Co powinnaś wiedzieć o operacji powiększania piersi?

Wiele pań chciałoby mieć większy biust, niż ten, który posiadają naturalnie. Na szczęście chirurgia plastyczna daje coraz więcej możliwości modelowania biustu i jest coraz łatwiej dostępna dla wielu pacjentek. Co powinnaś wiedzieć o operacji powiększania piersi, gdy planujesz taki zabieg u siebie? Jakie mity na temat tej procedury nie mają kompletnie związku z rzeczywistością? Przeczytaj!

Jak przygotować się do powiększania piersi?

Na początku musisz udać się na konsultację z chirurgiem, który opowie ci o możliwych do uzyskania rezultatach zabiegu oraz wraz z tobą dobierze odpowiedni implant. Przed operacją musisz wykonać szereg specjalnych badań laboratoryjnych (dla wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań). Pacjentki po 40. są również proszone o wykonanie EKG oraz USG piersi. Dopiero po ocenie kompletu badań będzie możliwe podjęcie decyzji czy możesz poddać się operacji powiększania piersi.

źródłohttps://drwitwicki.pl/zabiegi/piersi/powiekszanie-piersi/

Zalecenia po operacji powiększającej piersi implantami

Plastyka piersi jest zabiegiem inwazyjnym. Sama operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2 h. Po zabiegu pacjentka przez 4 tygodnie musi nosić specjalny biustonosz, który zapewnia stabilizację piersiom. W tym czasie powinno się także ograniczyć aktywności fizyczne. Do pracy natomiast można wrócić po ok. tygodniu od zabiegu. Obecne metody sprawiają, że blizny po wszczepieniu implantów są niewielkie, natomiast żeby były jeszcze mniej widoczne, po wygojeniu (4 tygodnie po operacji) można je zacząć smarować specjalnymi preparatami.

Mity na temat powiększania piersi

W społecznym przekonaniu jest powtarzanych wiele mitów na temat powiększania piersi, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Najczęstszą obawą jest ta dotycząca latania samolotem. Po powiększaniu piersi można odbywać podróże samolotem, implantom nic się nie stanie. Kolejną obawą pacjentek jest ta, dotycząca uprawiania sportów po operacji. Nie ma przeciwwskazań, aby można było intensywnie uprawiać sport. Należy jedynie zachować odpowiedni odstęp od operacji (nie podnosić ciężkich przedmiotów). Podobnie ma się sprawa z nurkowaniem – po powiększaniu piersi można normalnie nurkować. Należy także rozwiać obawy dotyczące karmienia piersią. Po powiększaniu piersi implantami, kiedy wszczepia się je pod mięsień, zostaje zachowana możliwość późniejszego karmienia piersią. Natomiast z drugiej strony, jeśli jesteś mamą i dopiero co skończyłaś karmić piersią, to powinnaś od tego momentu odczekać ok. 3 miesiące na poddanie się operacji. Dlaczego? Jest to związane z koniecznością unormowania się gospodarki hormonalnej organizmu.

Czy operację powiększania piersi trzeba powtarzać?

Jest to bardzo złożone pytanie. Obecnie proponowane implanty na rynku nie muszą być wymieniane na nowe po określonym czasie. Można je nosić do końca życia. Jednakże ciało kobiety wraz z biegiem lat się zmienia. Tkanki opadają, nieustannie się starzeją. Z tego powodu wiele pań po pewnym czasie decyduje się albo na podniesienie piersi, albo na wymianę implantów na większe.

Informacja prawna