Dom pogrzebowy – czym kierować się podczas wyboru firmy?

pogrzeb

Pogrążeni w smutku i żałobie spowodowanej odejściem bliskiej nam osoby, rzadko kiedy możemy opanować negatywne uczucia do tego stopnia, aby obiektywnie dokonać najlepszego z możliwych wyborów co do wynajmu przedsiębiorstwa funeralnego, któremu powierzymy organizację uroczystości pochówkowej naszego zmarłego krewnego. Nierzadko zdarza się, że emocje biorą górę i aby wszelkie formalności po prostu mieć już za sobą, podpisujemy umowę z zupełnie przypadkową firmą. Tego rodzaju pochopne decyzje stanowczo odradzamy, starając się podpowiedzieć, na jakie kryteria wyboru bezwzględnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę stojąc przed koniecznością wynajmu domu pogrzebowego.

Ulokowanie

Niezbędne jest przede wszystkim właściwe usytuowanie podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Co przez to rozumieć? Otóż chodzi o to, aby zakład funeralny był stosunkowo niedaleko zarówno naszego miejsca zamieszkania, jak także kościoła czy kaplicy oraz obszaru cmentarnego, na których spocznie ciało naszego krewnego. Im krótsza odległość do pokonania, tym oczywiście niższe koszty pochówku, lecz również i znacznie sprawniejsza organizacja ceremonii pogrzebowej.

Przeczytaj także:  Letarg – pozorna śmierć - Czy można obudzić się w grobie?

Przewóz zwłok

Wysokiej klasy firmy działające w branży funeralnej od lat, takie jak przykładowo znana marka Jakubisiak, proponują w ramach szerokiego wachlarza świadczonych usług nie tylko samo przygotowanie pochówku, ale też możliwość załatwienia wszystkich niezbędnych formalności związanych z transportem zwłok. Na przykładzie wspomnianej wyżej firmy Jakubisiak, podkreślić chcemy, iż solidnej jakości podmiot gwarantuje klientom nie tylko przewóz ciała zmarłego bliskiego z kostnicy na miejsce pochówku, ale dodatkowym typem usług coraz chętniej świadczonych przez rekomendowane przedsiębiorstwa pogrzebowe jest również sprowadzanie ciał z zagranicy. Wówczas potrzebne są specjalne zgody właściwych organów oraz odpowiednio przystosowany do przewozu trumien pojazd, dlatego często tego rodzaju działania okazują się zbyt trudne do zrealizowania przez statystycznego Kowalskiego, niezorientowanego w tematyce prawnej.

Informacja prawna