Jak przedłużyć młodość?

kobieta biega by przedłużyć swoją młodość

Młodość, zdrowie i nieśmiertelność już od wieków są pragnieniem wielu ludzi na świecie, w tym wielkich przywódców i osób gromadzących fortunę, gdyż nie chcą opuszczać zebranych środków i posiadanej władzy. Jak dotąd nie odkryto sposobu na długowieczność, jednakże wiele osób podejmuje próby zachowania młodego wyglądu (co często związane jest z rodzajem wykonywanej pracy jak aktorzy i aktorki czy prezenterzy telewizyjni).

Coraz częściej osoby powyżej 40. roku życia poszukują metody na przedłużenie młodego wyglądu, gdyż jak wiadomo tylko 5% zasług w zachowaniu młodej prezencji przypada genom. Wiele osób dąży do zachowania witalności, jasnego umysłu i młodości pomimo upływającego czasu.

Popularne sposoby na młodość

Dla zachowania kondycji i młodzieńczego wyglądu przede wszystkim należy zadbać o aktywność fizyczną. Rekomendowany przez lekarzy ruch to co najmniej 15 minut poświęcone na poranną gimnastykę oraz 30 minut 3 razy w tygodniu przeznaczone na intensywniejszy ruch jak marsz sprężystym krokiem, jazda rowerem lub pływanie. Według ekspertów kluczem do utrzymania kondycji jest czas spędzany na świeżym powietrzu oraz ruch, który równomiernie obciąża wszystkie mięśnie. Kolejnym sposobem na wydłużenie okresu młodzieńczego wyglądu to odstawienie szkodliwych używek jak alkohol i papierosy, które niszczą obecne w organizmie witaminy i mikroelementy (a których zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami). Warto podkreślić, że dym tytoniowy przyśpiesza proces starzenia się. Sposobem na dłuższe cieszenie się młodym i zdrowym wyglądem jest także celebracja życia poprzez przyjazne nastawienie do świata, przyjazne stosunki partnerskie z otoczeniem, posiadanie pasjonującego hobby czy pozwalanie sobie na drobne przyjemności.

Przeczytaj także:  Sprawdzone sposoby na jędrne ciało

Co wpływa na starzenie się organizmu?

Do starzenia się ludzkiego organizmu przyczyniają się głównie wolne rodniki i to z nimi należy walczyć. Wolne rodniki są wytwarzane przez ciało ludzkie przez cały czas i przez okres swojego istnienia uszkadzają komórki, co skutkuje szybszym starzeniem się oraz niedomaganiem. Z tego powodu warto wiedzieć, że sposobem na wolne rodniki są antyoksydanty (inaczej przeciwutleniacze), którymi są m.in. witaminy jak A, C oraz E. Jest to przyczyna, dla której zalecane jest włączenie do codziennej diety co najmniej pięciu porcji warzyw i owoców, które zawierają witaminy i mikroelementy. Do szczególnie zalecanych owoców i warzyw zalicza się:

Na co wpływają antyoksydanty zawarte w pożywieniu?

Warto wiedzieć, że owoce i warzywa są także źródłem błonnika, co powinno obligować do zwiększenia wypijanej ilości wody każdego dnia, aby swobodnie pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii. Dodatkowo organizm powinien otrzymywać po 50. roku życia dodatkową porcję wapnia, aby wzmocnić kości. Wapń może być dostarczany w postaci:

  • szklanki mleka,
  • kubku jogurtu,
  • 2-3 plasterków żółtego sera czy
  • 2-3 łyżek twarogu.
Przeczytaj także:  Czym konkretnie są guilty pleasures?
Informacja prawna