Najciekawsze pomysły na spędzenie wieczoru panieńskiego

na wieczorze panieńskim

W ferworze przygotowań do ślubu przyszła panna młoda nie może zapomnieć o wieczorze panieńskim. Organizacją imprezy zwykle zajmuje się świadkowa bądź inna bliska osoba, jednak dobrze jest zrobić to konsultując pomysły z panną młodą. Jak spędzić ten wspaniały wieczór i co zrobić, aby był niezapomniany?

pomysł na wieczór panieński

Dzień w spa

Wieczór panieński w tym przypadku zaczyna się już z samego rana. Panna młoda i jej przyjaciółki mogą spędzić wspaniały dzień w centrum urody, doskonale się przy tym relaksując. Warto wybrać miejsce, które oferuje:

  • masaże,
  • zabiegi kosmetyczne typu manicure, pedicure,
  • dostęp do sauny i basenu,
  • zabiegi upiększające.

Jest to doskonały pomysł dla osób, które planują wydać na organizację wieczoru panieńskiego nieco więcej pieniędzy, bowiem wizyta w spa jest dosyć kosztowna.

Zabawa w studio tanecznym

Impreza w klubie to popularna rozrywka na piątkowy wieczór, dlatego podczas wieczoru panieńskiego można zaproponować pannie młodej zabawę w studio tańca. Wiele szkół tańca oferuje naukę wybranego rodzaju tańca z instruktorem, dzięki czemu mamy okazję nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale także trochę poruszać. Następnie sala zostaje udostępniona uczestniczkom wieczoru, które kontynuują zabawę.

Przeczytaj także:  Jak zorganizować wieczór panieński?

Wieczór w studio fotograficznym

Przyszła panna młoda to urodzona modelka? Warto dać jej szansę pozować, a przy okazji zapewnić jej doskonałą pamiątkę w postaci zdjęć. Fotograf wykona profesjonalną sesję w studio bądź w plenerze. Panna młoda i jej goście mogą zmieniać stroje, makijaże, fryzury. Jest to doskonała zabawa, a dodatkowo zdjęcia z wieczoru będą wspaniałą ozdobą mieszkania.

Wieczór panieński w domu

A może panna młoda jest typem domatora? Jeśli tak, nie warto wyciągać jej z domu, skoro i tam można się świetnie bawić. Wystarczy tylko dobrze wszystko zorganizować. Ulubiona muzyka, dobre jedzenie, wino i filmy, gry planszowe czy długie rozmowy do białego rana – pomysłów na spędzenie wieczoru są tysiące. Miejscem imprezy może być dom panny młodej, świadkowej czy nawet wynajęty pokój hotelowy, jeśli nie ma możliwości zorganizowania imprezy w mieszkaniu.

wieczór panieński w domu to też dobry pomysł

Wyjście do kina

Jeśli przyszła panna młoda jest pasjonatką kinematografii, warto urządzić sobie maraton filmowy. W wielu multipleksach cyklicznie organizowane są tego typu cykliczne spotkania, które mają na celu promocję danego gatunku filmowego. Nawet, jeżeli w pobliżu terminu wieczoru panieńskiego nic takiego nie będzie miało miejsca, zawsze można obejrzeć film w kinie, a maraton dokończyć na kanapie, w domowym zaciszu.

Przeczytaj także:  Fryzury okolicznościowe - fale na wesele

Wycieczka

Dobrym pomysłem na spędzenie dnia razem jest wycieczka poza miasto, nad morze czy w góry. Miejsce powinno trafić przede wszystkim w gust panny młodej. Może to być weekendowy wypad w spokojne i ciche miejsce albo do wielkiego miasta. W zależności od miejsca atrakcjami na ten dzień mogą być:

  • spacer po plaży,
  • wieczorne ognisko,
  • zakupy w modnych sklepach w centrum handlowym,
  • spacer górskimi szlakami,
  • zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.

To, jakie miejsce zostanie finalnie wybrane przez organizatorkę zależy również od możliwości finansowych uczestniczek imprezy, niemniej jednak w każdym miejscu można przeżyć niesamowitą przygodę – wszystko zależy tylko i wyłącznie od własnej inwencji twórczej.

Pomysłowość ludzka nie zna granic, zatem pomysłów na wieczór panieński może być całe mnóstwo. Atrakcje muszą jednak przypaść do gustu pannie młodej, która jest w tym dniu na pierwszym planie.

Informacja prawna