Dziewczyna na siłowni. Od czego zacząć?

Dziewczyny na siłowni to widok, który nikogo już nie dziwi. Spędzają one w tym miejscu coraz więcej czasu, dbając o zdrowie i piękny wygląd. Każda pora jest dobra, aby zacząć ćwiczyć, jednak do pierwszej wizyty na siłowni trzeba się odpowiednio przygotować. Od czego zacząć?

Pierwszy raz na siłowni – dziewczyna w akcji!

Jeśli podjęłyśmy decyzję o uczęszczaniu na siłownię, warto w pierwszej kolejności opracować swego rodzaju plan. Ustalmy, w jakie dni i w jakich godzinach będziemy ćwiczyć. Na początek dobrze sprawdzają się ćwiczenia co drugi dzień po około 30-40 minut, tak aby przyzwyczaić ciało do wysiłku. Z czasem możemy nieco wydłużyć pobyt na siłowni – do godziny lub 90 minut, w zależności od naszych możliwości i predyspozycji. Nie należy natomiast przeciążać organizmu – zakwasy, gorsze samopoczucie czy kontuzje to częste następstwa przetrenowania, zwłaszcza w początkowej fazie. Warto także ustalić plan treningowy na siłownie dla początkujących dziewczyn. Ćwiczenia typu cardio możemy łączyć z ćwiczeniami siłowymi, jednak proporcja zależy tutaj głównie od tego, jaki jest nasz cel treningowy. Pamiętajmy też, że ćwiczenia siłowe pomagają nie tylko „wypracować” mięśnie, lecz również przyspieszają przemianę materii. Plan treningowy na siłownie dla dziewczyn powinien zostać skonstruowany przez doświadczonego trenera personalnego. Wiele siłowni oferuje tego typu usługę, często nawet za darmo, w ramach akcji promocyjnych. Plan treningowy na siłowni dla dziewczyn musi bowiem uwzględniać nie tylko predyspozycje konkretnych osób, lecz także cele treningowe. Niektóre dziewczyny skupiają się głównie na utracie zbędnych kilogramów, inne chciałyby wyrobić mięśnie w danej partii ciała.

Jak się ubrać na siłownię?

Trening na siłowni dla początkujących dziewczyn wiąże się nie tylko z koniecznością opracowania planu, lecz także doborem odpowiedniego strojuWażne, aby był on wygodny i dobrze dopasowany – nie może być ani zbyt luźny, ani zbyt obcisły. Warto postawić na legginsy lub krótkie spodenki oraz koszulkę z krótkim rękawem. Bardzo istotnym elementem ubioru jest dobrze dobrany biustonosz. W sklepach znajdziemy wiele modeli sportowych, przeznaczonych właśnie do różnego rodzaju aktywności fizycznych. Na siłowni obowiązują także zmienne obuwie. Plan treningowy na siłownie dla początkujących dziewczyn najczęściej uwzględnia bieganie, ćwiczenia na orbitreku oraz proste ćwiczenia siłowe. Aby je wykonać, nie potrzeba specjalistycznego obuwia, takiego jak na przykład do biegania w terenie. Niemniej jednak warto wybrać buty sportowe, odpowiednio wyprofilowane, z antypoślizgową podeszwą. Ważne, aby zapewniały swobodny przepływ powietrza, pozwalając stopie oddychać. Zakup wysokiej jakości obuwia sportowego to niemały wydatek, jednak warto go ponieść, zwłaszcza jeśli zamierzamy ćwiczyć na siłowni przez dłuższy czas.

Pierwszy raz na siłowni – o czym warto pamiętać?

Będąc pierwszy raz na siłowni, dziewczyna powinna przede wszystkim zapoznać się ze specyfiką sprzętu, jaki jest tam dostępny. W wielu miejscach osoby początkujące przechodzą swego rodzaju szkolenie, podczas którego pracownik pokazuje, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń. Często jest to trener personalny, który dodatkowo pomaga opracować plan treningów. Niemniej jednak, jeśli chcemy korzystać z jego usług podczas każdej wizyty, będziemy musiały ponieść dodatkowe koszty. Idąc na siłownię, należy zjeść lekki posiłek już na około godzinę lub dwie przed ćwiczeniami. Weźmy ze sobą butelkę wody mineralnej lub napoju z dodatkiem elektrolitów. Jeśli wcześniej nie miałyśmy okazji ćwiczyć zbyt często, może okazać się, że już po 20-30 minutach poczujemy zmęczenie. Posłuchajmy wtedy swojego organizmu, który doskonale zna swoje możliwości. Przetrenowania nie jest wskazane, zwłaszcza że dodatkowo może zniechęcać do podjęcia aktywności fizycznej w przyszłości. Zachowajmy balans, pamiętając, że lepiej ćwiczyć częściej, lecz krócej – na tyle, na ile pozwala nam nasze ciało. Zadbajmy tym samym o higienę ćwiczeń.

Informacja prawna