Męska marynarka – która najbardziej pasuje do Ciebie i Twojego stylu?

Odpowiednia marynarka czyni z Ciebie idealnie ubranego mężczyznę. Występują w wielu różnych kolorach, nadrukach i modelach. Chcesz odmienić swoją garderobę i szukasz idealnej męskiej marynarki? Przeczytaj ten artykuł!

Czy męska marynarka zawsze musi być łączona ze spodniami garniturowymi?

Jak sama nazwa wskazuje, marynarkę garniturową powinno się łączyć z dopasowanymi spodniami garniturowymi. Krótko mówiąc, dobierz spodnie tej samej marki, materiału, koloru i ewentualnie wzoru lub po prostu kup komplet. Chociaż jest to powszechne, niekoniecznie musisz łączyć marynarkę z dopasowanymi spodniami. Najważniejsze, jest to żeby dobrze wyglądać!

Kiedy i jak nosić marynarkę?

Jeśli chodzi o formalne okazje, takie jak śluby czy imprezy firmowe, chcesz dobrze wyglądać. Dopasuj marynarkę do okazji. Jeśli dress code jest bardzo formalny, wybierz garnitur trzyczęściowy lub przynajmniej pełny. Jeśli jest to bardziej nieformalne spotkanie, możesz swobodniej mieszać i dopasowywać swój strój – w tym, łączyć męską marynarkę z innymi spodniami.

Przykład, kiedy marynarka jest dobrym pomysłem

Rozmowa kwalifikacyjna jest dobrym przykładem okazji, w której chcesz wyglądać schludnie, ale nie przesadnie formalnie ubrany. Męska marynarka to idealne rozwiązanie. Połącz ją ze stylowymi chinosami i zgrabnymi butami. Jeśli chcesz kupić marynarkę, polecamy granatową marynarkę. To ponadczasowy must have dla mężczyzn.

Jak znaleźć odpowiedni model?

Ilość guzików decyduje o wyglądzie marynarki i jej kształcie. W przypadku marynarki jednorzędowej jest to zwykle jeden, dwa lub trzy guziki.

Męska marynarka zapinana na jeden guzik

Marynarka z jednym guzikiem zapewnia ostry, formalny wygląd i jest preferowana do eleganckich strojów wieczorowych. Idealna dla szczupłych lub wysportowanych mężczyzn. Dobrze wygląda w połączeniu z koszulą z wąskim kołnierzykiem i wąskim krawatem.

Męska marynarka zapinana na dwa guziki

Idealny wybór zarówno do biura, jak i na późniejsze kolacje biznesowe. Guziki powinny być prawie zawsze zapięte. Pamiętaj, aby rozpiąć je przed siadaniem. Najmodniejsze kolory marynarek z dwoma guzikami to: niebieski we wszystkich odcieniach od granatu do ciemnego turkusu, ciemnoszary, jasnoszary i beżowy.

Męska marynarka zapinana na trzy guziki

Trzy guziki na marynarce w naturalny sposób skracają długość i szerokość klap. Tworzy to piękną symetrię, którą można doskonale wykorzystać. Szczególnie ważny jest tutaj wybór odpowiedniego kołnierzyka koszuli. Szczególne znaczenie ma również krawat. Najmodniejsze kolory takiej marynarki to: czarny, jasnoszary, granatowy.

Moda męska – marynarka

Idealnie dopasowana męska marynarka to konieczność i nie powinno jej zabraknąć w żadnej szafie. Połączenie marynarki, koszuli i krawata to nadal klasyka dla mężczyzn, ale marynarkę można teraz nosić oddzielnie od garnituru i elastycznie dopasowywać do każdego stylu ubioru. Wygodna, a jednocześnie elegancka – uzupełnia Twój strój zarówno w czasie wolnym, jak i na uroczyste okazje.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ombre.pl/pol_m_Dla-niego_Marynarki-176.html

Informacja prawna