Przygryzanie warg – odruch którego nie da się powstrzymać

przygryzanie wargi przez dziewczyne

Uśmiech, przygryzanie wargi przez dziewczynę czy oblizywanie ust – te symptomy mowy ciała określą Twoje szanse. Dla wprawnych obserwatorów ludzkiej mimiki, usta zdają się być, poza oczami, zwierciadłem myśli drugiej osoby. Należy jednak zachować ostrożność w odczytywaniu tych znaków. Oto, dlaczego tak jest.

Patrz nie tylko w oczy, ale i na usta.

Obserwowanie ułożenia ust może nam zdradzić niewypowiedziane tajemnice związane z emocjami przeżywanymi przez obserwowaną osobę. W rozmowie z kobietą pierwszą oznaką, że wszystko idzie w dobrą stronę jest uśmiech. Często się jednak zdarza, że uśmiech jest grzecznościowy, wynikający z dobrego wychowania. Druga osoba nie chcąc nas urazić uśmiecha się podczas rozmowy, jednocześnie myśląc jak najszybciej zakończyć rozmowę tak by nas nie urazić. Usta ułożone w pozycji skierowanej w lewo czy prawo sugerują podejmowanie decyzji, a kąciki ust skierowane w dół to oczywisty smutek. Przygryzanie wargi przez dziewczynę oznacza atrakcyjność, ale także może wynikać z niepokoju i stresu. Jak w tych meandrach się nie pogubić?

Czy jest jej dobrze w Twoim towarzystwie?

To czy jesteśmy atrakcyjni dla drugiej osoby można ocenić po mimice naszej wybranki. Trzeba być jednak uważnym i skrupulatnym, jednocześnie unikać obsesyjnego gapienia się, ponieważ skutecznie możemy zniechęcić tym do siebie drugą osobę. Z najczęściej wymienianych symptomów tego, że dziewczyna jest nami żywo zainteresowana wymienia się zabawę włosami, przeciągłe spojrzenia, powiększone źrenice oraz oblizywanie i przygryzanie wargi. Najskuteczniej (poza źrenicami) rozszyfrować można nastrój drugiej osoby dzięki przygryzaniu dolnej wargi. Kiedy dziewczyna uważa nas za atrakcyjnych gest ten jest wykonywany mimowolnie i nie da się go powstrzymać. Przygryza dolną wargę bądź całkowicie zakrywa ją zębami, jeżeli do tego jej głowa lekko pochyla się na bok, możemy być niemal pewni swego. Widząc taką reakcję na nasz widok, możemy być niemal pewni, że druga osoba jest zadowolona z przebywania z nami.

Atrakcyjność czy może stres? – jak rozróżnić odbierane sygnały.

Mimika ludzka zdradza wszystkie nasze emocje, musimy wykazać się wyczuciem i uważnością w ich odczytywaniu – pomoże to uniknąć katastrofalnej w skutkach pomyłki. Jeżeli dziewczyna przygryza dolną wargę w sposób delikatny i subtelny oznacza to, że jesteśmy na dobrej drodze. Jeżeli łapie zębami za górną część ust należy przypuszczać, że jest zakłopotana, zdenerwowana i zaniepokojona. Dobrym treningiem jest obserwowanie innych na przykład, gdy wykonują trudne zadanie i są skupieni. Często takie osoby przygryzają swoje usta w sposób, który z okazaniem atrakcyjności nie ma nic wspólnego. Przygryzają najczęściej górną wargę, jeżeli łapią za dolną robią to w taki sposób by poczuć lekki ból, który pomaga im w poradzeniu sobie ze stresem.

Flirtuje, a może jest po prostu nieśmiała?

Zdarza się, że przygryzanie wargi przez dziewczynę może być także oznaką nieśmiałości. Możliwe, że to nasza osoba swoją atrakcyjnością wprowadziła ją w stan zakłopotania. Nie należy jednak brać tego za pewnik. Dlatego wyczucie sytuacji i obserwacja całego ciała są taki ważne. Nie można skupiać się tylko na ustach licząc, że z nich wyczytamy wszystko. W razie wątpliwości z pomocą przyjdzie zerknięcie w oczy wybranki. Jeżeli źrenice są powiększone, możemy być pewni, że przygryzanie warg nie ma nic wspólnego z nieśmiałością, a jest wręcz zaproszeniem do flirtu.

Niewerbalne sygnały wysyłane przez drugą osobę mogą nam wiele powiedzieć o jej nastawieniu do naszej osoby. Wielką rolę odgrywa mimika twarzy, a szczególnie usta. Odruch przygryzania warg przez dziewczynę w sytuacji, gdy czuje się w naszym towarzystwie dobrze, jest odruchem bezwarunkowym i wykona go zawsze. Jeżeli wykonuje go świadomie jest to zaproszenie do flirtu, jeżeli nieświadomie oznaka, że jesteśmy dla niej atrakcyjni i dobrze się czuje, gdy okazujemy jej atencje. Czytanie z ludzkiej twarzy wiedzy i dużej praktyki. Obserwuj innych w różnych sytuacjach, ich gesty, miny, zachowania, aby móc rozróżnić rodzaje sygnałów wysyłanych przez mimikę, a z sukcesem będziesz potrafił wyczuć co za sobą niesie przygryzana warga przez dziewczynę, z która rozmawiasz.

Informacja prawna