Narożniki do salonu i nie tylko. Jakie funkcje mogą pełnić narożniki i kanapy?

Kanapa czy narożnik to meble, które od razu kojarzą się z salonem. To jak najbardziej uzasadnione, ponieważ najczęściej wykorzystujemy je właśnie tam. Jednak istnieją też inne rozwiązania. Jak jeszcze wykorzystać narożniki czy designerskie kanapy? O czym należy pamiętać, dobierając meble do zastosowania?

Klasyczne kanapy i narożniki do salonu

Podstawową funkcją kanapy czy narożnika jest umożliwienie wypoczynku w salonie. Trudno wyobrazić sobie główny pokój w mieszkaniu bez tego typu mebla. W zależności od metrażu pomieszczenia i potrzeb indywidualnych wybieramy odmienne kanapy lub narożniki do salonu. Kanapa do spania, czyli mebel rozkładany, doskonale sprawdzi się też w przypadku wizyty gości. Dobry mebel tego typu zapewnia komfortowy sen, zatem z powodzeniem można przenocować nawet dwie osoby.

Kanapa do spania w pokoju młodzieżowym

Wbrew pozorom salon nie jest jedynym pokojem, w którym sprawdzi się kanapa do spania. Niewielka, rozkładana kanapa, przypominająca nieco bardziej wersalkę, to doskonałe rozwiązanie w pokoju młodzieżowym, zwłaszcza mniej przestronnym. Mebel ten nie będzie wystarczający dla dwóch osób, dlatego nie sprawdzi się w sypialni. Jednak kanapa rozkładana to wygodne miejsce do spania, gwarantujące wystarczająco dużo przestrzeni dla jednej osoby. Natomiast w ciągu dnia zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż łóżko. Warto rozważyć też zakup tapczanu, często zaliczanego do kanap.

Dostępność designerskich kanap to szansa, aby nastolatek mógł wybrać mebel idealnie odpowiadający jego preferencjom. To ważne, aby młody człowiek czuł się w swoim pokoju komfortowo. Nowoczesna designerska kanapa tapicerowana to połączenie funkcjonalności z estetyką.

Designerski narożnik lub kanapa jako ozdoba wnętrza

Masz dużą przestrzeń w salonie, którą chciałbyś jakoś wypełnić? Nawet jeśli masz już główny narożnik czy kanapę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstawić do pokoju jeszcze jeden tego typu mebel. Ten drugi niech będzie nieco mniejszy, jednak koniecznie estetyczny. Być może dobrym wyborem będzie pojedyncza sofa, którą postawisz przy stoliku? W cenie są też bardziej oryginalne rozwiązania. Kolorowe narożniki w kształcie L czy też jaskrawe kanapy tapicerowane do salonu to rozwiązania, dzięki którym pozbędziesz się pustej przestrzeni.

Jak dobierać designerskie kanapy? Przede wszystkim zwracaj uwagę na kompatybilność z elementami wystroju, które już posiadasz. Uwzględnij styl salonu, a także dominujące w nim kolory. Możesz wkomponować mebel lub też dobrać go na zasadzie kontrastu, na przykład ożywiając ciemne wnętrze białą kanapą.

Designerska kanapa na tarasie

Taras to miejsce wypoczynku, na którym w ciepłe dni chętnie wypoczywamy przy filiżance kawy czy też z książką w ręku. Warto zadbać więc o swoją wygodę również na zewnątrz. Designerska kanapa doskonale sprawdzi się zarówno na tarasie, jak i na balkonie, przy czym w tym drugim wypadku wybierz nieco mniejszy mebel. Jeśli planujesz postawić kanapę, a może nawet narożnik, na otwartej przestrzeni, zadbaj o jej jakość. Wybierz designerską kanapę tapicerowaną z materiału odpornego na zanieczyszczenia i wilgoć. To jedyna możliwość, aby utrzymać wysoką estetykę mebla. Polecamy tkaninę Monolith, która doskonale znosi trudy użytkowania poza mieszkaniem.

Pamiętaj jednak, aby odpowiednio dbać o kanapę na tarasie. Jeśli masz taką możliwość, ustaw ją pod zadaszeniem. Jeśli nie, w przypadku opadów deszczu przykryj folią. Zrób to także przed zimą, aby uchronić mebel przed zniszczeniem wskutek oddziaływania nie tylko śniegu i większej wilgoci, ale też niskich temperatur.

Jak widzisz, zastosowań narożników i kanap jest naprawdę wiele. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać mebel do konkretnego zastosowania. Dzisiaj wybór masz naprawdę ogromny. Designerskie narożniki i kanapy to szeroka oferta mebli różnych kształtów i kolorów, które dostosujesz do każdego wnętrza i nie tylko. Pamiętaj przy tym, aby zawsze zwrócić uwagę na rodzaj i jakość wypełnienia oraz tapicerki, w celu zachowania wysokiej estetyki i doskonałej funkcjonalności mebla przez lata.

Informacja prawna