Jak zadbać o sylwetkę jeszcze łatwiej? Postaw na EMS!

Chcesz zrzucić kilogramy, ale nie masz czasu na codzienne ćwiczenia? Sprawdź treningi EMS!

Wymodelowanie sylwetki wcale nie musi oznaczać katorżniczej diety oraz wielu godzin tygodniowo spędzonych na siłowni lub w klubie fitness. Teraz jest alternatywa – to EMS, czyli elektrostymulacja mięśni. Metoda ta pozwala na aktywację tkanki mięśniowej do pracy, aby zapewnić jeszcze lepsze efekty w krótkim czasie.

Czym jest EMS?

EMS – Electric Muscle Stimulation, czyli elektrostymulacja mięśni jest rodzajem treningu, podczas którego dochodzi do stymulowania mięśni prądem elektrycznym o niskiej częstotliwości. W trakcie ćwiczeń stosuje się wtedy specjalny typ urządzeń do EMS, które wykorzystują różne programy dobierane indywidualnie do potrzeb i możliwości osoby ćwiczącej. Impulsy elektryczne dostarczane są przez specjalną kamizelkę, w której znajdują się elektrody.

Kiedyś treningi EMS stosowane były jedynie przez sportowców z pierwszych stron gazet. Dzisiaj technologia ta upowszechniła się i można skorzystać z niej w wielu klubach sportowych, na przykład wybrać trening EMS w In Time w Krakowie.

Na czym polegają ćwiczenia EMS?

Podczas ćwiczeń EMS stosuje się technologię elektrostymulacji mięśni, która polega na doprowadzaniu do nich impulsów elektrycznych. Impulsy te aktywują nawet do 90 proc. aparatu mięśniowego, w tym głęboko zlokalizowane mięśnie, które są trudne w wyćwiczeniu bez takiego wsparcia. Trening EMS jest treningiem odbywającym się pod okiem trenera personalnego. To powoduje, że jest on jeszcze efektywniejszy od zwykłych ćwiczeń na siłowni albo w klubie fitness. Wobec tego trening personalny EMS rozpoczyna się od konsultacji z trenerem i od przygotowania indywidualnego programu ćwiczeniowego. Następnie można przejść do samych ćwiczeń. Osoba nakłada kamizelkę, a trener wybiera program na elektrostymulatorze i instruuje klienta, jak należy wykonywać ćwiczenia, by uzyskać najlepszy efekt, na przykład wymodelowanie sylwetki – zrzucenie nadmiaru kilogramów oraz nadanie jej smukłego wyglądu.

Przeczytaj także:  5 pomysłów na trening jesienią

Ile trwa trening EMS?

Autem treningów EMS jest ich krótki czas trwania. Wystarczy jedynie 20 minut, aby osiągnąć efekty porównywalne z parugodzinnym pobytem na siłowni albo w studiu fitness. To powoduje, że EMS jest doskonałym wyborem dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia ze względu na pracę, obowiązki rodzinne.

Treningi EMS – jak często trzeba ćwiczyć?

Najczęściej zaleca się od 1 do 2 wizyt tygodniowo w studiu prowadzącym treningi EMS, jednak liczba i częstotliwość spotkań są ustalane indywidualnie na podstawie konsultacji z trenerem personalnym. W porównaniu do zwykłych treningów EMS pozwala na osiągnięcie efektu 2-3 godzin spędzonych na siłowni w ciągu jedynie 20 minut. To powoduje, że wizyty w klubie nie muszą być tak częste.

Jakie są efekty elektrostymulacji mięśni?

Jeżeli celem jest wymodelowanie sylwetki, a wraz z tym zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu oraz poprawa ogólnej kondycji, rezultaty te można zauważyć już po paru tygodniach systematycznych ćwiczeń EMS. Jeden trening umożliwia spalenie nawet do 1300 kcal, dlatego powala na szybkie uzyskanie potrzebnego do chudnięcia deficytu kalorycznego. Nie można jednak zapominać o tym, że najlepsze efekty trening EMS daje wtedy, gdy wspierany jest także przez zdrową dietę oraz inny ruch, na przykład przez regularne spacery, bieganie, pływanie czy nordic walking. Do zmiany swojej sylwetki warto więc podejść kompleksowo – właśnie wtedy efekty będą widoczne nie tylko szybciej, ale także na dłużej.

Przeczytaj także:  Trener personalny - dlaczego warto?

Czy EMS to trening dla każdego?

Zasadniczo trening EMS to dobry wybór dla każdego, kto chciałby zadbać o swój wygląd oraz kondycję i zdrowie. Można korzystać z niego niezależnie od wieku, płci, osiągnięć sportowych.

Warto jednak pamiętać o tym, że EMS – elektrostymulacja mięśni nie jest rekomendowana dla każdego. Wśród przeciwwskazań znajdują się:

  • okres ciąży
  • schorzenia serca
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • epilepsja
  • nadczynność tarczycy
  • przepuklina brzuszna
  • choroby nowotworowe

Z aktualnymi ofertami treningów EMS w Krakowie i w innych miastach można zapoznać się online.

Informacja prawna