Czym jest tak naprawdę kobiecy wytrysk i jak go osiągnąć?

kobiecy wytrysk

Historia kobiecego wytrysku nie jest długa w kulturze Zachodu. Pierwszy raz takie zjawisko zaobserwowano w 1950 roku, a zaczęto dokładniej je badać w latach 80. XX wieku. Za to na Dalekim Wschodzie kurtyzany i mistrzynie tantry miały świadomość mocy kobiecego ciała dużo, dużo wcześniej.

Czym jest kobiecy wytrysk?

Część kobiet u których pojawia się wytrysk podczas pobudzenia seksualnego, czują się nim skrępowane niczym nietrzymaniem moczu. Niektórzy wierzą, że kobiecy wytrysk to znak, że kobieta posiada nierozwinięte, męskie narządy płciowe. Lecz naukowcy uspokajają, to mit! Kobiecy wytrysk jest w pełni naturalny. Nie jest to ta sama substancja, która nawilża pochwę podczas podniecenia. Naturalna lubrykacja pochwy rozpoczyna się nawet przy delikatnym podnieceniu, dotyku, gestach, zaś ejakulacja towarzyszy orgazmowi.

Co wyzwala kobiecy wytrysk?

Naukowcy nie są zgodni co to pochodzenia kobiecego wytrysku. Nie ma w tym niczego dziwnego, wszak zaczęto na poważnie badać to zjawisko dopiero czterdzieści lat temu. Najbardziej popularna jest teoria, że do kobiecego wytrysku dochodzi na skutek stymulacji punktu G. W czasie stymulacji kobieca prostata wydziela ejakulat, który trafia do cewki moczowej i wydostaje się na zewnątrz. Chwilę przed i podczas wytrysku kobieta odczuwa parcie na pęcherz. Jednak ejakulat to nie jest mocz – chociaż mocznik znajduje się w składzie ejakulatu – a zapach ma neutralny, przypominający męską spermę. Kobiecy ejakulat składem przypomina męskie nasienie, z jedną podstawową różnicą – nie ma w nim plemników.

Jak wygląda kobiecy ejakulat?

Jego konsystencja jest bardziej płynna niż standardowa wydzielina z pochwy. Ilość ejakulatu i sposób wytrysku jest bardzo różny, tak samo jak różnorodne są klasyczne orgazmy. Czasem będzie to tylko kilka kropli, a czasem wystrzał na kilka centymetrów.

Przeczytaj także:  Jakie są pozycje seksualne?

Jak osiągnąć kobiecy wytrysk?

Powstaje na skutek stymulacji punktu G, a więc aby doprowadzić do kobiecego wytrysku należy stymulować odpowiednie miejsce w pochwie. Punkt G znajduje się zazwyczaj niedaleko od wejścia do pochwy, na górnej ścianie, w około jednej trzeciej długości pochwy. Zazwyczaj do kobiecego wytrysku dochodzi podczas penetracji, seksu waginalnego. Jest również możliwe by stymulować ten punkt za pomocą palca, wibratora a nawet języka, lecz odnalezienie i dopieszczenie tego małego punktu w taki sposób może okazać się bardzo trudne i czasochłonne.

Pozycją, podczas której najłatwiej dotrzeć do punktu G i go stymulować jest „na pieska” i wszystkie inne, które opierają się na penetracji pochwy od tyłu. Seks zakończony jednoczesnym wytryskiem obu stron to sprawa raczej zarezerwowana dla dobrze dobranych pod kątem łóżkowym par. Wymaga świadomości własnego ciała, oraz nauczenia partnera „obsługi” punktu G. Może zdarzyć się, że uda się osiągnąć ten podwójny orgazm nie będąc w bliskiej relacji, jest to raczej kwestia posiadanego szczęścia.

Czy każda kobieta może go mieć?

Kobiecy wytrysk nie występuje przy każdym orgazmie, również nie każda z pań kiedykolwiek tego zjawiska doświadczy. Istnieją ćwiczenia – np. mięśni Kegla – które można praktykować poprawić siłę kurczenia pochwy, oraz nauczyć się bardziej rozluźniać ciało podczas zbliżenia i czerpać z niego więcej przyjemności. Pomocne mogą okazać się także kulki Gejszy. To może skutkować wielokrotnym orgazmem lub wytryskiem, jednak to jest możliwość, a nie konieczność. Nie każda kobieta, która miewa wytrysk podczas seksu będzie go miała za każdym razem osiągając orgazm.

Przeczytaj także:  Bóle podbrzusza po stosunku – jakie mogą być przyczyny?

Czy można „nauczyć się” osiągania kobiecego wytrysku?

Istnieją ćwiczenia, które mają na celu ułatwić kobietom połączenie orgazmu z wytryskiem. Na samym początku należy sprawdzić kurczliwość mięśni pochwy. W tym celu należy wsunąć jeden palec do pochwy, z całej siły zacisnąć mięśnie i spróbować palec wyjąć. Jeśli się nie da, lub da się lecz z dużym trudem – mięśnie działają świetnie. Jeśli jest sporo luzu – trzeba zacząć ćwiczenia. Podobnie przetestować kurczliwość pochwy można podczas seksu z partnerem. Należy poprosić go by położył się na plecach, usiąść okrakiem i wsunąć penisa do środka pochwy. Zacisnąć mocno mięśnie i próbować delikatnie się unieść. Jeśli nawet w najmniejszym stopniu nie będziesz czuła blokady – czas poćwiczyć mięśnie. Warto skonsultować się z fizjoterapeutką specjalizującą się w ginekologii. Kulki gejszy są skuteczne, lecz łatwo zrobić sobie nimi krzywdę, jeśli nie ma się wiedzy jak ich używać i z jaką intensywnością.

Nadal świadomość kobiecej seksualności jest na bardzo niskim poziomie. Właśnie ze względu na brak wiedzy, kobiety tak często wstydzą się tego, że miewają wytryski. Obawiają się, że przez to wydają się zbyt męskie, lub niehigieniczne. Lecz absolutnie tak nie jest! Jest to w pełni naturalne zjawisko, a skład ejakulatu kobiecego mocno przypomina ejakulat męski, skoro sperma jest w porządku, to kobiecy wytrysk również. Jednak nie należy robić sobie zbyt dużej presji na zdobycie takiej umiejętności. W filmach pornograficznych wygląda to spektakularnie, lecz często to, co nazywamy wytryskiem jest jedynie kilkoma kropelkami pojawiającymi się między łechtaczką a wejściem do pochwy.

Informacja prawna