konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy to jeden z trudniejszych elementów makijażu. Jednak dzięki niemu, możemy zyskać idealnie symetryczną i wymodelowaną twarz, a to wszystko bez żadnych chirurgicznych interwencji. Wiele kobiet jednak dalej uważa, że konturowanie to czarna magia, nie mówiąc już o dopasowaniu techniki, do naturalnego kształtu twarzy. Nie możemy jednak oprzeć się możliwości wysmuklenia i podkreślenia kości policzkowych. Oto praktyczny przewodnik po konturowaniu, a także dopasowaniu odpowiedniej techniki do rysów twarzy. (więcej…)

Zabiegi pielęgnacyjne z roku na rok zyskują na popularności. Nic dziwnego. Są dostępne, a do tego niezwykle skuteczne. Spowalniają proces starzenia się skóry oraz zapewniają młody i zdrowy wygląd. Na jaki zabieg warto się skusić? Dziś przedstawiamy TOP 5 zabiegów pielęgnacyjnych dla kobiet. (więcej…)

Złuszczanie, czyli peeling, to, obok oczyszczania i nawilżania, jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry każdego rodzaju. Potrzebuje go nie tylko skóra ciała, ale też twarzy, niezależnie od tego, jaki rodzaj reprezentuje i w jakiej jest kondycji. Warto zatem dowiedzieć się, po jakie peeling najlepiej jest sięgać i jak je stosować, by osiągnąć najlepsze rezultaty. (więcej…)

problem cery trądzikowej

Każdy rodzaj cery wymaga wybrania osobnego systemu pielęgnacji. Nie inaczej dzieje się w przypadku skóry trądzikowej, która często wymaga znacznie większej uwagi. Wbrew powszechnej opinii, kosmetyki do cery trądzikowej nie powinny zawierać alkoholu i innych mocnych środków wysuszających. Mogą bowiem powodować nadmierne przesuszanie się naskórka, a co za tym idzie zamiast łagodzić problem – powodować nadprodukcje sebum. Z niniejszego artykułu dowiesz się kilku przydatnych wskazówek dotyczących dbania o skórę trądzikową. (więcej…)

domowe sposoby na trądzik

Domowe maseczki na trądzik. Domowe maseczki są doskonałym sposobem na walkę z licznymi niedoskonałościami cery bez konieczności inwestowania w często drogie produkty. Korzystanie z własnoręcznych maseczek przynosi ich użytkownikom wiele korzyści. W tym artykule dowiesz się jakie składniki najlepiej działają na skórę, a także poznasz kilka najskuteczniejszych maseczek możliwych do przygotowania w domowym zaciszu. (więcej…)

szczupła twarz

Pulchna twarz i tendencja do widoczności drugiego podbródka stanowią dla wielu kobiet źródło licznych kompleksów. Symetryczność twarzy jest bowiem nie tylko wyznacznikiem atrakcyjności potwierdzonym przez liczne badania naukowe. Sam wygląd twarzy stanowi także wizytówkę człowieka. Z tego powodu, dodatkowy tłuszcz odkładający się w tych okolicach stanowi problem dla niektórych kobiet. Jego obecność tylko w niektórych przypadkach jest związana z nadmiernymi kilogramami. Tłuszcz w okolicach twarzy i szyi może mieć także związek z obrzękiem, zwiotczeniem mięśni bądź stosowaniem nieodpowiedniej pielęgnacji. W niniejszym artykule dowiesz się w jaki sposób można schudnąć z twarzy w sposób bezpieczny i efektywny. (więcej…)