Rowerki trójkołowe na roczek – jak wybrać najlepszy?

rowerek trójkołowy

Zachęcenie dziecka do jazdy na rowerze w jak najmłodszym wieku jest niezwykle dobrym pomysłem. Naukę należy jednak rozpoczynać stopniowo i na odpowiednim sprzęcie. W tym poradniku podpowiadamy zatem jak dobrać rowerek trójkołowy dla maluszków.

W życiu każdego malucha nadejdzie dzień, gdy zapragnie ono zamiast na własnych nogach zacząć poruszać się za pośrednictwem innych urządzeń. Mowa tutaj chociażby o jeździe na rowerze. Aby jednak swobodnie poruszać się na jednośladzie dziecko musi posiąść umiejętność utrzymywania równowagi w trakcie jazdy. Najlepiej do tego tematu podejść małymi kroczkami  przez co tak dużą popularnością cieszą się rowerki trójkołowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rowerka trójkołowego?

Część rodziców decyduje się na zakup rowerka trójkołowego już na pierwszy roczek dziecka. Jest to bardzo dobre podejście – im wcześniej malec oswoi się z jazdą na rowerku trójkołowym tym szybciej będzie mógł przesiąść się na prawdziwy rower. Rowerki trójkołowe na roczek muszą jednak spełniać pewne wymagania aby ich użytkowanie było dla dziecka przyjemnością. Zatem wybierając takowy rowerek dla dziecka należy upewnić się, że dany produkt jest bezpieczny i posiada odpowiednie certyfikaty i atesty. Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie zakresu wiekowego danego modelu. Źle dobrany pod kątem wielkości oraz wagi rowerek trójkołowy może całkowicie zniechęcić dziecko do przygody z jednośladami. Radzimy zatem unikać zakupu rowerka ,,na wyrost” ( dziecko będzie musiało niepotrzebnie zbyt mocno prostować nogi aby dosięgnąć do pedałów ).

Przeczytaj także:  Jakie łóżeczko niemowlęce będzie najlepsze?

W przypadku rowerków trójkołowych istotna będzie również rączka służąca do prowadzenia pojazdu przez rodzica. Zbyt krótka rączka sprawi, że rodzić będzie musiał się garbić i pilnowanie pociechy zamiast przyjemności przerodzi się w przykre doświadczenie. Warto też zwrócić uwagę czy rączka do rowerka daje możliwość kontrolowania pojazdu – poprawi to aspekt bezpieczeństwa.

Przy wyborze rowerka trójkołowego niezwykle istotne są też dobrze dobrane koła. Gumowe czy też piankowe koła poprawią w znaczący sposób komfort podróżowania malucha. Jeżeli zakup rowerka planowany jest na lato to warto również wybrać model wyposażony w specjalny daszek, który ochroni dziecko przed słońcem.

Funkcjonalność rowerków trójkołowych dla dzieci

Rowerki trójkołowe mogą jednak pełnić więcej niż jedną funkcję. Coraz częściej można bowiem spotkać na rynku rowerki wieloetapowe – służą one nie tylko do nauki jazdy ale też jako wózek dla dziecka. Wtedy zakup takiego rowerka 2w1 lub 3w1 będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno na spacer z dzieckiem jak i też zabawę. Rowerek wieloetapowy to też doskonały wybór dla rodziców, którzy szukają uniwersalnego rozwiązania, które nie zrujnuje ich portfela i będzie służyć dziecku przez dłuższy czas.

Przeczytaj także:  Bluzy dziecięce - idealny wybór niezależnie od wieku

Rowerki trójkołowe – polecane modele

Najmłodszym dzieciom spodobają się rowerki trójkołowe z różnego rodzaju ozdobami przy kierownicy. Często będą też posiadać interaktywne przyciski pozwalające wydawać różnego rodzaju dźwięki. Jeśli kluczowym argumentem na temat wyboru jest aby rósł on wraz z dzieckiem to zdecydowanie polecamy wybór rowerka 3 w 1 lub też nawet 6 w 1. Przykładem może być tu rowerek wieloetapowy 6w1 LUX Trike, który ,,rośnie” wraz z dzieckiem i może służyć także jako wózek dla dziecka.

Informacja prawna