Jak urządzić salon w stylu romantycznym krok po kroku?

Zazwyczaj wnętrze w stylu romantycznym kojarzy nam się z przytulną i zachęcającą do wypoczynku sypialnią. Ale z powodzeniem można urządzić również salon w stylu romantycznym. Wystarczy połączyć odpowiednio dobrane meble, tekstylia i dekoracje. Dowiedz się jak to zrobić krok po kroku.

Salon urządzony w romantycznym stylu będzie elegancki, przestronny i wygodny. Z pewnością będzie zachęcał do odprężenia i relaksu i doskonale nastrajał gości. Urządzając takie wnętrze, pamiętaj, by połączyć w nim poniższe elementy.

Kolory w romantycznym wnętrzu

Z romantycznym wnętrzem, które najczęściej przywodzi na myśl francuskie dwory i pałace, kojarzą się pastelowe i kremowe kolory takie jak różowy, lawendowy, niebieski, jasnoszary czy biały. Do romantycznego salonu, dzięki niezwykłym smukłym kształtom oraz wyjątkowemu designowi, warto wstawić ekskluzywną Sofę Voss marki Gala Collezione. To modna i designerska sofa z uszami i uroczym pikowaniem na wysokich drewnianych nóżkach. Mimo iż ten stylowy mebel stanowi połączenie stylu glamour, angielskiego i skandynawskiego to doskonale sprawdzi się w salonie urządzonym w stylu romantycznym. Będzie się prezentować kobieco i ekskluzywnie w połączeniu ze złotymi, miedzianymi i srebrnymi dodatkami.

Przeczytaj także:  Nowy trend w aranżacjach - lustro do łazienki z oświetleniem

Tekstylia w romantycznym wnętrzu

Niezwykle ważnym elementem ze względu na wrażenia wizualne, które wprowadzają do każdego wnętrza, jest zastosowanie odpowiednio dobranych tekstyliów domowych. W romantycznym salonie wprost niezbędne będą miękkie i jedwabiste w dotyku tkaniny. Lepiej unikać grubych i ciężkich materiałów, zastępując je luksusowymi tkaninami – jedwabiem, aksamitem czy kaszmirem. Zestawione obok siebie pomogą stworzyć głębię. Natomiast prześwitujące i zwiewne firanki, najlepiej sięgające do samej podłogi oraz długie zasłony z romantycznym kwiatowym wzorem będą stanowić elegancką dekorację okienną.

Oświetlenie w romantycznym wnętrzu

Miękkie i nastrojowe światło jest kluczem do uzyskania przytulnego i ciepłego wnętrza. Oprócz lamp sufitowych najlepiej pomogą w tym lampy podłogowe, kinkiety i nastrojowe świece. Niezwykle romantycznym elementem salonu, który może go również rozświetlać będzie kominek.

Dekoracje i meble w romantycznym wnętrzu

Często różnica tkwi w detalach. Dlatego warto umiejętnie zestawić ze sobą meble i dekoracje w salonie urządzonym w romantycznym stylu. Przed wspomnianą wcześniej luksusową sofą marki Gala Collezione, najlepiej ustawić dwa stoliki kawowe wykonane ze szkła i miedzi. Niezbędnym elementem wnętrz romantycznych są haftowane obrusy, które powinny znaleźć się na stolikach kawowych oraz na stole w jadalni. Koniecznym dodatkiem są również żywe cięte kwiaty oraz piękne dekoracyjne świece. Warto rozważyć stworzenie romantycznego zakątka w salonie poprzez ozdobienie go odpowiednio dobraną tapetą oraz pozłacanymi akcesoriami.

Przeczytaj także:  Remont łazienki - zrób to dobrze!

Styl romantyczny stanowi połączenie tradycyjnego, francuskiego i shabby chic, dlatego szalenie istotne jest umiejętne połączenie tych elementów we wnętrzu, by prezentowało się elegancko i stylowo.

Przeczytaj również: https://symfoniapiekna.pl/najwazniejsze-funkcje-i-zalety-tapet-dekoracyjnych-co-warto-o-nich-wiedziec/

Informacja prawna