Kołdry syntetyczne – 3 najlepsze modele polecane w Olsztynie?

Szukając informacji o kołdrach możesz dowiedzieć się, że najlepszym wyborem są modele jak najbardziej naturalne. Obszycie – najlepiej bawełniane a wypełnienie puchowe lub wełniane. Niestety, naturalne nie znaczy najlepsze dla każdego. Z tego typu kołder muszą zrezygnować wszyscy alergicy. Dla osób z uczuleniem, najlepszym wyborem są kołdry syntetyczne. Zobacz na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Specjalne wymagania alergika

W Polsce z roku na rok przybywa osób z różnego rodzaju alergiami. Z powodu uczuleń cierpią zarówno dzieci jak i dorośli. Często zdarza się, że konieczne jest wybieranie kosmetyków i przedmiotów codziennego użytku o specjalnych hipoalergicznych właściwościach. Wśród nich są także rzeczy, które towarzyszą alergikom nocą. Podczas urządzania sypialni należy wybrać hipoalergiczny i wygodny materac np. Hilding Electro, który poleca producent łóżek Hilding Anders. Ważne jest także, aby właściwości hipoalergiczne posiadały poduszka i kołdra. Należy również poszukać pościeli z naturalnej bawełny, która nie uczula.

Kołdry syntetyczne – idealne dla alergików

Do produkcji kołder syntetycznych wykorzystuje się najczęściej materiały hipoalergiczne. Wiele modeli uszytych jest z tkaniny bawełnianej, natomiast ich wypełnieniem, jak sama nazwa wskazuje, jest syntetyczne włókno silikonowe. Kołdry syntetyczne polecane są przede wszystkim osobom uczulonym na pierze oraz wełnę. Wypełnienie z tworzywa sztucznego nie powoduje przykrych objawów takich jak swędzenie, wysypka czy katar. Zaletą kołder z wypełnieniem syntetycznym jest również łatwość utrzymania w czystości. Kołdry syntetyczne można co kilka tygodni włożyć do pralki i wyprać. Dzięki temu usuwane są z niej kurz oraz roztocza, które są silnymi alergenami.

Kołdra syntetyczna na lato

W sklepach można kupić kołdrę z przeznaczeniem na lato lub na zimę. Warto kupić zarówno jedną jak i drugą. Jeśli szukasz idealnej kołdry na lato zainteresuj się kołdrą Essa firmy Piórex. Posiada antyalergiczne wypełnienie, jest niezwykle miękka i lekka. Warto przy tym wspomnieć, że dzięki specjalnej budowie włókien wypełnienia jest ona także bardzo przewiewna. Ten model kołdry świetnie sprawdza się w letnie noce.

Kołdra całoroczna

Jeśli przez cały rok w domu panuje niemal taka sama temperatura, wówczas kupowanie kołder sezonowych nie ma większego sensu. Dlatego warto rozejrzeć się za kołdrą całoroczną. Doskonałym przykładem kołdry całorocznej jest Body Nice firmy Piórex. Kołdra ta charakteryzuje się specjalnymi przeszyciami, dzięki którym syntetyczne wypełnienie nie przemieszcza się. Kołdrę można prać w pralce, co poprawia komfort jej użytkowania. Drugą wartą polecenia kołdrą całoroczną jest Royal Satin tego samego producenta. Jest to model o niecodziennej budowie, co sprawia, że prezentuje się wspaniale.

Gdzie kupować kołdry syntetyczne?

Kołdry z wypełnieniem syntetycznym można nabyć w wielu sklepach z tekstyliami. Stanowią one sporą część asortymentu. Zanim jednak zapłacisz, dokładnie sprawdź jakość wykonania wybranej kołdry. Jeśli kupujesz ją w sklepie stacjonarnym, dotknij kołdrę i sprawdź czy Ci odpowiada.

Grupa Polaków cierpiących z powodu alergii stale rośnie. Aby ułatwić im codzienne funkcjonowanie powstają coraz to nowe rozwiązania zmniejszające narażenie na alergeny. Wyposażając sypialnię alergika warto wyposażyć ją w hipoalergiczny materac, kołdrę, poduszkę i pościel.

Informacja prawna