Wzmocnienie i odżywienie brwi olejkiem rycynowym

olejek rycynowy w pielęgnacji brwi

Olejek rycynowy posiada rozległe pielęgnacyjne właściwości, dzięki którym doskonale sprawdza się w kosmetyce. Jest to produkt znakomicie dbający o kondycję włosów, skóry oraz brwi. Jeśli stosowany regularnie, sprawia, że włosy stają się gęstsze, nie będą wypadać, a ponadto uzyskają naturalnie piękny połysk.

Jak pozyskiwany jest olejek rycynowy i co zawiera?

Olejek wytłaczany jest z nasion rącznika pospolitego. Ów roślina występuje głównie na terenie Afryki oraz Indii, a obecnie można ją także spotkać w Polsce, jako ozdobę wielu ogrodów. Olejek rycynowy należy do tej grupy produktów, które w pełni są naturalnymi substancjami pochodzenia roślinnego. Dlatego bez zbędnych obaw o skład pełny chemii, można stosować go w formie odżywki na włosy, paznokcie, czy do rzęs. Stosowany już od czasów starożytnych, doceniany jest aż po dziś dzień, pomimo tego, że wtedy wykorzystywany był przede wszystkim do leczenia problemów z wypróżnianiem się oraz niestrawnością. Aktualnie ten specyfik w przeciwieństwie do innych specjalistycznych produktów wzmacniających, znajduję się w każdej aptece i kosztuje zaledwie kilka złotych.

Olejek rycynowy jest nagromadzeniem kwasów tłuszczowych oraz witamin A i E. Sprawia to, że zmniejsza swędzenie skóry, wpływa pozytywnie na jej kondycję, pobudza krążenie, w tym także porost włosów.

Przeczytaj także:  Olejek rycynowy na rzęsy - jak z niego korzystać?

Wpływ olejku na brwi

Olejek rycynowy znacząco wydłuża i zagęszcza, a także przy jednoczesnej regeneracji wspomaga ich porost, sprawia, że brwi stają się mocniejsze, przy czym także grubsze. Produkt hamuje kruszenie się i zapobiega wypadaniu włosów, jednocześnie nadając im elastyczności. Przyciemnia brwi, dodając jednocześnie zdrowego blasku, a dzięki właściwościom antyseptycznym odpowiada za ochronę okolic oczu przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi. Warto dodać, że olejek nadaje efekty bliźniaczo podobne do tych, jakie można uzyskać po zastosowaniu o wiele droższych odżywek głównie dedykowanym brwiom.

Jak we właściwy sposób stosować olejek rycynowy na brwi?

Samo uzyskanie gęstych i pięknych brwi jest długotrwałym oraz niezwykle wymagającym procesem. Olejek stosowany systematycznie, rano, jak i wieczorem, daje pierwsze efekty już po 5 tygodniach. Produkt naniesiony na brwi można nakładać przy pomocy patyczka higienicznego lub szczoteczki, której wcześniejszym przeznaczeniem było nakładanie tuszu na rzęsy.

O czym pamiętać przed zakupem olejku?

Najważniejszym szczegółem jest sprawdzenie tego, czy olejek rycynowy w pełni tłoczony jest na zimno, gdyż tylko taki produkt zawiera wszystkie składniki aktywne oraz jest naturalny. Dlatego nie warto omijać etykiety. Sklepy ze zdrową żywnością i apteki są najlepszymi miejscami do sprawdzenia dostępności ów produktu, ponieważ tam znajdują się najlepsze jakościowo oleje.

Przeczytaj także:  Efekt jak po laminacji – brwi na mydło czyli jak okiełznać niesforne włoski?

Efekty uboczne

Olejek rycynowy oczywiście jest bezpieczny dla zdrowia i delikatny, jednak może on wywoływać niepożądane reakcje, jeżeli skóra, na którą się go stosuje, jest wyjątkowo wrażliwa. A jak każda substancja, może uczulać. Do skutków ubocznych, jakie ewentualnie mogą się przydarzyć, zalicza się opuchnięcie wokół oczu, podrażnienie spojówek, łzawienie, swędzenie w okolicy brwi.

Wskazówki dotyczące aplikacji olejku rycynowego

Im dłużej produkt stosowany jest na brwi, tym lepiej, a zazwyczaj zaleca się go nanosić na wieczór, tuż przed snem, aby mógł on pozostać na danym miejscu względnie długi czas. Przed tym warto jednak upewnić się, czy ilość stosowanego olejku nie jest za dużą, ponieważ nadmiar może pozostać na skórze i spowodować nieestetyczny połysk i tłusty wygląd.

Niewątpliwym pozostaje to, że regularnie stosowany olejek rycynowy może pogrubić i zagęścić brwi. Ten naturalny środek, przy swoim niewielkim koszcie dorównuje innym, o wiele droższym specyfikom, które nie zawsze spełniają wszystkie wymagania. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to płynne złoto.

Informacja prawna