Sposoby na to, aby włosy rosły szybciej

co zrobić żeby włosy szybciej rosły

Chyba każdy marzy o bujnej czuprynie i pięknych włosach, które rosną w zadowalającym tempie i przede wszystkim są mocne. To właśnie dlatego warto dowiedzieć się, co można zrobić, aby faktycznie tak się działo. Obecnie jest już wiele sprawdzonych sposobów, które pozwolą cieszyć się nieco szybciej rosnącymi włosami! Warto zwrócić na nie szczególną uwagę podczas poszukiwania swoich sposobów.

Domowe sposoby na porost włosów, czyli wcierki do włosów

Dobrą wiadomością na pewno jest to, że pomimo iż za wygląd włosów często odpowiada genetyka, jak najbardziej istnieją skuteczne sposoby na to, aby ją wspomóc i tym samym uzyskać efekt na głowie, o którym się marzy. Tutaj z pomocą na pewno przychodzą domowe sposoby na porost włosów, które w wielu przypadkach przynoszą doskonałe efekty. Jednym z takich sposobów, z całą pewnością są wcierki do włosów, które aplikować można regularnie i mają one bardzo pozytywny wpływ, zarówno na skórę głowy, jak i przede wszystkim na jakość włosów.

Czym tak naprawdę są wcierki?

Są to wszelkiego rodzaju ziołowe płyny, które bezpiecznie wcierać można w skórę głowy, aby pobudzić cebulki do rośnięcia. Często są nimi również różnego rodzaju olejki roślinne, sera oraz toniki. Wiele zależy także od typu włosów. Nieco innych wcierek powinny używać osoby z włosami, które się przetłuszczają, a jeszcze innych osoby z włosami suchymi. Osoby, które mają problem z przetłuszczającymi się włosami, powinny nakładać je przed umyciem włosów i dopiero potem myć je za pomocą szamponu. Osoby z włosami suchymi natomiast powinny stosować je po myciu włosów i pozostawiać je na jakiś czas na skórze głowy i włosach. Takie wcierki kupić można w większości drogerii oraz sklepów zielarskich. Odstraszający może być natomiast ich zapach, a więc warto być na to przygotowanym. Doskonałym pomysłem jest sprawdzanie składu takich specyfików. Na pewno powinny one zawierać witaminy oraz skrzyp polny, który naturalnie przyspiesza porost włosów.

Przeczytaj także:  Jak dobrze zregenerować włosy w domu?

Suplementacja to podstawa

Jeśli chce się zobaczyć efekty naprawdę stosunkowo szybko, z całą pewnością należy zwrócić szczególną uwagę na suplementy, które dostarcza się do organizmu. To właśnie one odgrywają znaczącą rolę, ponieważ działają od środka, co zwiększa ich szanse. Także suplementy przyjmowane doustnie powinny zawierać w swoim składzie witaminy oraz skrzyp polny. Minusem jest to, że często środki tego typu sporo kosztują, co zniechęca niektóre osoby. Warto wtedy postawić przynajmniej na zrównoważoną dietę i zwracać uwagę na to, co spożywa się w ciągu dnia. Dzięki temu uniknie się ewentualnych niedoborów witamin, co skutkować mogłoby osłabieniem włosów.

Pomoc z natury, czyli dobroczynne drożdże

Wiele osób nie docenia tego, co ma w lodówce. Wystarczy zastosować drożdże, aby znacząco poprawić kondycję i wygląd swoich włosów, a także wzmocnić cebulki. W jaki sposób można je stosować? Są co najmniej dwie skuteczne metody, które przynoszą rewelacyjne efekty. Pierwszą z nich jest sporządzanie roztworu drożdży. Jedna łyżeczka rozpuszczona w dwóch łyżkach ciepłej, ale nie gorącej wody. Potem taką miksturę wystarczy wetrzeć w skórę głowy. Warto robić to kilka razy w tygodniu przed umyciem włosów. Niektórych może drażnić bowiem specyficzny zapach, który jednak nie jest szczególnie nieprzyjemny. Oprócz tego można sporządzić napój drożdżowy, który będzie można pić. Wystarczy postępować tak jak w przypadku powyżej. Trochę drożdży rozpuścić w ciepłej wodzie i pić codziennie. Najlepiej wyrobić sobie nawyk, aby każdego dnia po przebudzeniu sięgać po napój. Efekty będą widoczne już nawet po kilku tygodniach, co zdecydowanie zachęca do spróbowania tej metody.

Przeczytaj także:  Ombre blond - sposób na idealną koloryzacje włosów

Odpowiednia dieta

Nie od dziś się mówi, że odpowiednia dieta to klucz do sukcesu. Przede wszystkim musi być odpowiednio zbilansowana, tak aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych elementów. Dzięki temu organizm będzie odżywiony, a co za tym idzie, także skóra i włosy. Warto stawiać na produkty pochodzenia naturalnego, które pozbawione są dodatkowych barwników i konserwantów. Warto sięgać po ekologiczne warzywa oraz owoce, które są źródłem witamin oraz mikroelementów, które niezbędne są do utrzymania odpowiedniego stanu i wyglądu skóry.

Mezoterapia – nowoczesny zabieg

Coraz większą popularnością cieszy się mezoterapia. Polega ona na nakłuwaniu skóry głowy cienkimi igłami i podawaniu koktajli odżywczych, które wnikają głęboko i tym samym odżywiają skórę. Takie koktajle pobudzają przede wszystkim cebulki włosów i motywują je do wzrostu. Efekty pojawiają się po około miesiącu, ale warto wspomnieć, że w tym czasie warto wykonać trzy takie zabiegi, aby rezultaty były zadowalające i trwałe.

W tej chwili istnieje naprawdę wiele sposobów na to, aby włosy rosły zdecydowanie szybciej. Warto z nich skorzystać, ponieważ wiele z nich jest bardzo łatwych i jak najbardziej mogą być wykorzystane w domu, a do tego naprawdę niewiele kosztują, co również jest dużym atutem.

Informacja prawna