Trener personalny – dlaczego warto?

Dbanie o kondycję i sylwetkę jest ogromnie ważne – każdy o tym wie. Gorzej wygląda z motywacją do ćwiczeń, lub po prostu niewiedzą, jak robić to dobrze. Nie każdy jest fanem grupowych zajęć, ani samotnych ćwiczeń na siłowni. Jak to pogodzić? Najlepszy okaże się w tym przypadku trener personalny, który nie tylko będzie skutecznym motywatorem, ale również dobierze dla ciebie indywidualny program treningowy. Co jeszcze zyskasz dzięki trenerowi personalnemu? O tym poniżej.

Trener personalny – kim dokładnie jest?

Trener personalny, zgodnie ze swoją nazwą, to specjalista od treningów i ćwiczeń, który pracuje tylko z jedną osobą – podopiecznym. Bazując na swoim doświadczeniu, wiedzy i umiejętności czuwa zarówno nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń, jak i bezpieczeństwem osoby, z którą trenuje. Jego wyjątkowość i przewaga nad trenerami grupowymi polega na tym, że bierze pod uwagę tylko i wyłącznie Twoje predyspozycje, cele i oczekiwania, podczas tworzenia programu treningowego. Jest Twoim motywatorem i osobistym przewodnikiem. Czuwa nad tym, abyś prawidłowo wykonywał każde ćwiczenie, jednocześnie robiąc to bezpiecznie.

Przeczytaj także:  5 pomysłów na trening jesienią

Trening indywidualny – dlaczego warto?

Na początku należy zaznaczyć, że trening grupowy nie jest w żadnym wypadku gorszy od indywidualnego. Jest po prostu inny – wiele osób preferuje ćwiczyć w grupie, gdyż to ich bardziej motywuje, a także mają okazję na poznanie innych ludzi. W dodatku nie mają tak specyficznych wymagań i celów, które nie zostaną spełnione przy ćwiczeniach grupowych. W dodatku jest to tańsza opcja.

Trening personalny jest dla tych osób, które doświadczyły treningów grupowych, jak i ćwiczeń na siłowni, i wciąż nie czują satysfakcji. Trener personalny nie tylko dobierze program odpowiadający Twoim potrzebom, ale również będzie miał na Ciebie oko. Indywidualne podejście i możliwość stałego kontaktu z trenerem to duży komfort psychiczny, który jest istotny dla wielu ludzi. Są bardziej zmotywowani i chętni do pracy nad swoją kondycją i ciałem, ponieważ czują, że są szczególnie zadbani. Nie są częścią bezimiennej grupy; jednym z wielu. Będąc pod indywidualną opieką profesjonalisty mają większą szansę na poprawienie sylwetki i podniesieniu wydolności organizmu. Mają pewność, że te konkretne ćwiczenia im pomogą w osiągnięciu ich zamierzonego celu.

Przeczytaj także:  Jak zadbać o sylwetkę jeszcze łatwiej? Postaw na EMS!

Artykuł powstał dzięki współpracy Fizjobalance – gabinet fizjoterapii i rehabilitacji w Opolu.

Informacja prawna