Sugar Daddy – czyli życie na koszt „tatusia”

czym jest sugar daddy i sugar baby

Kim są Sugar Daddy i Sugar Baby? Co t znaczy Sugar Daddy? Jaka relacja ich łączy i jakie mają z niej korzyści? Jak zostaje się utrzymanką?

Odpowiedzi na te pytania (i nie tylko) znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do czytania!

Sugar Daddy – Bogaty tatuś ?

Sugar Daddy to określenie, które współcześnie spotyka się dosyć często. Niektórzy kojarzą je nawet z prostytucją, inni zaś widzą w nim nietypowy sposób na życie. Z tym rodzajem sponsoringu można spotkać się nie tylko za granicą, ale także w Polsce.

Zazwyczaj gdy mówi się o Sugar Daddy, w myślach pojawia się obraz podstarzałego siwego pana z pokaźnym brzuchem i drogim autem. Nie każdy „tatuś” musi być jednak w podeszłym wieku. Zdarzają się też nieco młodsi, którzy nie mają na kogo wydawać swoich pieniędzy i szukają Pań do towarzystwa. Wielu z nich jest przystojnych i zadbanych. Są to zazwyczaj eleganccy Panowie biznesmeni z rozległymi kontaktami i znajomościami. Znaleźć można zarówno wolnych, jak i żonatych, którzy pragną wrażeń a zwyczajne życie im nie wystarcza.

Sugar Daddy jest doświadczonym dojrzałym mężczyzną, który sprawuje kontrolę nad swoim życiem i finansami. Szuka on pewnej siebie pięknej kobiety, która doceni życie w luksusie.

Sugar Baby

Z pojęciem Sugar Daddy nierozerwalnie łączy się określenie Sugar Baby, czyli kobiety utrzymanki. Zazwyczaj jest to młoda studentka lub po prostu dziewczyna, której nie satysfakcjonuje nudna codzienność i pragnie od życia czegoś więcej.

Panuje opinia, że Sugar Babies mają zaniżone poczucie własnej wartości, a przez prezenty od bogatych mężczyzn, komplementy i wspólne wyjazdy próbują się podbudować. Niektóre z nich z czasem zaczynają nienawidzić samych siebie i tracą szacunek do własnej osoby. Oczywiście nie wszystkie utrzymanki mają takie odczucia. Nikt absolutnie nie zmusza tych kobiet do tego, aby prowadziły taki tryb życia. Same tego chcą i muszą się liczyć z konsekwencjami, które z tego wynikają.

Sponsoring na początku może wydawać się ciekawy i kusić dziewczyny, które chcą przeżyć coś szalonego, ale z czasem mogą zmienić swoje postrzeganie świata i żałować swojej decyzji. Zanim zostanie się utrzymanką, należy to dokładnie przemyśleć i spróbować przewidzieć skutki takiej decyzji.

Przeczytaj także:  Czym jest tak naprawdę kobiecy wytrysk i jak go osiągnąć?

Na różnych stronach internetowych można znaleźć wywiady z Sugar Babies, które są zadowolone ze swojego życia i nie żałują swoich wyborów. Jedyne co im przeszkadza i sprawia przykrość, to komentarze innych osób z otoczenia, nie pochwalających tego co robią.

Jak zostać Sugar Baby?

Pierwszym krokiem do tego aby zostać Sugar Baby, jest rejestracja na jednym z wielu portali, które oferują spotkania z bogatymi mężczyznami. Niektóre Panie traktują takie strony jak kolejne portale randkowe, ale nieco bardziej ciekawe niż te standardowe. Zasada działania tych witryn jest właściwe taka sama.

Panów można oceniać dodając lub zabierając im punkty w tak zwanym rankingu gentelmena, dzięki czemu inne dziewczyny wiedzą, czego mogą się po nim spodziewać. Jeśli potencjalny Sugar Daddy zachowuje się niestosownie lub zadręcza nas niechcianymi wiadomościami, zawsze można odjąć mu punkty i ostrzec w ten sposób inne kobiety.

Każdy profil zawiera opis. Sugar Baby sama decyduje ile chce o sobie powiedzieć i jakie zdjęcia dodać. Można zostać w pełni anonimowym.

Idealna Pani do towarzystwa…

…powinna być dyskretna, atrakcyjna, inteligentna i mieć coś do zaoferowania. Sugar Daddys inwestują w dziewczyny swój czas i pieniądze i oczekują czegoś w zamian. Sugar Baby powinna wiedzieć co nieco o świecie i aktualnych wydarzeniach, dobrze się prezentować i wiedzieć co lubi jej sponsor.
Panowie zazwyczaj szukają zwykłych dziewczyn, które zapewnią im nie tylko towarzystwo na pokaz, ale przy których będą się rzeczywiście bardzo dobrze bawić.

Sugar Baby musi prowadzić zdrowy tryb życia, nie może zażywać żadnych narkotyków i powinna się zabezpieczać podczas seksu.

Spotkania za pieniądze

Wiemy już jak wygląda typowy Sugar Daddy i kim jest Sugar Baby. Na czym jednak polega dokładnie ich relacja?

Przeczytaj także:  Aseksualizm. Brak pociągu seksualnego a związki

Sugar Daddy oferuje kosztowne prezenty, wycieczki, wakacje za granicą i kolacje w eleganckich restauracjach w zamian za towarzystwo. Może nawet opłacić studia, jeśli jego utrzymanka chce się dalej kształcić. Niekoniecznie spotkania ze sponsorem muszą kończyć się w łóżku. Nie każdy „tatuś” oczekuje seksu. Niektórym wystarcza po prostu obecność pięknej młodej kobiety, rozmowa z nią i możliwość pokazania się na mieście. Co więcej, istnieje dużo Sugar Babies, które zajmują się właśnie tym rodzajem sponsoringu. Spotykają się z bogatymi mężczyznami, dotrzymują im towarzystwa, spędzają wspólnie dzień na plaży lub towarzyszą na wyjazdach, ale nie uprawiają z nimi seksu. Wiedzą, że gdyby zdecydowały się na następny krok w tej relacji, mogłyby zarobić o wiele więcej, ale pozostają w takiej relacji, która im najbardziej odpowiada.

Co ciekawe, istnieją też takie „związki”, w których kobieta pełni rolę Sugar Mamy, a mężczyzna Sugar Boya. W tym przypadku to Pani jest starsza i bardziej doświadczona, a Pan młodszy i oferujący swoje towarzystwo w zamian za prezenty i pieniądze.

Życie w luksusie

Na zakończenie:

Jak wynika z przeprowadzanych badań, jedna piąta polskich studentów żyje u boku sponsora. Często właśnie studia są formą zapłaty za towarzystwo Sugar Baby lub Sugar Boya, zwłaszcza za granicą gdzie dalsza nauka jest odpłatna.

Szczególnie dużo takich „związków” spotyka się w Australii, gdzie można zyskać nawet 30 tysięcy dolarów miesięcznie, gdzie w Polsce są to około 2 tysiące na miesiąc.

Niektórzy ludzie przeciwni takiej formie zarobku uważają, że jest to „prostytucja w białych rękawiczkach”. Ale tak jak zostało wspomniane wcześniej w artykule, nie każda relacja taka relacja musi zawierać elementy seksu. To Sugar Baby lub Sugar Boy decydują, jak daleko chcą się posunąć.

Sponsoring jest bardzo kontrowersyjnym tematem, o którym rzadko się mówi. Warto jednak wiedzieć na czym on polega, jakie posiada wady oraz zalety i jacy ludzie się nim zajmują.

Informacja prawna