Dzianina dresowa, tkanina dla najmłodszych

Wiele sklepów internetowych i stacjonarnych powala ofertą dostępnych tkanin. Jeśli jesteś raczkująca w temacie możesz mieć problem ze znalezieniem idealnej pozycji dla siebie. Szukając tkaniny dla dzieci, szukamy przede wszystkim czegoś miłego i przyjemnego w dotyku, który nada się do różnych stylizacji. Idealną propozycją jest więc dzianina dresowa. Co warto o niej wiedzieć?

Dzianina dresowa 

Dzianina dresowa (tak zwana dresówka) to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów wybieranych wśród osób szyjących, szczególnie mam. Cechą charakterystyczną tkaniny jest to, że jest ona wykonana z pojedynczej nitki ułożonej w unikalny splot. Bardzo dobrze przepuszcza powietrze, a więc pozwala skórze oddychać, nie uciska i nie opina ciała, ponieważ jest tkaniną elastyczną. Jej walory zostały uzyskane dzięki połączeniu bawełny z małą ilością sztucznego materiału.Ma ona charakter dość uniwersalny, choć najczęściej dzianina dresowa wykorzystywana jest do szycia ubrań. Wychodzą z niej bardzo ciekawe bluzki, bluzy, spodnie, sukienki, spódniczki  a także czapki i kominy. Jest to więc materiał bardzo uniwersalny, szczególnie popularny wśród dzieci. Pozwala na szycie ubrań o dowolnej przydatności. Zimą zapewni ona ciepło, a gdy na dworze jest już zdecydowanie za gorąco, pozwoli ona na oddanie ciepła ciała i nie spowoduje przegrzania.

Dzianina dresowa od czego zacząć?

Działać z jej użyciem mogą osoby mocno początkujące, posiadające tanie maszyny do szycia z podstawowym wyposażeniem. Podstawową cechą dzianiny dresowej jest to, że utrzymuje ciepło i dobrze przepuszcza powietrze. Podczas szycia i obróbki materiału nie strzępi się, co może być dość kłopotliwe. Przed wyborem odpowiedniej tkaniny sprawdź jej skład. Dresówka  mająca w składzie samą bawełnę nie jest elastyczna i rozciągliwa, trudniej się z niej szyje dlatego warto postawić na dzianinę z domieszką sztucznych materiałów, która poprawi jej elastyczność. Drugą ważną kwestią jest gramatura tkaniny, która powinna być dostosowana do rzeczy, którą chcemy uszyć. Gruba dzianina doskonale sprawdzi się do szycia ciepłych czapek, szalików, spodni czy bluz. Cienka dzianina z kolei dobrze odnajdzie się do szycia spódniczek i sukienek bądź ubrań przeznaczonych na cieplejsze pory roku. Jeśli chcesz uszyć coś ciepłego wybierz dzianinę dresową drapaną, która z jednej strony jest gładka, natomiast z drugiej postrzępiona. Jeśli szyjesz przewiewne ubrania letnie zdecydowanie wybierz dzianinę dresową pętelkową. Powstałe z niej ubrania są niezwykle miękkie i delikatne, co przypadnie do gustu dzieciom, które mają wrażliwą skórę.

Dzianina dresowa co warto uszyć?

Wiele osób, które amatorsko bądź profesjonalnie zajmują się szyciem, często sięgają właśnie po dzianinę dresową. Jest to bardzo przyjemny materiał, jego obróbka nie sprawia problemów nawet osobie początkującej. Z jej udziałem można uzyskać wiele ciekawych realizacji. Poza wspomnianymi wyżej bluzami, spodniami, czapkami czy kominami z powodzeniem możesz uzyskać nietypowe efekty, w postaci ciekawej torby czy płaszcza. Gdy Twoje dzieci są małe i szybko wyrastają z ubrań warto uszyć im kilka dodatkowych par śpiochów, kalesonów, piżamek, maskotek, kocyków czy poduszek. Możliwość spersonalizowania uszytych rzeczy jest dodatkową zaletą, możemy wybrać więc nasze prywatne preferencje lub sugestie dzieci. Możemy również skorzystać z internetowej drukarni materiałów, która pomoże w zaprojektowaniu odpowiedniego wzoru czy nadruku. Mamy tutaj ogromne możliwości.

Dzianina dresowa to bardzo wygodny materiał, szczególnie polecany dla tych, którzy lubią zmienić kawałek materiału na całkiem nowe pomysły. A Ty co z niej uszyjesz?

Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania, dotyczące tkanin dla dzieci, zapraszamy na stronę firmy Dress-Code, która posiada szeroki wybór tego typu materiałów dla najmłodszych. Zapraszamy 🙂

Informacja prawna