.

Jak rozpoznać swój typ urody?

Wybierz się do specjalisty

Odwiedziny u profesjonalisty stanowią najłatwiejsze rozwiązanie w procesie określania typu urody. Specjalista jest w stanie dobrać paletę kolorystyczną odpowiadającą danej karnacji. Dzięki temu bezbłędnie określi tryb urody. Istnieją jednak inne sposoby na określenie tej cechy wyglądu.

Przeczytaj także:  Sposoby na to, aby włosy rosły szybciej

Biżuteria Twoim przyjacielem

W domowych warunkach można przeprowadzić podobny test określający typ urody. W tym przypadku przyda się biżuteria znajdująca się w domowej szkatułce. Należy usiąść przed dobrze oświetlonym lustrem i przybliżyć do twarzy złote i srebrne błyskotki o wyraźnych odcieniach. Jeśli twarz lepiej prezentuje się przy złotych akcentach oznacza to, iż jest się posiadaczką ciepłego typu urody. W takim przypadku można się nazwać Panią Wiosną lub Panią Jesień. Jeżeli jednak to srebro lepiej dopełnia i rozświetla skórę – kobieta posiada zimny typ urody, którego odpowiednikiem jest Pani Zima oraz Pani Lato.

Typ urody a kolor włosów

Określenie swojego typu urody w procesie doboru odpowiedniego koloru włosów jest bardzo istotne. Odcień powinien bowiem podkreślać walory skóry oraz innych elementów twarzy. Kiedy podczas wyboru uwzględnia się zaledwie te dwa czynniki – zimny i ciepły – można wydobyć najlepsze cechy wyglądu danej osoby, a nie je ukryć. O to chodzi przecież w metamorfozie, aby działała na naszą korzyść!

Jaki kolor włosów dobrać do karnacji?

Przejdźmy jednak do najistotniejszej kwestii związaną z tematyką niniejszego artykułu. Po dokonaniu określenia typu swojej karnacji, należy zastanowić się jaki kolor będzie idealnym dla danej kobiety. W niniejszych punktach zaznaczyliśmy dedykowane kolory i ich odcienie odpowiadające określonemu typowi urody.

Pani Wiosna

Wiosenny typ urody charakteryzuje się jasną skórą o złocistym lub brzoskwiniowym zabarwieniu. Osoby go posiadające często mają też jasne oczy i tęczówkę, którą zdobią złote kropki. Dla takich kobiet idealnym wyborem będą złote odcienie blondu – jasne włosy bądź miodowe. Doskonale sprawdzą się także ciepłe odcienie brązu, miedzi, a dla odważnych pań – złocista czerwień.

Przeczytaj także:  Botoks na włosy - czym jest, dla kogo, cena, jak długo się utrzymuje?

Pani Lato

Cechą szczególną Pani Lato jest różowy odcień skóry z delikatną domieszką zimnych tonów. Częstym odcieniem oka pań o tym typie urody jest zieleń i błękit lub głęboki niebieski. Dobrym uzupełnieniem chłodnych tonów twarzy będą włosy w kolorach z domieszką niebieskich lub fioletowych akcentów. Urodę Pani Lato idealnie podkreślą więc chłodne i popielate odcienie blondu a także pasma ciemniejsze o kilka tonów. To drugie rozwiązanie może skutecznie urozmaicić naturalny odcień włosów.

Pani Jesień

Kolor skóry Pani Jesień jest dwojaki. Może wyróżniać się jasnością lub ciemnooliwkowymi tonami. Twarz osoby o tym typie urody jest z reguły problematyczna i posiada żółtą poświatę. Aby podkreślić naturalne włosy Pani Jesieni należy użyć farb z czerwonymi lub miedzianymi tonami. Doskonale sprawdzą się także jasne odcienie brązu, orzech czy złoto miedziane.

Pani Zima

Typ urody cechujący się bardzo jasną skórą, wpadającą w niebieskie tony. Towarzyszy jej z reguły ciemny lub intensywnie zielony kolor oczu, intensywnie kontrastujący z białkiem oka. Naturalnymi kolorami włosów Pani Zimy są zazwyczaj granatowe odcienie czerni lub ciemny brąz. Przy tym typie urody warto postawić na głębokie kolory włosów, które mogą w naturalny sposób ocieplić twarz. Odcienie ciepłego fioletu lub mahoń potrafią zdziałać pod tym względem cuda.

Jak dobrać kolor włosów?

Jak widzisz, dobór idealnego koloru włosów można przeprowadzić na dwa sposoby. Dzięki określeniu typu urody będziesz w stanie samodzielnie dobrać odpowiednią paletę barw odpowiadającą Twojej karnacji. Pozwoli to nie tylko na zapewnienie włosom zdrowego wyglądu, ale także na podkreślenie Twojej urody.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna