jak zmyć hennę

Jeśli szukasz nieinwazyjnych metod jak zmyć hennę ze skóry, jesteś w dobrym miejscu. Tymczasowy tatuaż już ci się znudził? Przygodny make-up przestał ci odpowiadać? W tym artykule poznasz szybkie i bezpieczne sposoby na pozbycie się henny ze skóry. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 4 Średnia: 3.8]

Kurzajki nazywane również brodawkami to chyba najpopularniejsza dolegliwość skórna. Szacuje się, że problem z kurzajkami dotyka od 50 do 75% osób. W zasadzie nie są szkodliwe dla zdrowia, ale po pierwsze wyglądają wyjątkowo nieestetycznie, po drugie umiejscowione na stopach lub dłoniach (gdzie się je najczęściej spotyka) mogą powodować znaczny dyskomfort przeszkadzając w codziennych czynnościach a nawet w chodzeniu. Za powstawianie kurzajek odpowiada wirus HPV zwany wirusem brodawczaka ludzkiego. Kurzajki są zaraźliwe, można się zarazić na przykład prze ręcznik czy obuwie. Szczególnie na zarażenie narażone są wszelkie uszkodzenia skóry. Niewielkie kurzajki czasem zanikają same, ale jeśli zmiany nie cofają się przez dłuższy czas z pomocą przychodzi profesjonalne usuwanie kurzajek, które pozwala na pozbycie się ich w sposób bezpieczny, bezbolesny i trwały. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła mogą być tak samo skuteczne, jak leki kupione w aptece. I co ważne – są naturalne, więc zdrowe i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Z naszymi radami zwalczysz szybko i skutecznie piekące oraz drapiące gardło czy chrypkę. Sprawdź, jak wykorzystać do tego produkty, które posiadasz w kuchni. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Zdrowe, zadbane i lśniące włosy, to bez wątpienia wizytówka każdej kobiety. Zwykle stosujemy odpowiednie szampony i odżywki, ale także maski, by odpowiednio nawilżyć i wygładzić nasze kosmyki. Jednak coraz częstszym problemem stają się włosy, które nadmiernie się przetłuszczają. Wbrew pozorom, drogeryjne specyfiki nie zawsze mogą poradzić sobie z tym problemem. Wówczas z pomocą przychodzą tradycyjne, domowe sposoby. Jak zatem poradzić sobie z przetłuszczającymi włosami w domowym zaciszu? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
peeling do ust

Nasza skóra jest stale narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Słońce, suche powietrze, zimno mogą przyczynić się do pozbawienia naszej warstwy ochronnej witalności i zdrowego wyglądu. Szczególnie podatne na te warunki są usta, ponieważ ich naskórek jest niezwykle delikatny i cienki. Wysuszone, popękane i pozbawione kolorytu wargi to niestety problem każdej z nas. Bardzo często sięgamy wtedy po różnego rodzaju balsamy i pomadki ochronne, które z czasem okazują się niewystarczające. Co więc powinnyśmy zrobić? Odpowiedź jest prosta – wprowadzić do naszej pielęgnacji peeling do ust. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
sposoby na wywołanie okresu

Domowe sposoby na wywołanie okresu

Miesiączka stanowi niekiedy źródło wielu komplikacji w życiu kobiety. W niektórych przypadkach pojawia się on zbyt późno tym samym wzbudzając niepokój. Z kolei pojawienie się okresu zbyt wcześnie może stać się nieoczekiwaną niespodzianką, na którą nie jest się zazwyczaj przygotowanym. Istnieją jednak sposoby na kontrolowanie kapryśnej miesiączki. W tym artykule poznasz domowe sposoby na wywołanie okresu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
syrop z czarnego bzu w słoiczku

Czarny bez przez wiele lat był uważany za roślinę trującą. I tak jest w rzeczywistości – zjedzenie surowych owoców może powodować mdłości i wymioty. Jednak po podaniu obróbce termicznej, czarny bez staje się jednym z najzdrowszych produktów, których nie powinno zabraknąć w Twojej kuchni i …łazience. Sprawdź jakie są właściwości soku z czarnego i dlaczego warto go stosować regularnie niezależnie od wieku. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
oparzenie na nodze kobiety

W codziennym życiu napotykamy na wiele sytuacji, których skutkiem może być oparzenie ciała. Oparzenia klasyfikujemy na stopnie od I do IV, uzależnione od głębokości i ich rozległości na powierzchni ciała. Stopnie I i II, czyli najmniej intensywne, możemy łagodzić, opatrywać i leczyć we własnym zakresie, korzystając ze środków dostępnych zazwyczaj w gospodarstwie domowym. I na takich oparzeniach, zresztą najczęściej występujących, skupimy się w tym artykule. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]