Przymiarka sukni ślubnej – o czym pamiętać?

Nadszedł czas na poszukiwania kreacji ślubnej! Wiele przyszłych panien młodych wyczekuje tego momentu z niecierpliwością, uprzednio gorączkowo przeglądając katalogi i inspiracje w Internecie. Część z nich marzenie o sukience do ślubu pielęgnuje już od dzieciństwa. Jak prawidłowo przygotować się do pierwszej przymiarki w salonie sukien ślubnych?

Przymiarka sukni ślubnej — pamiętaj, aby zarezerwować termin

Bez wątpienia suknie ślubne to zupełnie wyjątkowa kategoria odzieży, co wiąże się również z tym, że i przymiarki wyglądają zupełnie inaczej niż w czasie standardowych zakupów. Aby konsultantka mogła poświęcić przyszłej pannie młodej tyle uwagi, ile ona potrzebuje, na wizytę należy się umówić. Zazwyczaj sesja przymiarek ograniczona jest do 1 lub 2 godzin.

Aby zaoszczędzić czas, należy zapoznać się z ofertą salonu już wcześniej, np. za pomocą strony internetowej. Dzięki temu można zorientować się, czy salon posiada suknie odpowiadające oczekiwaniom głównej zainteresowanej, oraz wytypować modele sukien, które szczególnie warte są bliższego przyjrzenia się, oraz przymiarek. Jeżeli wiadome jest, jaki typ sukni nas interesuje, dobrze jest zaprezentować jego zdjęcia specjalistce, aby mogła zaproponować coś zbliżonego. Uwaga — warto pozostać otwartym na sugestie stylistki. Może się okazać, że wymarzona suknia nie leży na nas tak dobrze, jak tego oczekiwaliśmy, a z kolei fason zaproponowany przez konsultantkę, którego wcześniej nie brało się pod uwagę, okaże się przysłowiowym strzałem w 10.

Im więcej salonów, tym trudniejszy wybór!

Niektóre przyszłe panny młode chcą obejrzeć suknie ślubne z wielu salonów, zanim podejmą ostateczną decyzję, jednak nie najczęściej nie jest to dobry pomysł. Cóż, im więcej salonów, tym więcej wątpliwości. Ponadto trudno spamiętać wszelkie modele, które przykuły uwagę. Zdarza się też, że panie chcąc skondensować przymiarki w czasie, umawiają się na przymiarki do kilku salonów jednego dnia, jednak również odradzamy takie praktyki.  Dobór sukni i przymiarki to zajęcie pochłaniające sporo czasu i energii, może więc okazać się, że  podczas wizyty w kolejnym salonie, poszukiwaczka sukni będzie po prostu zniechęcona i wyczerpana.

Wybieramy suknie ślubne — jak się przygotować do przymiarki?

Należy pamiętać, że sukni ślubnej nie zakłada się samodzielnie, a pomagają w tym konsultantki, dlatego, aby czuć się maksymalnie komfortowo, warto założyć komfortową, najlepiej cielistą bieliznę, oraz wydepilować pachy, oraz nogi. Co do stanika, najlepiej sprawdzi się model z możliwością odpięcia ramiączek.

Kolejna kwestia to makijaż — istnieje ryzyko ubrudzenia kreacji make-upem w trakcie mierzenia, dlatego często zaleca się rezygnację z makijażu, lub postawienie na bardzo delikatną jego wersję. Należy również zrezygnować z samoopalacza, aby nie pozostawić smug na materiale.

Nawet jeżeli na etapie przymiarek nie wiemy jeszcze, jaka będzie fryzura ślubna, dobrze mieć ze sobą coś do upięcia włosów (klamry lub wsuwki). Aby odpowiednio dobrać długość sukni, weźmy ze sobą buty o wysokości obcasa zbliżonej do tej, jaką będziemy mieć na sobie w dniu ślubu.

Informacja prawna