Mobilny bar pomysłem na dobry biznes!

Zgodnie z polską tradycją, żadna impreza nie może się odbyć bez alkoholu. Zazwyczaj na suto zastawionym stole do dyspozycji gości są również rozmaite trunki lub znajdują się one w jakimś kameralnym miejscu na małym stoliku. Coraz częściej jednak na weselnych salach, eventach czy innych uroczystościach można spotkać przenośne bary, które dodają tym wydarzeniem świeżości i oryginalności.

Mobilny bar, czyli?

Zazwyczaj jest to przenośny barek rozkładany ze skrzyni na kółkach. Mobilne bary stały się alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Samoobsługowy barek niewątpliwie będzie dla gości wspaniałą niespodzianką i atrakcją. Dodatkowo to rozwiązanie bardzo estetyczne i z klasą, ponieważ alkohol leje się z profesjonalnych kranów, a dekoracje barku dopasowane są do wystroju sali. Jeśli taki barek obsługuje profesjonalny barman, oferuje on również kolorowe drinki, a niejednokrotnie goście obejrzeć mogą tzw. flair show, czyli pokaz żonglerki barmańskiej. Do głównych walorów mobilnych barów zaliczyć można:
– urozmaicenie każdej imprezy
– łatwość transportu
– możliwość poszerzenia oferty restauracji, hoteli i agencji eventowych o dodatkowe atrakcje.

Więcej o urokach mobilnego baru znajdziecie na https://culaccino.pl/prosecco-van/, która również oferuje tego typu usługi.

Czy taki biznes się opłaca?

Koszty założenia takiej działalności nie są małe. Początkowo trzeba zainwestować w samochód oraz akcesoria barmańskie. Jeśli barmani współpracują z restauracjami, nie ponoszą kosztów związanych z kupnem alkoholu. Należy pamiętać, że jest to praca wymagająca mobilności i dyspozycyjności, szczególnie w weekendy. Opinia mobilnych barmanów jest jednoznaczna – taki biznes to połączenie pracy z pasją. Najwyższe zyski odnotowywane są w sylwestra i w okresie karnawału, ale zarabia się praktycznie przez cały rok – na weselach, wieczorach panieńskich i kawalerskich czy imprezach integracyjnych. Jeśli ktoś nie posiada umiejętności barmańskich, ale jest baristą, może rozpocząć inną działalność – mobilny bar kawowy. Taki rodzaj barku sprawdzi się przede wszystkim na weselach, konferencjach i targach. Pokazy sztuki baristycznej, serwowanie kawy w różnych smakach i drinków kawowych cieszą się coraz większą popularnością w obecnych czasach.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna