Remont łazienki – zrób to dobrze!

Remont łazienki często uznawany jest za największe wyzwanie podczas kompleksowego odnawiania mieszkania. Wymaga on fachowej wiedzy i choć część prac możemy wykonać na własną rękę, tak do puli specjalistycznych zadań, jak chociażby biały montaż, warto zatrudnić jest eksperta. O czym należy wiedzieć, szykując się do remontu łazienki?

O czym należy pamiętać podczas remontu łazienki?

Często decydujemy się na kompleksowy remont łazienki, kiedy sytuacja w jej wnętrzu jest już na tyle poważna, że zwyczajnie – nie posiadamy już innej opcji. Konieczna jest wtedy wymiana nie tylko starej glazury, lecz również całościowa odnowa pomieszczenia, jaką obejmować będą prace nad nową instalacją elektryczną i rurami.

Remont łazienki rozpocząć należy od ustalenia, jakich efektów oczekujemy oraz nakreślenia realistycznego kosztorysu. Pamiętajmy, aby materiały wykończeniowe zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem – niedopilnowanie tego może skutkować niepotrzebnym wstrzymaniem prac.

Przeczytaj także:  Jak urządzić salon w stylu romantycznym krok po kroku?

Remont zaczynamy od wykonania najbardziej inwazyjnych robót, jak skucie starych płyt oraz podłogi. Następnie, jeśli jest taka potrzeba, wymienia się instalację elektryczną oraz hydrauliczną. Kolejnym etapem jest przygotowanie ścian pod dalszą modernizację. Montowane są płytki oraz podłoga, zaraz później wstawiane zostaje wyposażenie. Na końcu przeprowadza się drobne zabiegi, jak chociażby silikonowanie szczelin.

Podczas remontu łazienki nie wolno zapomnieć o sprawdzeniu stanu ścian i ewentualnym dociepleniu ich. Jest to szczególnie istotne ze względu na często pojawiającą się w tym pomieszczeniu parę, która może doprowadzić do zwilgotnienia ściany i powstania grzyba. Jeszcze inną kwestią natury higienicznej jest zabezpieczenie silikonem miejsc szczególnie podatnych na kontakt z wodą i w efekcie czego – powstania pleśni. Zabieg ten wykonuje się na etapie białego montażu.

Biały montaż – czyli koronny etap remontu łazienki

Biały montaż to proces podłączania takich elementów wyposażenia jak: wanny, umywalki, toalety i prysznice. Jest to szczególnie istotny etap prac remontowych. To właśnie dzięki dobrze wykonanemu białemu montażowi użytkownik będzie mógł cieszyć się dobrym efektem wizualnym oraz, co nawet ważniejsze, codzienną wygodą korzystania i bezpieczeństwem. Warto zaznaczyć, iż prace na tym etapie są szczególnie newralgiczne – warto jest więc wspomóc się tu precyzyjną ręką specjalisty.

Przeczytaj także:  Nowy trend w aranżacjach - lustro do łazienki z oświetleniem

Fachowiec zajmujący się białym montażem musi dokonać wyboru odpowiednich silikonów, uszczelek, fug oraz wszelkiego typu narzędzi oraz materiałów pozwalających na poprawne zamontowanie łazienkowego wyposażenia. Wbrew pozorom specjalistyczna wiedza jest tu szczególnie potrzebna – to właśnie od tych niewielkich elementów zależeć będzie efekt końcowy. Istotne jest, aby wszystkie łączenia pozostawały niewidoczne. W ten sposób gotowa łazienka będzie sprawiać wrażenie nowoczesnej i schludnej przestrzeni.

Polecany artykuł: https://symfoniapiekna.pl/najwazniejsze-funkcje-i-zalety-tapet-dekoracyjnych-co-warto-o-nich-wiedziec/

Informacja prawna