Dieta pudełkowa – dlaczego warto?

dieta pudełkowa

Trend związany ze zdrowym odżywianiem zatacza coraz szersze kręgi. W konsekwencji, wiele osób chce radykalnie zmienić swoją dietę. Niestety, dla sporej części z nich samodzielne wymyślanie jadłospisów i przygotowywanie posiłków jest zbyt czasochłonne. Rozwiązaniem tej sytuacji jest dieta pudełkowa, dzięki której każdego dnia możemy cieszyć się zdrowymi i pysznymi posiłkami, dostarczonymi prosto pod wskazany przez nas adres. Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dieta pudełkowa czyli oszczędności na wielu polach

Kto nie zna tego problemu? Cotygodniowe zakupy, w wyniku których w naszej lodówce pojawia się sporo nowych produktów, w wielu przypadkach kupionych pod wpływem impulsu. Z biegiem czasu zapominamy o ich obecności, aż w końcu nie nadają się do spożycia. Ta sama sytuacja dotyczy warzyw i owoców, a zwłaszcza pojedynczych egzemplarzy, które pozostają niezauważone na półce. Problem marnowania żywności jest powszechny i w wielu przypadkach trudno sobie z nim poradzić. Dieta pudełkowa to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie chcą wyrzucać jedzenia i kupować zbędnych produktów. Decydując się na catering, każdego dnia otrzymamy 3 lub 5 gotowych posiłków, dzięki czemu nie musimy się martwić o to czy wykorzystamy zakupione rzeczy. Warto zaznaczyć, że wraz z wyrzucaniem kolejnych produktów spożywczych, wyrzucamy również swoje pieniądze.

Przeczytaj także:  Ile kalorii ma jajko? Wartości odżywcze, kalorie...

Oprócz oszczędności o charakterze finansowym i brakiem ryzyka marnowania żywności, należy wspomnieć także o oszczędności czasu. Dieta pudełkowa zdejmuje z naszych barków ciężar codziennego gotowania, planowania posiłków i robienia długiej listy zakupów, co zajmuje sporo czasu. Całość wydłuża się jeszcze bardziej jeśli zależy nam na przygotowaniu czegoś specjalnego lub na maksymalnym urozmaiceniu diety. Wybierając catering, w cenie otrzymujemy odpowiednio zbilansowane i różnorodne posiłki.

Sposób realizacji celów żywieniowych

Niezależnie od tego czy naszym celem jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów, zwiększenie masy mięśniowej, czy utrzymanie obecnej wagi, dieta pudełkowa pomoże nam w osiągnięciu każdego z nich. Wynika to z jej zróżnicowanego charakteru i możliwości wyboru wariantu w 100% dopasowanego do naszych potrzeb, zarówno pod względem kaloryczności, jak i rodzaju diety. Catering pozwala dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych mikro i makroskładników, niezależnie od tego czy jesteśmy na diecie wegańskiej, wegetariańskiej, standardowej, czy z wyłączeniami.

Przeczytaj także:  Jak nie przytyć w trakcie okresu zimowego? 5 praktycznych rad

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Zdrowa5 – dieta pudełkowa Gliwice.

Informacja prawna