Jak dobrze zregenerować włosy w domu?

sauna na włosy

Większość kobiet lubi o siebie dbać, a to, co uważa zwykle za swoją największą ozdobę to włosy. Dziś nie jest istotne, czy włosy są długie, czy też raczej krótkie, chociaż te pierwsze zwykle budzą zdecydowanie więcej pozytywnych emocji. Dzisiaj ważne jest, aby włosy były zdrowe, błyszczące, sprężyste i pełne życia – jednym słowem zadbane. Nie zawsze jednak ma się czas i pieniądze na regularne wizyty u fryzjera, a dopiero takie będą w stanie dać dobry efekt – okazjonalna wizyta w salonie fryzjerskim poprawi humor i stan włosów, ale tylko na chwilę. Warto zainteresować się tematem i zadbać o swoje włosy w domu. Nie jest to trudne – wystarczy odrobina konsekwencji i czasu, którego faktycznie nie traci się znowu tak dużo. A efekty? Efekty przyjdą szybko i będą doskonałe, jeśli tylko zastosuje się najlepszy sposób na regenerację – saunę na włosy.

Jak zapewnić włosom odpowiednią dawkę składników odżywczych?

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że wszystkie spożywane witaminy trafiają do włosów, skóry i paznokci w ostatniej kolejności i tylko wtedy, kiedy organizm jest tymi witaminami wysycony. Warto to wiedzieć i stosować odzywki taki, aby uzupełniać niedobory składników bezpośrednio na spragnionych włosach. Włosy potrzebują trzech rodzajów składników, bez których nie będą w stanie wyglądać zdrowo:

  • emolientów,
  • humektantów,
  • protein.

Czym są wspomniane grupy składników?

Emolienty to kosmetyki odżywcze zawierające oleje, które są odpowiedzialne za zatrzymanie nawilżenia w kosmykach, za ich wygładzenie i odpowiednie dociążenie – ich należy używać najczęściej. Humektanty to odżywki nawilżające i, w zależności od rodzaju włosów, można je stosować co kilka myć. Nie warto przesadzać, ponieważ zbyt nawilżone włosy będą latać wokół twarzy. Proteinowe odżywki stosuje się najrzadziej, ale to właśnie od nich zależy faktyczny stan włosów. Jeśli zastosujemy na skórę głowy i włosów saunę, to szybko zauważymy efekty.

Przeczytaj także:  Siemię lniane na włosy, czyli zbawienne dobro natury

Czym jest sauna na włosy?

Domowa sauna na włosy to nic innego, jak tak zwana parówka, którą traktuje się włosy. Gorąca woda z dodatkiem ulubionych ziół lub nawet bez nich działa na włosy dosyć precyzyjnie. Po wpływem wysokiej temperatury łuski włosa rozchylają się tworząc dostęp dla składników, którymi zostały pokryte przed zabiegiem. Jeśli włosy zostaną pokryte dobrą odżywką proteinową, to jej składniki po wpływem działania sauny będą w stanie bez przeszkód przeniknąć wgłąb włosów. Dobrym sposobem na całą procedurę jest rozpoczęcie od zastosowania wcierki ziołowej na skalp, która pod wpływem sauny bardzo dobrze zadziała na cebulki włosów. Równocześnie z wcierką można również nałożyć na włosy olej i dopiero na niego wybraną przez nas odżywkę. Taka kombinacja gwarantuje rewelacyjny efekt już po pierwszej domowej sesji z sauną włosową.

Przeczytaj także:  Jak domowymi sposobami poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Jak przeprowadzić saunę na włosy w domu?

Przeprowadzenie tego zabiegu pielęgnacyjnego w domu nie musi wcale wymagać posiadania profesjonalnego sprzętu. U fryzjera jest to specjalna kopuła, którą ustawia się nad włosami – w domu może to być zwyczajna miska z wodą i ręcznik, to naprawdę wystarczy! W pierwszej kolejności warto przygotować włosy – nałożyć wcierkę, olej i odżywkę. Następnie do miski wlewa się wrzącą wodę, po czym trzeba się nad miską pochylić, nakryć głowę ręcznikiem i wytrzymać tak około dziesięć do piętnastu minut. Po tym czasie należy głowę umyć delikatnym szamponem – jeśli jest taka potrzeba, dwukrotnie. Opcjonalnie można nałożyć jeszcze codzienną odżywkę.

Produkty ułatwiające przeprowadzenie sauny na włosy

Innym sposobem jest założenie na głowę foliowego czepka i skierowanie ciepłego powietrza ze suszarki pod czepek, co jakiś czas zmieniając miejsce wlotu powietrza. Na rynku dostępne są niedrogie, specjalne czepki, które posiadają dedykowaną dla suszarki rurę, przez którą ciepłe powietrze może rozchodzić się równomiernie po włosach. Warto zwrócić uwagę na ten przedmiot, ponieważ jest nie tylko niedrogi, ale również bardzo prosty w użyciu. Doskonale sprawdzi się w każdych warunkach domowych. Sauna na włosy to procedura, którą można przeprowadzić w zaciszu domowym, aby uzyskać efekt jak od fryzjera.

Informacja prawna