Jakie perfumy męskie podobają się kobietom?

Używamy perfum nie tylko po to, aby podkreślić nasz indywidualny charakter i osobowość, ale także aby wywrzeć odpowiednie wrażenie na płci przeciwnej. Dobrze dobrany zapach działa jak afrodyzjak, a zarówno kobiety jak i mężczyźni podkreślają, że zmysłowy zapach wpływa na odbiór drugiej osoby. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze perfum, aby pobudziły one zmysły i podkreśliły naszą atrakcyjność?

Dobierz zapach do okoliczności

Liczne rankingi udowadniają, że ulubione zapachy w opinii mężczyzn nie zawsze mają swoje odbicie w guście kobiet. Panie najczęściej wskazują na intensywne, głębokie wonie, które odzwierciedlają siłę oraz pewność siebie mężczyzny. Mocny zapach dodaje nie tylko męskości, ale nadaje również charakteru. Warto jednak zwrócić uwagę na to, do jakich okoliczności dobieramy zapach. Intensywne, korzenno-drzewne nuty świetnie sprawdzą się podczas romantycznej kolacji, jednak niekoniecznie będą pasowały do spotkania przy kawie. Kobiety zwracają uwagę na takie detale, a zbyt nachalne perfumy mogą odnieść odwrotny skutek od zamierzonego.

Przeczytaj także:  Coty – poznaj najstarszy dom perfumeryjny

Nuty zapachowe w perfumach, które uwodzą

Istnieją określone grupy zapachowe, które są gwarancją sukcesu. Oddziałują one na zmysły oraz uwodzą w subtelny sposób.

  • Nuty drzewne. Zawierają najczęściej drzewo sandałowe, mahoń czy cedr. Są zdecydowanie intensywną propozycją, która świetnie będzie pasowała na zimniejsze pory roku.
  • Nuty balsamiczne. Zapachy wyrafinowane, ostre i wyraziste. Zaliczamy do nich mirra, ambra lub kadzidło. Są intrygujące, będą pasowały na romantyczne wieczory.
  • Nuty kwiatowe i owocowe. Wbrew pozorom, nuty te stanowią idealne uzupełnienie męskich perfum. Mogą nadać lekkości cięższym kompozycją. Dobry wybór do codziennego użytku.
  • Nuty piżmowe. Piżmo, w zależności od naturalnego zapachu każdego człowieka, dopasowuje się do niego i pachnie niepowtarzalnie. Dodatkowo utrzymuje się na skórze długi czas.
  • Nuty cytrusowe. Orzeźwiające i lekkie, często występują w połączeniu z cięższymi zapachami. Idealna propozycja na lato.

Sprawdzone męskie perfumy

Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni tego, jaki zapach wybrać, aby rozbudzić zmysły Pań wokół nas, możemy postawić na sprawdzone klasyki, które od wielu sezonów królują w rankingach. Są to propozycje uniwersalne, w których każdy będzie czuł się dobrze, ale jednocześnie unikatowe i niepowtarzalne, których kompozycja zapada w pamięć na długo. Sprawdź perfumy męskie markowe w sklepie internetowym francuskieperfumy.pl i wybierz spośród licznych, kultowych propozycji.

Przeczytaj także:  Męskie zapachy na zimę z korzenną nutą – poznaj nasze propozycje!

Perfumy męskie, które uwodzą – podsumowanie

Warto pamiętać, że perfumy powinny być wybrane zgodnie z naszym gustem i upodobaniami. Dobrze dobrany zapach stanowi dopełnienie naszej osobowości. Wpływa również na wzrost pewności siebie. Powinniśmy zatem kierować się głównie własnymi preferencjami podczas wyboru naszych perfum, niezależnie od wrażenia jakie pragniemy wywrzeć na płci przeciwnej.

Informacja prawna