Perfumy z Wormwood – jak pachną?

Perfumy często zawierają nietypowe aromaty, z którymi nie spotykamy się na co dzień. Jednym z takich aromatów jest wormwood. Czym jest ten zapach, w jakich pachnidłach można go odnaleźć?

Wormwood – zapach męskich perfum

Wormwood to inaczej olejek eteryczny z piołunu. Jest on częstym składnikiem męskich pachnideł. Łączy się go z mchem dębowym, jaśminem, pomarańczą, hiacyntem, lawendą. Często olejek z piołunu jest składnikiem perfum z rodziny szyprowej. Przykładem idealnego połączenia są tu perfumy Davidoff, które zamówisz na https://tagomago.pl/collections/davidoff. Marka panom proponuje wodę toaletową Hot Water, która jest prawdziwą eksplozją namiętności i pasji. Piołun, który łączy się w niej z bazylią, bylicą pospolitą, paczulą, papryką, benzoiną i styrax rozpala zmysły i przyciąga uwagę otoczenia. Te perfumy Davidoff z wormwood idealnie sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Polubią je mężczyźni pewni siebie, charyzmatyczni.

Przeczytaj także:  Olejki orientalne Roll On

Jak pachną perfumy z piołunem?

Olejek z piołunu wytwarzany jest w procesie destylacji pary wodnej z liśćmi i kwiatami rośliny Artemisia Absinthium. Roślina ta rośnie w środkowej i południowej części Europy, głównie w krajach byłej Jugosławii, Francji, Holandii, Węgrzech, Belgii, a także Afryce Północnej i Brazylii. Olejek z piołunu nazywany również absyntem może być wykorzystany na wiele sposobów. Chętnie sięgają po niego nie tylko twórcy perfum, ale także i medycyna oraz branża alkoholi.  Połączeniu z arcydzięglem, anyżem i majerankiem absynt tworzy jeden z najbardziej znanych włoskich aperitifów Vermunt.

Olejek z piołunu można poznać po ciemnozielonym kolorze i ostrym ziołowym aromacie. Jego zapach z biegiem czasu staje się suchy, ciepły, drzewny. Na skórze utrzymuje się on bardzo długo, dlatego perfumy Davidoff czy inne pachnidła z piołunem są uznawane za niezwykle trwałe.

Perfumy z absyntem – kiedy i komu się spodobają?

Perfumy z piołunem to idealny wybór na zimniejsze pory roku. Ich intensywny zapach otuli jesienią i zimą. Ze względu na woń piołunu nie warto się nimi skraplać latem, będą one za ciężkie i mogą przytłaczać. Olejek z piołunem oznaczany w perfumach jako absynt głównie wykorzystywany jest w pachnidłach męskich. Po zapachy z tym składnikiem warto sięgnąć, jeśli szuka się perfum zmysłowych, seksownych. Taki charakter pachnidła sprawia, że dobrze w nich będą się czuć mężczyźni pewni siebie, odważni, dżentelmeni. Warto też wspomnieć, że perfumy Davidoff Hot Water i inne z tej rodziny będą idealnym prezentem dla bliskiego mężczyzny.

Przeczytaj także:  Dlaczego lubimy Moschino i love love?

 

Informacja prawna