Olaplex – co to jest?

Olaplex to intensywna regeneracja włosów, którą można wykonać zarówno w domu, jak i u fryzjera. Włosy po takiej kuracji nie są suche i spuszone. Sprawiają wrażenie zdecydowanie zdrowszych, lśniących i gładkich. Są miękkie, błyszczące, a dodatkowo niesamowicie elastyczne. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Czytaj dalej!

Olaplex jest uważany w branży fryzjerskiej za najsilniejszy, dostępny na rynku, preparat do rekonstrukcji włosów zniszczonych. Popularna, amerykańska gwiazda – Kim Kardashian, deklarowała jego używanie w momencie, gdy zmieniała swoje kruczoczarne, ciemne włosy na kolor blond. Trzeba zaznaczyć, że Olaplex jest rozwiązaniem, które można stosować w salonie fryzjerskim, ale także w domu – z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Olaplex – jak to się zaczęło?

System Olaplex został stworzony w Stanach Zjednoczonych w celu regeneracji włosów poddawanych intensywnym zabiegom fryzjerskim: farbowaniu, prostowaniu, trwałej ondulacji, rozjaśnianiu. Zwykle wykonuje się go w trakcie koloryzacji włosów. Ma za zadanie chronić je przez nadmiernym wysuszeniem oraz osłabieniem. Dzięki Olaplex’owi kondycja waszych włosów poprawia się, a one same są bardziej odporne na różnego rodzaju składniki chemiczne.

Jak działa Olaplex?

Na wstępie trzeba podkreślić, że Olaplex to nie maska nawilżająca czy odżywka do włosów. Jest on specjalistycznym, profesjonalnym preparatem, którego zadaniem jest restrukturyzacja włosów. Co to realnie dla nas oznacza? Włosy są zbudowane z protein, czyli białka tworzącego aminokwas. W efekcie agresywnego oddziaływania na nasze włosy chemią lub temperaturą ich struktura ulega zniszczeniu. W tym miejscu pojawia się rozwiązanie, którym jest nasz Olaplex. Dzięki temu, że zawiera on opatentowany Bis-Aminopropyl Dimaleate, odbudowuje zniszczone mostki siarczkowe. W efekcie fryzura staje się bardziej gładka i elastyczna, włosy wyglądają zdrowo i nie są podatne na puszenie.

Na czym polega zabieg Olaplex?

System Olaplex składa się z trzech podstawowych etapów. W standardowej wersji dwa pierwsze etapy wykonywane są w salonie fryzjerskim, natomiast ostatni – trzeci już krok – ma miejsce w naszej łazience. O jakich krokach mowa?

Krok 1 – No. 1 BOND MULTIPLIER

Produkt o bardzo wodnistej konsystencji. Fryzjerzy wykorzystują go zazwyczaj do zabiegu rozjaśnienia włosów oraz ich keratynowego prostowania. To właśnie ten preparat rozpoczyna rekonstrukcję wewnątrz włosa.

Krok 2 – No. 2 BOND PERFECTOR

To druga i tym samym ostatnia część zabiegu Olaplex wykonywana w salonie fryzjerskim. Konsystencja produktu przypomina odżywkę do włosów. Nie można pomijać tego kroku, jeśli zależy nam na oczekiwanych efektach. Produkt nakłada się na mocno namoczone włosy, od nasady, aż po końce i zostawia na włosach na 10-20 minut.

Krok 3  – No. 3 HAIR PERFECTOR

Trzeci etap zabiegu wykonujemy już w warunkach domowych. Zawiera on w składzie te same składniki co pierwsze dwa kroki, jednak w mniejszym stężeniu. Jest niezbędny, by efekt zabiegu został z nami na dłużej. Stosuje się go raz, maksymalnie dwa razy, w tygodniu przed myciem głowy. Produkt nakłada się na zmoczone włosy i zostawia na 20 minut. Jeśli mamy czas by umyć włosy rano, możemy zostawić go na całą noc. Trzeci krok w serii Olaplex można stosować także solo, jeśli mamy taką ochotę.

Olaplex a bezpieczeństwo

Zabieg produktami marki Olaplex jest maksymalnie bezpieczny. Kosmetyki nie posiadają w składzie silikonów ani parabenów. Można z powodzeniem wykonywać go również w ciąży.

Informacja prawna