Sukienka czy spodnie?

To odwieczny dylemat, a obozy są dwa – jedne panie przysięgają na to, ze spódnice są wygodniejsze, inne dałyby się pokryć za to, że w kobiecej szafie królują spodnie. Spróbujmy rozwiązać ten dylemat!

Sukienki vs. Spodnie: czy rozmiar ma znaczenie?

Niektórzy znawcy mody twierdzą, że dla rozstrzygnięcia dylematu istotne jest, czy przedmiotem dyskusji jest odzież dla szczupłych, czy chodzi o modne duże rozmiary – jednak naszym zdaniem najważniejsze są indywidualne preferencje, a proporcje sylwetki mają drugorzędny wpływ. Spójrzmy na wady i zalety obu wersji odzieży.

Spodnie damskie xxl i nie tylko – wady i zalety

Panie, które przede wszystkim stawiają na spodnie – podkreślają większą swobodę w ich noszeniu oraz łatwość stylizowania – niemal dowolne bluzki xxl będą się z nimi fajnie komponować. Niektóre kobiety czują się w nich też po prostu bardziej komfortowo niż w sukienkach, szczególnie jeśli nie przepadają za eksponowaniem nóg.

Przeczytaj także:  Spodnie damskie – różnorodność krojów

Ewentualne minusy noszenia spodni:

  • jest w nich cieplej niż w sukienkach,
  • są trudniejsze do idealnego dopasowania,
  • źle dopasowane mogą deformować sylwetkę.

Spódnice w każdym rozmiarze – plusy i minusy

Największym i bezdyskusyjnym walorem noszenia sukienek i spódnic jest to, że eliminują ograniczające problemy z dopasowaniem dżinsów. Można dzisiaj znaleźć z ogromną łatwością spódnice i sukienki plus size i w każdym innym rozmiarze i to z niebywałą łatwością.

Poza tym – garderoba pełna spódnic i sukienek to łatwiejsze komponowanie ubrań formalnych, do pracy i na co dzień. W zimniejsze dni wystarczy dołożyć do nich rajstopy plus size, by wyglądać szykownie – a latem, w sukienkach i spódnicach będzie zdecydowanie chłodniej i przyjemniej. Najważniejsze jest jednak to, że zakładając na siebie sukienkę czujesz się po prostu bardziej kobieco. Minusy? Chyba jedynie to, że nie ma zmiłuj się, jeśli chodzi o konieczność golenia nóg.

Przeczytaj także:  Jakie swetry damskie będą wiodły prym tej jesieni?

Nie ma złotego środka, dlatego najlepiej mieć w swojej szafie wystarczającą ilość spodni, sukienek i spódnic, których piękne wzory można znaleźć na https://tono.sklep.pl/, a przede wszystkim pilnować ich odpowiedniego dopasowania do sylwetki.

Zobacz także: Tuniki damskie wracają do łask – jak je nosić?

Informacja prawna