Samica alfa – jak się nią stać?

samica alfa

Kobieta, którą można nazwać samicą alfa jest różnie postrzegana – u jednych budzi wręcz uwielbienie i marzenia o wykreowaniu siebie na jej podobieństwo, innych zaś czasem potrafi przerażać. To dlatego, że prezentuje sobą mieszankę charakterystycznych cech. Jakich? 

Siła charakteru 

Samica alfa to kobieta odznaczająca się niebywale silnym charakterem. Jest to opis ogólny, w którym zawierają się wszystkie, pozostałe cechy, które ją wyróżniają. Takie kobiety same kierują swoim życiem, nie potrzebują żadnych doradców, a najczęściej również żadnej pomocy. Zawdzięczają to swojej dominującej naturze, która ma zarówno wiele plusów, jak i minusów.

Samica alfa – dlaczego może być postrzegana negatywnie?

Siła charakteru samicy alfa może być przytłaczająca dla ludzi z jej środowiska, co stanowi przyczynę jej negatywnego postrzegania. Kobieta o takich cechach potrafi być bardzo uparta, a wręcz zaborcza i nie przyjmować do siebie żadnych, innych racji poza własnymi. To może być uciążliwe, zwłaszcza dla osób mających odmienne poglądy. Samice alfa miewają również problemy ze znalezieniem odpowiedniego dla partnera.

Negatywne cechy samicy alfa:

  • zbytnia upartość
  • zaborczość
  • dominujący charakter
  • brak poszanowania dla poglądów innych
  • problemy ze znalezieniem partnera

Zalety bycia samicą alfa

Śmiało można powiedzieć, że bycie samicą alfa posiada bardzo wiele zalet – kobiety tego typu posiadają niebywałe zdolności znacznie ułatwiające im życie w obecnych czasach i stwarzające wiele możliwości.

Zdolności przywódcze

Samice alfa posiadają niezwykłe zdolności przywódcze. Gdy tylko trafiają do nowego środowiska z łatwością są w stanie je sobie podporządkować i w krótkim czasie stać się liderką. Co więcej sprawdzają się w tej roli fantastycznie, gdyż należą do kobiet bardzo zdecydowanych i obowiązkowych.

Radzenie sobie z trudnościami 

Kobiety takie jak samice alfa zaskakująco szybko podejmują decyzje, nawet te bardzo trudne. Cało wychodzą z każdej opresji i wydawać by się mogło, że mają w życiu mało trudności – to dlatego, że nie widzą problemu w każdej drobnostce, a jedynie w rzeczach naprawdę istotnych.

Pani własnego życia 

Samica alfa nie potrzebuje, aby ktoś mówił jej co ma robić, a wręcz irytuje ją to, gdy ktoś próbuje narzucić jej swoją wolę czy schematy. Samice alfa trzymają stery we własnych rękach i świetnie sobie radzą – odnoszą w życiu wiele sukcesów i to na różnych płaszczyznach, choć najczęściej uwagę przykuwają ich sukcesy zawodowe.

Samica alfa i jej pasje

Samice alfa zazwyczaj mają wiele zainteresowań i pasji, w których aktywnie się rozwijają. Wolą realizować się w czymś, co naprawdę kochają robić zamiast iść na spotkanie ze znajomymi, czy oglądać telewizję. Zazwyczaj są w tym rozwoju bardzo konsekwentne, tak jak w każdej innej dziedzinie i nierzadko odnoszą sukcesy.

Kontakty z płcią przeciwną

Choć panuje równouprawnienie, wiele wciąż mówi się o tym, że nasz świat należy do mężczyzn – samice alfa przełamują ten stereotyp. Zajmują często równie ważne stanowiska i wcale nie radzą sobie gorzej. Inaczej sprawa wygląda jednak w ich życiu prywatnym – ze względu na swoje silne cechy charakteru samice alfa często mają problem ze znalezieniem stałego partnera. Zazwyczaj jest to osoba o łagodnym usposobieniu godząca się na jej kobiecy, dominujący charakter. Warto jednak także zauważyć, że samice alfa dość często potrafią być singielkami. Wynika to z ich podejścia do sprawy, wedle którego nie potrzebują mężczyzny do szczęścia.

Bycie samicą alfa w dzisiejszych czasach

Bycie samicą alfa w dzisiejszych czasach potrafi okazać się bardzo pomocne – większość cech charakteru takiej kobiety jest ceniona przez pracodawców, co daje jej przewagę w procesach rekrutacyjnych i późniejszych awansach. Siła, którą wykazuje samica alfa pozwala jej przetrwać w obecnym świecie plotek i nienawiści, gdyż zazwyczaj taka kobieta nie przejmuje się tym, co mówią o niej inni, zajmując się w tym czasie aktywnym osiąganiem swoich celów. Jednak cechy, które posiada mogą także utrudniać jej kontakty z innymi ludźmi – zazwyczaj samice alfa mają niewiele znajomych i czasem mogą odczuwać samotność.

Podobne posty

  • Kredyt hipoteczny – dlaczego jest najpopularniejszą formą kredytu?Kredyt hipoteczny – dlaczego jest najpopularniejszą formą kredytu? Każdego roku coraz więcej pojedynczych osób bądź par decyduje się na wzięcie kredytu hipotecznego. Tego rodzaju kredyt stał się w ostatnich czasach jedną z najbardziej popularnych form […]
  • Botki damskie na słupkuBotki damskie na słupku Botki damskie to buty, które sprawdzą się w wielu stylizacjach. Jest w czym wybierać.Botki damskie w eleganckich stylizacjachBotki to ten rodzaj obuwia, który świetnie sprawdzi się […]
  • Ile kalorii zawiera w sobie surowe jabłko?Ile kalorii zawiera w sobie surowe jabłko? Jabłka są istotnym komercyjnie owocem o soczystym i chrupkim miąższu. Mogą być spożywane na surowo, ale także po obróbce kulinarnej, według własnych upodobań.Popularność owoców, […]
  • Czarna spódnica – must-have w kobiecej szafieCzarna spódnica – must-have w kobiecej szafie Do obowiązkowych pozycji w kobiecej garderobie należy czarna spódnica. Nie ma znaczenia jej krój, długość i styl. Za pomocą dodatków, ten sam fason możesz nosić na kilka sposobów. Ale […]
  • Rehabilitacja dla seniorów – czy warto?Rehabilitacja dla seniorów – czy warto? Czy rehabilitacja dla seniorów to dobry pomysł? Przecież organizm w podeszłym wieku jest bardziej podatny na różnego rodzaju urazy, często męczy go też wiele chorób… Niewiele osób zdaje […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]