Czy żagiel przeciwsłoneczny sprawdza się ogrodzie?

Chcąc ochronić się przed nadmiernym słońcem, wykorzystujemy różne sposoby. Można kupić parasol ogrodowy, rozwiesić materiał, schować się pod drzewem, lub wykorzystać żagiel przeciwsłoneczny. Skutecznie i w łatwy sposób chroni on przed słońcem, a niektóre modele również przed deszczem. Sprawdzi się w ogrodach, w których będzie można zawiesić go na drzewach, istniejących elementach konstrukcyjnych lub na specjalnych słupkach. W ten sposób konstrukcja może powstać w dowolnym miejscu. Żagle wykorzystywane w różnych konfiguracjach będą pełniły piękne dopełnienie do aranżacji ogrodu i dadzą cień w upalne dni.

Na co zwrócić uwagę kupując żagiel przeciwsłoneczny?

Aby znaleźć pasujący do naszego ogrodu żagiel przeciwsłoneczny, warto wiedzieć, jaki wybór jest na rynku. Produkty różnią się wielkością, przeznaczeniem, kształtem, materiałem, kolorystyką.

Gdzie będzie używany?

Istotny jest sposób wykorzystywania żagla, ponieważ wybrać możemy wśród modeli lekkich, zajmujących mniej miejsca. Takich, które sprawdzą się również na biwaku w plenerze czy spotkaniu przy ognisku. Są i takie, które wykorzystywać można jako stały element, zadaszenie na przykład nad niezabudowaną częścią wypoczynkową ogrodu czy tarasu.

Duży czy mały żagiel przeciwsłoneczny?

Większy żagiel powinno umieszczać się w bardziej osłoniętych miejscach, ponieważ wymaga on skomplikowanej konstrukcji. Odpowiednio zabezpieczony nie zostanie zerwany podczas silnego wiatru. Od powierzchni, jaką chcemy zacienić, będzie zależeć obszar, w którym umieścimy żagiel. W przypadku zasłonięcia większej powierzchni można zastosować kilka mniejszych żagli, które w stylowy i skuteczny sposób dodadzą cienia nad strefą wypoczynkową.

Kształty żagli ogrodowych

Występują w trójkącie, kwadracie i prostokącie. To od naszych osobistych preferencji i od wymyślonej kompozycji zależy, na jaki kształt się zdecydujemy. Możemy rozrysować sobie efekt, który nam się podoba i dopasować pasujące do niego kształty żagli.

Jakie są rodzaje żagli ogrodowych?

  • Żagiel tradycyjny – z siatki poliestrowej. Montowany w czterech punktach- na słupkach, drzewach czy istniejących elementach konstrukcyjnych. Ze względu na warunki atmosferyczne zużywa się szybciej niż wodoszczelne modele.
  • Żagiel wodoszczelny – poliestrowy. Nie przepuszcza wody. Daje więcej zacienienia i ogranicza nagrzewanie się powierzchni. Do zaczepienia również w czterech punktach.

Materiały i kolory żagli

Materiałem najczęściej stosowanym jest siatka poliestrowa, która nie jest odporna na wodę. Deszcz jednak przecieka przez nią, co sprawia, że na żaglu nie osadza się brud. Są również takie wykonane z wodoodpornego poliestru. W tym wypadku montuje się żagiel pod kątem, aby umożliwić spływanie wody. Żagiel przeciwsłoneczny występuje w wielu kolorach i odcieniach. Wykorzystywanym w wielu ogrodach jest biały lub połączenie kilku sztuk białego z brązowym.

Podobne posty

  • Zbilansowana dieta wegetariańska – o czym trzeba pamiętać?Zbilansowana dieta wegetariańska – o czym trzeba pamiętać? Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których Polacy coraz chętniej stosują dietę wegetariańską. Najczęściej chodzi o względy etyczne lub zdrowotne, a niekiedy zmiana jadłospisu ma na […]
  • Farbowanie włosów może powodować łysienie?Farbowanie włosów może powodować łysienie? Piękne, mocne i lśniące włosy to marzenie niejednego człowieka. Niestety często zdarza się tak, że w wyniku licznych nieprawidłowości w ich pielęgnowaniu dochodzi do niszczenia się włosów, […]
  • Witamina E w kosmetykachWitamina E w kosmetykach Suplementy z witaminami biją rekordy popularności. Promowanie zdrowego stylu życia powoduje, że rośnie nasza świadomość. Coraz częściej zastanawiamy się co jemy i jakich środków do […]
  • Bielizna – jak ją dobrać?Bielizna – jak ją dobrać? Bielizna jest jednym z podstawowych elementów garderoby. Znajduje się w szafie każdej kobiety, choć nie każda z pań wie, w jaki sposób należy ją dobrać. Dobrze dobrane majtki, biustonosze […]
  • Jak skutecznie pozbyć się dużej nadwagi?Jak skutecznie pozbyć się dużej nadwagi? Zbyt wysoka waga prowadzi do wielu problemów zdrowotnych, a także spadku samooceny oraz możliwych trudności psychicznych. Właśnie dlatego warto pozbyć się w sposób skutecznie zbyt dużej […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]