Jak zorganizować wieczór panieński?

Wieczór panieński to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej przyszłej panny młodej. Jego organizacja powinna być, zatem dobrze przemyślana i wyjątkowa. Na co zwrócić uwagę? O czym nie zapomnieć, żeby ta ostatnia noc panieńska była niecodzienna?

Kto odpowiada za organizację wieczoru panieńskiego?

Mimo, iż w teorii przyjmuje się, że jest to jednym z obowiązków świadkowej, w praktyce, zadania tego podejmuje się zazwyczaj liczniejsze grono najbliższych koleżanek i krewnych przyszłej małżonki. Im więcej osób, tym więcej pomysłów i kreatywnych rozwiązań, które można zrealizować. Warto pamiętać, że ten jeden wieczór, powinien być spełnieniem marzeń panny młodej, nie naszym, dlatego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim charakter i preferencje przyszłej żony.

Jak krok po kroku zorganizować wieczór panieński?

  1. Wybierz listę gości

Należy pamiętać żeby wybierać jedynie osoby z najbliższego otoczenia panny młodej, wśród których będzie czuła się dobrze, komfortowo, bez skrępowania. Zrezygnuj z zaproszenia osób, z którymi nie dogaduje się ona najlepiej bądź, z którymi nie łączą jej aż tak bliskie relacje.

  1. Wybierz miejsce
Przeczytaj także:  Najciekawsze pomysły na spędzenie wieczoru panieńskiego

Wieczór panieński najlepiej organizować na tydzień przed ślubem. Za samo planowanie szczegółów, najlepiej wziąć się już miesiąc wcześniej. Wybór odpowiedniego miejsca powinien być podyktowany budżetem, którym dysponujemy, specyfiką imprezy oraz charakterem panny młodej. Jeżeli bohaterka wieczoru woli intymne przyjęcia, postaw na nietypową imprezę w domu, jeśli jest duszą towarzystwa, wybierz niebanalne miejsce.

  1. Wybierz jedzenie i napoje

Nieważne, czy impreza będzie miała miejsce w domu czy w lokalu, musisz dopilnować by jedzenie pasowało do motywu przyjęcia, a także było dobrane pod gusta i smaki panny młodej. Zamiast standardowych paluszków i chipsów, przygotuj bardziej nieszablonowe przekąski, pamiętając by były nie tylko słone, lecz również słodkie. Napoje i alkohole dobrze by odpowiadały wszystkim uczestniczkom wieczoru, możesz zdecydować się na wino, piwo czy wódkę.

  1. Wybierz ubranie

Ubranie powinno być uzależnione od charakteru, miejsca i ewentualnej tematyki imprezy, dopełnione ewentualnymi gadżetami takimi jak: korony, diabelskie różki, zabawne nakrycia głowy czy szarfy.

  1. Wybierz dekoracje
Przeczytaj także:  Najciekawsze pomysły na spędzenie wieczoru panieńskiego

Wybierz gadżety i dekoracje odpowiadające motywowi przyjęcia, a także pasujące do wybranych stylizacji. Spersonalizowane girlandy i dekoracje na wieczór panieński sprawdzą się w domowym salonie, wynajętej sali czy w ogrodzie.

Informacja prawna