Seks w trójkącie – wady i zalety

seks w trójkącie

Seks w trójkącie dla wielu par stanowi etap tabu. Dla niektórych jednak stanowi ciekawą możliwość przekroczenia granic przyzwoitości, a tym samym – sposobność na zrealizowanie fantazji seksualnej. Seks uprawiany w trzy osoby niesie za sobą także ryzyko. W niniejszym artykule przyjrzymy się wszystkim zaletom i wadą uprawiania tego typu praktyk seksualnych.

Starożytny zwyczaj fantazją codzienności

Motyw seksualnego trójkąta pojawił się już w okresie starożytności, a konkretnie – w sztuce egipskiej. Do dziś nie stracił na swojej popularności i wciąż stanowi jedną z najczęściej występujących fantazji erotycznych, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Z jednej strony wizja trzech osób w łóżku jest ekscytująca, a z drugiej wciąż pozostaje względnie bezpieczna – pozwala zachować poczucie przyzwoitości w granicach normy. Inaczej dzieje się w przypadku orgii, która stanowi znacznie bardziej kontrowersyjną formę aktywności seksualnej.

Seks w trójkącie stanowi więc coraz popularniejszy sposób na urozmaicenie życia seksualnego niektórych par. Pozwala osiągnąć w kontrolowanych warunkach spełnienie fantazji seksualnej na granicy dewiacji. Wizja jest podniecająca a jednocześnie bezpieczna. Czy jednak ménage à trois zawsze jest przyjemne i warte zrealizowania? Warto zastanowić się nad tą kwestią wraz z partnerem zanim podejmiecie decyzje o zaproszeniu trzeciej osoby do waszego miłosnego świata.

Najpopularniejsze wariacje trójkątów

Z reguły w tego typu układzie występują dwie kobiety i jeden mężczyzna. Ten fakt jest spowodowany tym, iż to płeć męska częściej przyznaje się do posiadania tego typu pragnień erotycznych. Za wybieraniem tej formy seksualnego aktu przemawia dość częsta satysfakcja obu stron – mężczyźnie podnosi się ego, zaś kobieta czuje się w takim układzie bezpiecznie. Nie zawsze jednak trójkąt przybiera taką formę. Kobiety również fantazjują o trzeciej osobie w trakcie seksualnej zabawy a najczęściej chciałby zaprosić do łóżka drugiego mężczyznę. Najrzadziej spotykane są układy jednopłciowe, choć oczywiście mogą także stać się także erotycznych uniesień.

Przeczytaj także:  Jakie są pozycje seksualne?

Seks w trójkącie – zalety

Partnerzy bardzo często zastanawiają się nad podjęciem tego typu aktywności, aby wzbudzić zadowolenie drugiej strony w związku. Dzieje się to szczególnie przy świadomości biseksualnych skłonności partnera. Seks w trójkącie może stanowić dla takiej osoby jedno z najlepszych doświadczeń erotycznych, a równocześnie wnieść do relacji partnerów odrobinę świeżości, a może nawet nuty zazdrości. Seks w towarzystwie dwóch osób może również być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają skupiać na sobie uwagę podczas miłosnych igraszek. Przyjęcie do miłosnego świata osoby trzeciej może wiązać się z odczuciem dreszczyku emocji, którego czasem brakuje wśród par z dość długim stażem. Jednocześnie, dwóch partnerów seksualnych niejako wymusza konieczność dopilnowania, aby żaden z nich nie został pominięty. Obecność dodatkowej osoby pobudza więc wrażliwość i empatię.

Wady seksu w trójkącie

Każda sytuacja ma jednak także swoje ciemne strony. Pomimo wielu zalet płynących z ewentualności uprawiania seksu we trójkę, czasem nastawienie nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Tego typu decyzja powinna być gruntownie przemyślana i przedyskutowana pomiędzy partnerami, aby rozwiać wszelkie wątpliwości z nią związane. Naciski ze strony partnera mogą doprowadzić do kłótni, poczucia zazdrości, odrzucenia a w niektórych przypadkach nawet do zakończenia związku. Seks w trójkącie jest też nieprzewidywalny, szczególnie dla osób, które nigdy nie doświadczyły tego typu przygody. Trudno jest ocenić reakcje obu partnerów. Z jednej strony mogą świetnie się bawić pomimo niepewności, z drugiej – być wobec siebie zaborczy nie spodziewając się takiej reakcji. W takcie seksu w trójkącie ,,wyłączenie się” jednego z partnerów jest przykrą i kłopotliwą sytuacją, dlatego podczas jego trwania ważnym jest zaangażowanie wszystkich osób biorących w nim udział. Właśnie z tego powodu, wcześniejsze przemyślenie decyzji o tego typu aktywności seksualnej jest tak kluczowe.

Przeczytaj także:  Brak ochoty na seks u partnera - co pradzić?

Jak wcześniej wspomniałam, pierwsze podejście do seksu w trójkącie może stanowić wybuch różnych emocji. Dotyczy to w znacznej mierze kobiet, które widząc swojego partnera w objęciach innej kobiety stają się niezwykle zazdrosne i rozdrażnione. Ten problem może dotyczyć również mężczyzn. Zanim zdecydujecie się na seks w trójkącie powinniście wiedzieć, iż jest to nie tylko skok na głęboką wodę, ale także wielki test łączących was wzajemnie stosunków. Jeśli nie jesteście pewni własnych uczuć i lekkomyślnie podejmiecie decyzje o zaproszeniu do łóżka trzeciej osoby – skutki takiego działania mogą być dla was opłakane.

O czym warto pamiętać?

Jeśli rozważasz czy dobrym pomysłem będzie uatrakcyjnienie waszego związku o seks w trójkącie zadaj sobie następujące pytania:

  • Czy ja i mój partner jesteśmy pewni swoich uczuć?
  • Kiedy jestem zazdrosna/zazdrosny o swojego partnera?
  • Jak bardzo chciałabym/chciałbym spełnić taką fantazje?

Pamiętaj, że seks w trójkącie może stanowić doskonałą przygodę seksualną tylko, jeśli obie strony chcą ją przeżyć. Szczera rozmowa między partnerami zawsze powinna stanowić podstawę decyzji na ten temat.

Informacja prawna