Depilacja laserowa – sposób na aksamitnie gładką skórę na wiele lat

Marzysz o tym, aby Twoja skóra była gładka bez potrzeby jej golenia lub depilowania? Wybierz nowoczesną depilację laserową!

Coraz więcej kobiet decyduje się na nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej – Kraków to tylko jedno z miast, gdzie są one prowadzone. Do tej kategorii zaliczana jest także depilacja laserowa. To dzisiaj najskuteczniejszy zabieg służący do trwałego usuwania niechcianych włosków z ciała oraz z twarzy.

Zanim jednak odwiedzisz gabinet wykonujący zabiegi depilacji laserowej, sprawdź najważniejsze informacje o tej procedurze. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Czy jest to zabieg bezpieczny? Czy można zastosować go u każdego? W końcu, czy jedna procedura będzie wystarczająca?

Depilacja laserowa – jak to działa?

Do prowadzenia zabiegów depilacji laserowej stosuje się specjalistyczne urządzenia laserowe. Dzisiaj są to głównie lasery diodowe, na przykład Light Sheer Duet, które charakteryzują się skutecznym i bezpiecznym działaniem – nie wywołują podrażnień jak lasery stosowane w przeszłości.

Podczas zabiegu depilacji laserowej dochodzi do miejscowego przenikania światła laserowego do tkanki skóry i połączenia go z melaniną – ciemnym barwnikiem włoska. Ma miejsce zjawisko fototermolizy selektywnej, czyli zniszczenia struktury z melaniną, a dokładnie włoska wraz z jego cebulką oraz mieszkiem włosowym. W rezultacie depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia.

Przeczytaj także:  Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i jak się do niego przygotować?

Jakie włoski można usunąć laserem?

Depilacja laserowa to zabieg wszechstronny, który pozwala na usunięcie włosków z praktycznie każdego miejsca na ciele oraz na twarzy. Mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Najczęściej depilacji poddaje się:

  • nogi – łydki, kolana i uda
  • strefę bikini
  • pachy
  • ręce
  • plecy
  • tors
  • twarz

Istnieje także możliwość zastosowania depilacji laserowej do innych partii ciała zależnie od oczekiwań klienta – na każdej z nich można uzyskać równie dobre rezultaty, czyli całkowite, trwałe pozbycie się włosków.

Warto jednak zaznaczyć, że depilacja laserowa jest najskuteczniejsza wtedy, gdy prowadzona jest na skórze jasnej, nieopalonej oraz z ciemnymi włoskami, czyli bogatymi w pigment – melaninę. Rezultaty u osób z włoskami blond, rudymi czy siwymi nie są już tak dobre, chociaż na rynku zaczynają pojawiać się także takie lasery, które obiecują bardzo dobre efekty również w ich przypadku.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przed zabiegiem depilacji laserowej uczestnik bierze udział w konsultacji ze specjalistą. Bada on stan skóry, eliminuje ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, a także przeprowadza próbę laserową, by sprawdzić reakcję skóry na światło lasera.

Depilacja laserowa nie wymaga znieczulenia. Nowoczesne urządzenia depilujące jak laser Light Sheer Duet nie wywołują nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. To możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych elementów chłodzących. W rezultacie podczas zabiegu odczuwane jest tylko niewielkie kłucie i pieczenie.

Przeczytaj także:  Jak zapomnieć o depilatorze? Wszystko co warto wiedzieć o depilacji laserowej

Dokładny opis procedury, a także zaleceń przed zabiegiem i po zabiegu można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Bielenda z miasta Kraków, który także posiada w swojej ofercie zabiegi depilacji laserowej.

Czy jeden zabieg depilacji laserowej wystarczy?

Wiele osób mylnie uważa, że depilacja laserowa to procedura jednorazowa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dla uzyskania idealnie gładkiej skóry konieczne jest przeprowadzenie zabiegu kilkukrotnie.

Taka potrzeba powiązana jest z faktem, że depilacja laserowa jest skuteczna jedynie na te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli inaczej w fazie anagenu. To wtedy zawierają one w sobie melaninę potrzebną do powodzenie tej procedury. W pozostałych fazach – spoczynku i przejściowej – laser nie może zniszczyć mieszka włosowego.

Aby zlikwidować praktycznie wszystkie włoski, depilacja laserowa musi być wykonana od 3 do 6 razy w odstępach wynoszących od 4 do 8 tygodni. Liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie przez specjalistę wykonującego procedurę. Dla utrwalenia efektu zaleca się także korzystanie z zabiegów przypominających raz na rok.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna