Jak wybrać odpowiednie perfumy dla siebie?

Wybór perfum nie zawsze jest oczywistą sprawą. Najczęściej jest tak, że mamy swój ulubiony flakonik perfum i na jego podstawie wybieramy potem kolejne propozycje. Co jednak w sytuacji, kiedy chcemy spróbować czegoś nowego, co odświeży nasz wizerunek i stylizację? Jakimi zasadami kierować się wybierając perfumy?

Musisz czuć się w nich dobrze

Jest to absolutnie podstawowa zasada, która pozwoli Ci cieszyć się maksymalnie z wybranego zapachu. Odpowiednie samopoczucie jest niezwykle istotne. Każdy z nas ma swoje indywidualne preferencje, które należy pielęgnować i mimo eksperymentowania, dopasowywać się do nich. Powinniśmy testować zapachy przed ich zakupem. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wizyta w perfumerii i spryskanie się testerem lub zamówienie niewielkiej pojemności perfum, aby przetestować je w bezpiecznych warunkach.

Nie spiesz się

Może wydawać się to głupie, ale z wyborem perfum nie powinniśmy się spieszyć. Warto przetestować kilka opcji, które pozwolą nam na zapoznanie się z różnymi nutami zapachowymi. Możemy korzystać z testerów lub próbek i nakładać zapachy o różnych porach dnia i na różne okazje, aby przekonać się, która opcja będzie najbardziej efektywna.

Przeczytaj także:  Perfumy niszowe — co to jest i czym się charakteryzują

Zastanów się czego szukasz

Warto dokładnie zastanowić się, jakie nuty zapachowe sprawiają, że czujemy się wyjątkowo. Dla jednych mogą to być różane akordy w towarzystwie ostrzejszych aromatów, a dla innych ciepłe waniliowe nuty. Jeżeli będziemy wiedzieć jakiej bazy szukamy, możemy śmiało eksperymentować z dodatkami, a być może odkryjemy interesującą nas kompozycję.

Kupuj w sprawdzonych miejscach

Jest to żelazna zasada, której powinniśmy się kurczowo trzymać. Jeżeli chcemy, aby perfumy zachowywały się zgodnie z obietnicą producenta, należy kupować je tylko w miejscach do tego przeznaczonych takich jak perfumerie. Czytajmy opinie i sprawdzajmy dokładnie każdy sklep. Sprawdź, jakie są najpiękniejsze perfumy damskie na Perfumetkach i zamów swoja wymarzoną kompozycję!

Jak wybrać perfumy – podsumowanie

Jak widzisz, wystarczy kilka podstawowych zasad, aby cieszyć się trwałością perfum i ich doskonałym aromatem. Nie bój się i eksperymentuj, bo być może, Twój idealny zapach jeszcze nie został przez Ciebie odkryty!

Przeczytaj także:  Jakie perfumy męskie podobają się kobietom?

Informacja prawna