Od czego zacząć odchudzanie?

Chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale nie wiesz, za co tak naprawdę zabrać się w pierwszej kolejności? Mamy kilka pomysłów na to, od czego zacząć odchudzanie. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie badań, dzięki którym sprawdzisz stan swojego zdrowia. Na podstawie wyników można ułożyć odpowiednio skomponowaną dietę, dzięki której nie tylko stracisz na wadze, ale także poczujesz się lepiej. Od czego jeszcze zacząć odchudzanie? Sprawdzamy!

Od czego zacząć odchudzanie? Od sprawdzenia stanu swojego zdrowia

Jak już wspomnieliśmy – badania to podstawa. Każdy z nas powinien wykonywać morfologię przynajmniej raz w roku. Jeśli zmagasz się z jakimikolwiek zaburzeniami i chorobami, to możliwe, że konieczne są częstsze wizyty w punkcie pobrań krwi i u specjalistów. Od czego zacząć odchudzanie? Najlepiej w pierwszej kolejności wykonać następujące badania:

  • morfologię krwi,
  • panel tarczycowy,
  • lipidogram,
  • glikemię.

To podstawowy pakiet badań, dzięki któremu dietetyk będzie mógł poznać bliżej stan Twojego zdrowia. Możliwe, że zleci dalszą diagnostykę, jeśli poziom TSH będzie podwyższony lub zaniepokoi go wynik glikemii.

Przeczytaj także:  Catering dietetyczny to jedzenie na wiele okazji

Mam problemy z układem pokarmowym – od czego zacząć odchudzanie?

U niektórych osób pakiet podstawowych badań, które wymieniliśmy wyżej, może okazać się niewystarczający. Mowa, oczywiście, o pacjentach, którzy zmagają się z nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego po spożyciu określonych produktów. Od czego w takiej sytuacji zacząć odchudzanie? W takim przypadku zaleca się wykonanie testów na alergie pokarmowe. Na podstawie wyników dietetyk będzie mógł zdecydować o wykluczeniu niektórych pokarmów, upewniając się jednocześnie, że w Twoim codziennym menu nie zabraknie żadnych składników odżywczych. Pamiętaj jednak, aby skonsultować to wcześniej ze specjalistą, który będzie mógł doradzić Ci właściwy rodzaj badań.

Zacznij odchudzanie od wizyty u dietetyka

Żyjemy w czasach, w których dostęp do informacji jest banalnie prosty. Wystarczy wpisać w Google hasło „dieta odchudzająca”, aby po sekundzie wyświetliły się setki stron internetowych z gotowymi planami żywieniowymi. Warto jednak pamiętać, że zrzucanie nadprogramowych kilogramów to proces dość indywidualny – w końcu każdy z nas ma inne zapotrzebowanie kaloryczne czy zmaga się z różnymi dolegliwościami. Właśnie dlatego, jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć odchudzanie, to po wykonaniu podstawowych badań udaj się do dietetyka. Specjalista opracuje menu idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i stanu zdrowia. W ten sposób nie tylko masz pewność, że dieta redukcyjna będzie bezpieczna, ale także unikniesz efektu jo-jo, o który nietrudno w przypadku tak zwanych głodówek. Możesz również skorzystać z gotowych rozwiązań, np. z cateringu dietetycznego, jak choćby WygodnaDieta.pl. Specjaliści nie tylko skomponują odpowiednie menu, ale też przygotują je i dostarczą pod wskazany adres. Odchudzanie z dietą pudełkową jest o wiele prostsze!

Informacja prawna