Co oznacza, gdy kobieta przygryza wargi?

Co oznacza, gdy kobieta przygryza wargi? To pytanie nurtuje zapewne wiele osób. Gesty, mimika, triki ( czasami nieświadome) wiele powiedzą o osobie je wykonującej. Czy są wyuczonym nawykiem, czy jednak stanowią efekt zdenerwowania, a może zamyślenia? Obserwując kobietę warto zwrócić uwagę nie tylko na jej ubiór, fryzurę, makijaż, ale właśnie zachowanie. To wiele powie o niej samej. Poznanie drugiego człowieka bywa trudne, ale może być fascynujące.

Zdenerwowanie czy zamyślenie? 

Przygryzanie wargi przez kobietę może być wyrazem zapomnienia, zamyślenia się,  na przykład w czasie jakiejś ważnej wypowiedzi,  czy też zdenerwowania. Każdy z nas inaczej reaguje na sytuacje stresowe czy wymagające wysiłku intelektualnego.  Odpowiedź na pytanie,  co oznacza, gdy kobieta przygryza wargi wcale nie jest jednoznaczne. Może wynikać z utajonych lęków, problemów, ale również być nieświadome, nie mające negatywnych konotacji. Myślę, że najpierw trzeba dobrze poznać człowieka, by móc powiedzieć więcej na jego temat. A obserwacja jest do tego doskonała. Behawioryści na podstawie zachowania, gestów, mimiki, ułożenia rąk czy pochylenia głowy są w stanie powiedzieć bardzo dużo na temat każdego.

Uwodzicielski trik, czyli co oznacza, gdy kobieta przygryza wargi? 

Usta, kobiece wargi są niezwykle atrakcyjne z punktu widzenia relacji damsko – męskich. Dlatego też kobiety od wieków podkreślają je czerwoną szminką. Chcą, by mężczyzna zwracał na nie uwagę. Przygryzanie warg przez kobietę może zatem być zaproszeniem  do flirtu, nieobowiązującej zabawy, chęci zakończenia spotkania w nieco inny sposób. Usta mają jednoznaczną symbolikę. Ich przygryzanie przywołuje w myślach namiętny, zmysłowy pocałunek. Inny gest, który znawcy mowy ciała interpretują jako zaproszenie do flirtu to odgarnianie włosów ( zazwyczaj niezwykle kobiecych, długich), zabawa nimi, zakręcanie ich na palec. Także ułożenie rąk, nóg  może uważnej osobie powiedzieć wiele o kobiecie. A zatem obserwacja odgrywa dużą rolę, by wiedzieć więcej o płci pięknej.

Świat widziany z kobiecej perspektywy. 

Zachowania kobiet i mężczyzn bardzo się od siebie różnią i być może to jest powodem wielu nieporozumień. Dlatego też, by dobrze poznać kobietę należy skupić się nie tylko na jej zachowaniu, gestach, trikach, ale też tym, co mówi. Problemem w komunikacji międzyludzkiej jest brak umiejętności słuchania drugiej strony. Nawet jeśli słuchamy, to robimy to nieuważnie, skupiamy się na sobie. Kobieta pragnie uwagi, adoracji, autentycznego zainteresowania. Może właśnie przygryzanie przez nią wargi jest prostym komunikatem:” podobasz mi się, jestem Tobą zainteresowana”? Zgłębianie tajemnic kobiecej duszy może być naprawdę fascynujące, choć na pewno nie łatwe.

Co zatem oznacza, gdy kobieta przygryza wargi? Zdenerwowanie, zamyślenie, szukanie odpowiedzi na jakieś pytanie to jedno wytłumaczenie. Drugie jest nieco mniej oczywiste i chyba bardziej atrakcyjne.  Może to właśnie zachęta do flirtu, sposób na przekazanie emocji, fascynacji mężczyzną? Odkrywanie niuansów i symboli, w dopiero co rodzącej się relacji kobiety z mężczyzną, bywa niezwykłym doświadczeniem.

Informacja prawna